Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Izrādās, „stratÄ“Ä£iskās attÄ«stÄ«bas jautājumu” padomnieks Zigurds ZaÄ·is nav vienÄ«gā impozantā persona, kas pÄ“dÄ“jos mÄ“nešos pieņemta darbā Valsts prezidenta Raimonda VÄ“joņa kancelejā, - par Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadÄ«tāju tajā kļuvis pÄ“dÄ“jos desmit gados vairākus „politiskas aizmugures” nodrošinātus amatus, tostarp AS Pasažieru vilciens padomes priekšsÄ“dÄ“tāja posteni Ä«slaicÄ«gi ieņēmušais Ä¢irts Auškāps.

Par Auškāpa pieņemšanu darbā VÄ“joņa kancelejā tās vadÄ«ba publiski nebija ziņojusi, taču viņa vārds, apliecinot šÄ« posteņa nozÄ«mÄ«gumu prezidenta acÄ«s, bija minÄ“ts uz pagājušÄ gada 18. novembra oficiālo svÄ“tku pasākumu ielÅ«gto viesu sarakstā, ko kanceleja bija spiesta atklāt pÄ“c oficiāla informācijas pieprasÄ«juma.

Savukārt Valsts ieņēmumu dienesta publiskā datu bāze rāda, ka Auškāps darbā VÄ“joņa kancelejā pieņemts jau pagājušÄ gada 21. martā. Jaunā saimnieciskā nodrošinātāja uzrādÄ«tie dati gan neliecina par panākumiem uzņēmÄ“jdarbÄ«bā: Auškāpam neesot ne Ä«pašumu, ne kapitāldaļu, ne uzkrājumu bankās. Skaidrā naudā viņš esot sakrājis 3500 dolāru un 3200 eiro, toties viņa parādsaistÄ«bas esot 78 000 eiro apmÄ“rā.

Pirms desmit gadiem Auškāps bija cieši saistÄ«ts ar tagadÄ“jās Nacionālās apvienÄ«bas pārstāvjiem un 2006. gadā ieņēma RÄ«gas domes KultÅ«ras departamenta direktora vietnieka, bet gadu vÄ“lāk - pilsÄ“tas izpilddirektora vietnieka amatu. 2008. gadā viņš vienlaikus skaitÄ«jās arÄ« KonsultatÄ«vās padomes priekšsÄ“dÄ“tāja vietnieks RÄ«gas pašvaldÄ«bas aÄ£entÅ«rā RÄ«gas kultÅ«ras aÄ£entÅ«ra un „RÄ«gas pilsÄ“tas pašvaldÄ«bas atbildÄ«gais darbinieks” AS RÄ«gas Centrāltirgus.

2009. gadā Auškāps, kurš bija caurkritis RÄ«gas domes vÄ“lÄ“šanās, ar tagadÄ“jās Nacionālās apvienÄ«bas svÄ“tÄ«bu tika iekārtots par valdes locekli valsts akciju sabiedrÄ«bā Latvijas JÅ«ras administrācija (kaut arÄ« iepriekš ar kuÄ£iem viņam nekāda sakara nebija bijis) un arÄ« par padomes priekšsÄ“dÄ“tāju akciju sabiedrÄ«bā Pasažieru vilciens. Tiesa, šajā amatā viņam sanāca pabÅ«t tikai divus mÄ“nešus, jo netika saņemta atļauja amatu apvienošanai.

Toreiz Auškāps nedaudz izbrÄ«nÄ«tajiem medijiem skaidroja, ka viņa iegÅ«tā politologa izglÄ«tÄ«ba esot JÅ«ras administrācijas amatam piemÄ“rota, jo viņš esot strādājis privātā sektora uzņēmumos, kas saistÄ«ti ar naftas pārkraušanu, tā ka viņam tāpat kā Satiksmes ministrijas toreizÄ“jam vadÄ«tājam Kasparam Gerhardam (TB/LNNK) par piemÄ“rotÄ«bu amatam šaubu neesot. TomÄ“r 2010. gada beigās Auškāpam nācās šÄ·irties arÄ« no pÄ“dÄ“jā „politiskās aizmugures” amata Latvijas JÅ«ras administrācijā.

Interesanti, ka, zaudÄ“jot „nacionāļu” nodrošinātos amatus, mainÄ«jās arÄ« Auškāpa politiskā pārliecÄ«ba: 2014. gada oktobra Saeimas vÄ“lÄ“šanās Auškāps mÄ“Ä£ināja iegÅ«t deputāta mandātu jau no partijas Latvijas attÄ«stÄ«bai saraksta, taču jau atkal nesekmÄ«gi. Tagad beidzot viņš ir nonācis jaunā valsts amatā.

Novērtē šo rakstu:

0
0