Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas miljonāra Vasilija Meļņika tēma joprojām ir aktuāla Ukrainas tiesībsargāšanas iestādēm, - kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, pagājušā gada beigās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir saņēmis tiesiskās palīdzības lūgumu no Ukrainas Ģenerālprokuratūras prokuroru grupas procesuālā vadītāja K. Kuļika, kurš izteicis interesi tieši saistībā ar Latvijas uzņēmēju, kurš, kā zināms, bija viena no galvenajām personām simtus miljonu vērtajā gāzes un naftas ieguves platformu afērā 2011.-2012. gadā.

Kā zināms, Ukrainā turpinās izmeklēšana saistībā ar šajā zemē bēdīgi slavenajām „Boiko platformām” – naftas un gāzes ieguves peldošajām platformām, kuru iegādes darījumos Ukrainas valstij saskaņā ar oficiālo versiju tika nozagti vismaz 120 miljoni dolāru, kaut patiesībā „pazudusī” summa bija daudz lielāka.

Šajā apjomīgajā afērā nozīmīgu lomu ieņēma arī miljonārs, kādreizējais Valsts prezidenta Valda Zatlera padomnieks Meļņiks un viņa kontrolētā Rīgas kuģu būvētava, taču Latvijas tiesībsargāšanas iestādes joprojām klusē par savām darbībām saistībā ar informāciju, kas saņemta no Ukrainas.

Pašlaik Pietiek zināms tikai tas, ka tiesiskās palīdzības lūgumā, ko KNAB saņēmis no Ukrainas Ģenerālprokuratūras, ir pieminēts Pietiek 2015. gada augustā publiskotais ar roku rakstītais saistību raksts (fragments - attēlā), kurā "Meļņiks V.I." - visticamākais, pazīstamais uzņēmējs Meļņiks - apņēmies pārskaitīt kādam Ukrainas uzņēmējam aptuveni 50 miljonus dolāru.

Tikmēr Ukrainas ģenerālprokurors Jurijs Lucenko jau ir paziņojis, ka prokuratūra turpina izmeklēšanas un meklēšanas darbības saistībā ar valsts akciju sabiedrības Černomorņeftegaz līdzekļu piesavināšanos vismaz 120 miljonu ASV dolāru apmērā.

Saskaņā ar Ukrainas prokuratūras sniegto informāciju izmeklēšanā noskaidrots, ka visu platformu iegādes, transportēšanas un arī valsts līdzekļu izlaupīšanas organizēšanu ir veikuši brāļi Aleksandrs un Sergejs Kacubas, kuri viens pēc otra ieņēma kompānijas Naftogaz Ukraini priekšsēdētāja vietnieka posteni.

Ukrainas ģenerālprokurors arī paziņojis, ka ir aizturētas trīs amatpersonas, kas strādājušas Ukrainas Enerģētikas un ogļrūpniecības ministrijā un uzņēmumā Naftogaz Ukraini, - tās visas sniedzot izvērstas liecības šajā lietā. Savukārt jau vasarā aizturētais Aleksandrs Kacuba paziņojis par gatavību noslēgt vienošanos ar izmeklētājiem, kā arī kompensēt nodarītos zaudējumus.

Saistībā ar šo afēru Ukrainas mediji ir pieminējuši arī Latvijas uzņēmuma Rīgas kuģu būvētava un tā faktiskā saimnieka Meļņika lomu tajā.

Kā jau ziņots, vairāk nekā 46 miljoni dolāru varētu būt tā summa, kas bijusi paredzēta Meļņika kontrolētajai Rīgas kuģu būvētavai par faktisko starpniecību koruptīvajā vienas platformas iegādes darījumā un kas 2012. gada beigās un 2013. gada sākumā caur šim "gadsimta darījumam" speciāli iegādāto "tukšo čaulu" Lielbritānijā aizplūdusi tālāk uz niecīgu uzņēmumu Turcijā, bet tad „izgaisusi”.

Tikmēr KNAB, gan atsakoties sniegt jebkādas konkrētākas ziņas, ir oficiāli atzinis, ka ir sākts kriminālprocess saistībā ar informāciju, kas no Ukrainas saņemta sakarā ar liela apmēra korupcijas gadījumiem, kuros, iespējams, iesaistītas personas no Latvijas. Līdz tam signāli par iespējamo liela apjoma naudas atmazgāšanu Latvijas tiesībsargāšanas iestādēs atsaucību nebija guvuši.

KNAB ir atklājis, ka tā lietvedībā patiešām ir kriminālprocess Nr. 16870000616, kas atbilst Pietiek aprakstam – „kriminālprocess saistībā ar informāciju, kas no Ukrainas saņemta sakarā ar liela apmēra korupcijas gadījumiem, kuros, iespējams, iesaistītas personas no Latvijas”.

Neko konkrētāku KNAB gan neatklāšot, jo „kriminālprocesa laikā krimināllietā esošie materiāli ir izmeklēšanas noslēpums un ar tiem drīkst iepazīties amatpersonas, kuras veic kriminālprocesu, kā arī personas, kurām minētās amatpersonas attiecīgos materiālus uzrāda šajā likumā paredzētajā kārtībā”.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

12

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

Foto7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems izbijušais, bet joprojām slavu un uzmanību alkstošais “žurnālists” un vienlaikus politiķis Ansis Pūpols. Cilvēks, kurš kopš aiziešanas no svētdienas vakaru raidījumiem naudu pelna ar pasūtītām filmām, bet paralēli kandidējis arī vēlēšanās un nu arī ticis pie ilgi kārotā deputāta krēsla labi apmaksātajā EP kā Nacionālās apvienības kandidāts.
Lasīt visu...