Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbības efektivitātes novērtēšanas sistēma”, ko pēdējā laikā neviennozīmīgu publicitāti guvusī auditorkompānija Deloitte Latvia bija apņēmusies VID izstrādāt par 132 tūkstošiem eiro, marta beigās ar nokavēšanos beidzot ir iesniegta. Taču VID vadība ar Ilzi Cīruli (attēlā) priekšgalā jau vairākas dienas nespēj atbildēt – kad un kā sabiedrība varēs iepazīties ar šo dārgi izmaksājušo „produktu”.

Iepirkums VID darbības efektivitātes novērtēšanas sistēmas izstrādei bija izsludināts jau pagājušā gada vasarā, kad par uzvarētāju tika atzīta SIA Deloitte Latvija, kas, kā rāda Lursoft dati, neraugoties uz „starptautisko” nosaukumu, patiesībā gandrīz pilnībā pieder vietējiem īpašniekiem.

Auditorkompānijas lielākais īpašnieks ar 60% kapitāldaļu ir valdes loceklis Igors Rodins, prokūristam Robertam Stuģim pieder nepilni 15% kapitāldaļu – gandrīz tikpat arī trešajai lielajai līdzīpašniecei Kristīnei Jarvei.

VID vadība pagaidām ir nerunīga par to, kas iegūts par 132 tūkstošiem eiro, atklājot vienīgi to, ka viss solītais laikā nav izpildīts, - daļai no iepirkuma ietvaros izstrādājamās sistēmas iesniegšanas termiņš ticis pagarināts līdz šā gada marta beigām, un šis pagarinātais termiņš nav pārkāpts.

Saskaņā ar iepirkuma dokumentāciju Deloitte Latvija bija apņēmusies par 132 000 eiro sniegt VID šādus pakalpojumus:

1.Izvērtēt VID darbības stratēģijā noteikto un VID uzdevumiem un procesiem noteikto mērķu definēšanas principus, mērķu hierarhiju un to savstarpējo sasaisti, sniegt ieteikumus mērķu sistēmas pilnveidošanai.

2.Izvērtēt VID rezultatīvo rādītāju sistēmas atbilstību VID mērķiem, esošo rezultatīvo rādītāju hierarhiju un to savstarpējo sasaisti starp dažādiem rezultatīvo rādītāju hierarhijas līmeņiem.

3.Sniegt prezentāciju un īstenot mācības par rezultatīvo rādītāju sistēmas izstrādi un ieviešanu, kā arī uzdevumiem un procesiem izvirzīto mērķu sasniegšanas efektivitātes un lietderības novērtēšanas metodēm:

3.1. Prezentācija VID vadībai, iekļaujot šādus galvenos tematus:

3.1.1. Mērķu un rezultatīvo rādītāju sistēmas loma iestādes vadībā;

3.1.2. Ieguvumi, ko sniedz mērķu un rezultatīvo rādītāju sistēmas ieviešana;

3.1.3. Mērķu un rezultatīvo rādītāju sistēmas veidošanas principi un sistēmas uzbūve;

3.1.4. Veiksmīgas mērķu un rezultatīvo rādītāju sistēmas ieviešanas priekšnoteikumi;

3.1.5. Visbiežāk pieļautās kļūdas mērķu un rezultatīvo rādītāju sistēmas izstrādē;

3.1.6. Praktiski piemēri mērķu un rezultatīvo rādītāju izstrādē un analīzē;

3.1.7. Uzdevumu un procesu īstenošanas efektivitātes un lietderības izvērtējuma priekšnoteikumi un nosacījumi;

3.1.8. Izlietoto resursu lietderības izvērtēšanas iespējas.

3.2. Praktiskas mācības vismaz 20 (divdesmit) VID darbiniekiem par rezultatīvo rādītāju sistēmas izstrādes un ieviešanas procesu, iekļaujot šādus galvenos tematus:

3.2.1. VID mērķu un rezultatīvo rādītāju reģistra uzbūves un funkcionēšanas pamatprincipi;

3.2.2. Veiksmīgas mērķu un rezultatīvo rādītāju sistēmas ieviešanas priekšnoteikumi;

3.2.3. Visbiežāk pieļautās kļūdas mērķu un rezultatīvo rādītāju sistēmas izstrādē;

3.2.4. Praktiski piemēri mērķu un rezultatīvo rādītāju izstrādē (t.sk., ietverot citu muitas un nodokļu administrāciju pieredzi un piemērus) un analīzē.

