Pietiek :: Čakšas dienesta pārbaude beidzas ar bezzobainiem secinājumiem par e-Veselību
Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„e-Veselības sistēmas funkcionalitātes un e-Pakalpojumi kopumā izstrādāti atbilstoši e-Veselības projektos paredzētajam un nodrošina projektos paredzēto funkcionālo darbību, savukārt attiecībā uz konstatētajām atkāpēm turpinās komunikācija,” – ar šādu bezzobainu secinājumu beigusies veselības ministres Andas Čakšas izreklamētā dienesta pārbaude par bēdīgi slaveno, dārgo un joprojām tikai daļēji funkcionējošo e-Veselības projektu.

Pietiek šodien publicē dienesta pārbaudes ziņojumu „Par Eiropas Savienības fondu 2007.-2013.gada plānošanas perioda e- Veselības projektu ieviešanu” un arī tam pievienotās norādes uz it kā vainīgajām amatpersonām – „it kā vainīgajām” tāpēc, ka vienlaikus ziņojumā minēts uz „nepārvaramo varu”: „e-Veselības politikas ieviešana atbilstoši pamatnostādnēm un plānam bija ievērojami atkarīga no papildus pieejamā finansējuma, kas tika piešķirts vēlāk un ievērojami mazākā apjomā, un par attiecīgajiem uzdevumiem atbildīgās personas bija ierobežotas attiecībā uz iespēju šo situāciju ietekmēt.”

Tiesa, pārbaudes laikā gan esot konstatēts, ka „atsevišķas e-Veselības sistēmas un e-Pakalpojumi, kas tika paredzēti iepirkumu tehniskajās specifikācijas, nav pasūtītas un izstrādātas”, taču arī par to neesot pamats uztraukties, jo „par minētajiem pakalpojumiem nav veikta samaksa un par atbilstošu summu samazinātas e-Veselības projektu izmaksas”. Turklāt „pēc gala lēmuma pieņemšanas par iespējamo neatbilstību, ja būs attiecināms, atbilstoši Ministru kabineta 2015.gada 22.septembra protokola Nr.50 36.§ 6.punktam tiks veikta atsevišķa dienesta pārbaude”.

Dienesta pārbaudē atrasta vēl virkne nepersonificējamu iemeslu e-Veselības projekta problēmām. Tā, piemēram, „kavējumus e-Veselības 1.kārtas projektu izstrādē un ieviešanas uzsākšanā var saistīt ar VM e-Veselības ieviešanas nodaļas likvidāciju un finansējuma saņēmēju maiņu 2009.gada rudenī, kā arī nepietiekamo finansējuma saņēmēja kapacitāti. Kaut arī projektu iesniegumu izstrādes posmā vadības un kontroles sistēma nodrošināja priekšnosacījumus e-Veselības 1.kārtas projektu kvalitatīvai, uz stratēģisko pieeju balstītai un savstarpēji saskaņotai izstrādei, tomēr vienotās koordinācijas trūkumu no VM puses var uzskatīt par vienu no faktoriem, kas vēlāk noveda pie projektu savstarpējo savietojamības problēmām”.

Dokumenti

Dokumenti

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Vai es varēšu?

FotoVēlēšanu kampaņu triki vairās no vārdiem “Vai es varēšu?”. Jo zina, ka iebalsosies arī tie, kas par spēju un lietpratības sentimentiem galvu nelauza un iespējas virza pa priekšu spējām. 
Lasīt visu...

21

"Progresīvo” programma: solidaritāte, vienlīdzība un sociālā drošība, bet par aizsardzību ne vārda

Foto"Progresīvo vērtības": Brīvība - Solidaritāte - Vienlīdzība - Daba – Vide. "Progresīvie" sakņojas sociāli atbildīgas demokrātijas tradīcijā.
Lasīt visu...

21

Bailes no patiesības un patiesības korumpētība

FotoMūsdienu Latvijā viena no psiholoģiski traumatiskākajām un sociāli amorālākajām izpausmēm ir bailes no patiesības par dzīves realitāti. Sastopama patiesības konsekventa noklusēšana.
Lasīt visu...

12

Latvijas politikas asenizators brūķē muti par visiem un visu - bet vai uz šiem jautājumiem sniegs skaidru atbildi?

FotoVakar atgriezos no Gruzijas, kur kopā ar Gruzijas, Polijas, Lietuvas un Ukrainas kolēģiem pieminējām Krievijas agresijas pret Gruziju 10.gadadienu. Lai ko mēs ikdienā teiktu un domātu par sevi, mums jāsaka paldies tiem politiķiem, diplomātiem un ierēdņiem, kas pēc neatkarības atgūšanas izdarīja visu, lai mēs kļūtu par NATO un ES dalībvalsti. Mums ir jāsaka arī paldies Gruzijai un Ukrainai, kuras šobrīd cīnās par visas Eiropas un arī Latvijas drošību.
Lasīt visu...