4. Izstrādāt VID rezultatīvo rādītāju sistēmu, nodrošinot rādītāju kaskādi un savstarpējo saikni visos VID hierarhijas līmeņos (t.sk., sasaistē arī ar citiem valstī noteiktajiem attīstības plānošanas dokumentiem) un aptverot visas VID patstāvīgās struktūrvienības saskaņā ar tām noteiktajiem uzdevumiem un procesiem:

4.1. Atbilstoši katram VID noteiktajam uzdevumam definēt rezultatīvos rādītājus, kas aptver funkcionālās efektivitātes un kvalitātes aspektus;

4.2. Nodrošināt rezultatīvo rādītāju atbilstību VID definētajiem visu hierarhijas līmeņu mērķiem;

4.3. Nodrošināt rezultatīvo rādītāju līmeņu mijiedarbību un pakārtotību atbilstoši

hierarhiskajiem līmeņiem;

4.4.Izstrādāt priekšlikumus rezultatīvo rādītāju mērījumu veikšanai nepieciešamo datu uzkrāšanas un uzraudzības procesam;

4.5.Izstrādāt priekšlikumus rezultatīvo rādītāju aktualizēšanas un mērīšanas regularitātei;

4.6.Izstrādāt rezultatīvo rādītāju reģistru, kas satur vismaz šādas sadaļas:

4.6.1. Rādītāja kods - atbilstoši hierarhijai;

4.6.2. Rādītāja nosaukums;

4.6.3. Atbilstošā mērķa kods - atbilstoši hierarhijai;

4.6.4. Atbilstošā mērķa nosaukums;

4.6.5. Rādītāja analizētā dimensija - produkts, funkcionālā efektivitāte, ekonomiskā efektivitāte, kvalitātes rādītājs utt.;

4.6.6. Rādītāja aprēķina formula un / vai metode;

4.6.7. Rādītāja mērvienības;

4.6.8. Rādītāja noteikšanai lietotās informācijas avoti;

4.6.9. Rādītāja analīzes biežums;

4.6.10. Rekomendētais rādītāja uzlabošanas vai pietiekamības konstatācijas princips - pieaugošā vai dilstošā dinamika, mērķa līmeņa sasniegums utt.

5. Izstrādāt metodoloģiju VID uzdevumu un procesu efektivitātes un lietderības izvērtēšanai, kas iekļauj šādus galvenos aspektus:

5.1. uzdevumu un procesu lietderības izvērtēšanas kritēriji;

5.2. uzdevumu un procesu efektivitātes izvērtēšanas metodes;

5.3. uzdevumu un procesu izpildei nepieciešamo resursu noteikšana;

5.4. uzdevumu un procesu optimizācijas iespēju identificēšana;

5.5. uzdevumu un procesu efektivitātes rādītāju un to vērtību noteikšana.

6. Veikt Pasūtītāja izvēlētas vienas vai vairāku VID struktūrvienību, VID struktūrvienībām noteikto uzdevumu un procesu efektivitātes un lietderības izvērtējumu un sniegt priekšlikumus procesu optimizācijai un optimālam nepieciešamo resursu nodrošinājumam.

7. Sniegt prezentāciju un īstenot mācības par VID uzdevumu un to ietvaros veicamos procesu efektivitātes un lietderības izvērtēšanas metodoloģijas un rezultatīvo rādītāju sistēmas ieviešanu un uzturēšanu:

7.1. Prezentācija VID darbiniekiem, iekļaujot šādus galvenos tematus:

7.1.1. Rezultatīvo rādītāju sistēmas loma stratēģijas virzības noteikšanai un iestādes attīstības veicināšanai;

7. 1.2.Rezultatīvo rādītāju pielietošana lēmumu pieņemšanā;

7.1.3.Individuālā līmeņa rezultatīvo rādītāju noteikšana, kas atbalsta un veicina stratēģiskā līmeņa mērķu un to rādītāju sasniegšanu;

7.1.4. Rezultatīvo rādītāju sistēmas un mērķu hierarhijas pārskatīšana/aktualizēšana;

7.1.5. Uzdevumu un to ietvaros veicamo procesu efektivitātes un lietderības izvērtēšanas metodoloģijas ieviešana, uzturēšana un uzraudzība.

7.2. Praktiskas mācības vismaz 20 (divdesmit) VID darbiniekiem, iekļaujot šādus galvenos tematus:

7.2.1. Rezultatīvo rādītāju sistēmas ieviešanas, uzturēšanas un uzraudzības process;

7.2.2. Uzdevumu un to ietvaros īstenojamo procesu efektivitātes un lietderības izvērtēšanas metodoloģijas ieviešana, uzturēšana un uzraudzība.

8. Sniegt priekšlikumus VID iekšējās dokumentācijas pilnveidošanai, kas saistīta ar VID rezultatīvo rādītāju sistēmas izstrādi un uzturēšanu, kā arī VID uzdevumu un procesu efektivitātes un lietderības izvērtēšanas metodoloģijas ieviešanu, uzturēšanu un uzraudzību.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Nē seksuālai vardarbībai!

FotoIzskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek ar attiecīgiem noturības solījumiem un liecinieku (eparaksta) klātbūtnē. Paga, nevaru atcerēties, nebija šitāda štelle jau iepriekš izgudrota?
Lasīt visu...

21

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

FotoLatvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu.
Lasīt visu...

21

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

Foto2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās jēdziens “post patiesība” tik bieži un enerģiski tika lietots un analizēts visā Rietumu pasaulē, ka “Oxford dictionary” to atzina par gada vārdu. 
Lasīt visu...

21

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

FotoNesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir citās NATO dalībvalstīs, kuras nerobežojas ar krieviju, piemēram, Spānijā, Francijā vai Itālijā”, tautu nevis nomierināja, bet gan lika vēl vairāk satraukties par to, kas īsti valstī tiek darīts aizsardzības spēju stiprināšanā. Tā vietā, lai mierinātu iedzīvotājus ar tukšpļāpību, Polija intensīvi bruņojas. Bet ko šajā jomā dara Latvija?
Lasīt visu...

6

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

FotoKļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko mediju darbību. Padomes mājaslapā varam vien iepazīties ar 14 punktiem, kas vispārīgi iezīmē padomes darba jomas. Taču pēdējie skandāli un cilvēku neizpratne par sabiedrisko mediju izpausmēm liek uzdot daudzus jautājumus.
Lasīt visu...

20

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

FotoValdība 19. marta sēdē izskatīja Kultūras ministrijas (KM) sagatavoto informatīvo ziņojumu „Par Latvijas Republikas pievienošanos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) 1992. gada 9. maija Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām** Kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupai” un atbalstīja šo iniciatīvu.
Lasīt visu...

21

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

FotoŠī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa teikto lūdz vērtēt Saeimas komisijā” tās autors Ģirts Zvirbulis apgalvo:
Lasīt visu...

12

Uzmācīgie IRši

FotoPagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”
Lasīt visu...

21

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

FotoPazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara to dekādēm, dara to profesionāli, legāli un, pats galvenais, selektīvi (atšķirībā no 90% Latvijas mednieku) kuri šauj pa visu kas kustās.
Lasīt visu...