Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas valstij piederošā Citadele banka vajadzības gadījumā var "pieturēt" un "nepamanīt" tiesu izpildītāju rīkojumus par bankas klientu naudas līdzekļu apķīlāšanu līdz brīdim, kad klienti paspēj skaidrā naudā izņemt visu naudu no sava konta, - par to liek domāt Pietiek rīcībā nonākuši dokumenti, ko pati banka nekomentē.

Pietiek rīcībā esošie dokumenti rāda, ka, balstoties uz Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas Zemesgrāmatas nodaļas šā gada 22. aprīļa lēmumu par 31 976 latu piedziņu no Žanettas Martinovas par labu Kasparam Kļaviņam, zvērināts tiesu izpildītājs Uldis Zeps 15. maijā bija nosūtījis Citadele bankai rīkojumu par Martinovas naudas līdzekļu apķīlāšanu un pārskaitīšanu uz viņa kontu Valsts kasē. Saskaņā ar Civilprocesa likumu tiesu izpildītāja rīkojums bija izpildāms nekavējoties.

Taču valsts banka šajā gadījumā bija rīkojusies citādi: kā rāda dokumenti, kredītiestāde sagaidījusi naudas - 31 840 latu - ienākšanu Martinovas kontā un, ignorējot zvērināta tiesu izpildītāja rīkojumu, ļāvusi parādniecei 17. maijā netraucēti  visu ienākušo naudu izņemt skaidrā. Šim faktam kļūstot zināmam tiesu izpildītājam, Citadele banka paziņojusi, ka nekas vairs nav labojams, kā rezultātā pašlaik ir sastādīts akts par tiesu izpildītāja rīkojuma nepildīšanu un iesniegts pieteikums pret banku tiesā.

"Protams, ka jums ir zināms fakts, ka nevaram nekādā veidā sniegt informāciju par klientiem un to darījumiem bankā. Mēs šeit esam neizdevīgā situācijā, jo nevaram publiski aizstāvēties no nelabvēlīgām publikācijām," - tā situāciju Pietiek skaidroja Citadele bankas valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis. Viņš gan atzina, ka bankas vadība ir "detaļās informēta" par šo tiesvedību.

"Tā kā tiesas process ir uzsākts, tad šobrīd vairāk komentāru attiecībā uz to sniegt nav iespējas. Izmantojot izdevību, informēju, ka bankas pārvaldības principi un iekšējā kultūra nepieļauj nekāda veida tīši negodīgas darbības - ne klientu, ne trešo personu labā, un esmu pārliecināts, ka arī šis gadījums nav tāds," piebilda Beļavskis. Ciatdeles vadītājs gan nevēlējās atbildēt uz Pietiek jautājumu, kāpēc valsts banka nav vēlējusies kompensēt Kļaviņam bankas vainas dēļ nodarītos zaudējumus, tā vietā izvēloties tiesvedību.

Pietiek šodien publisko ar šo gadījumu saistītos dokumentus, kuri parāda, kā jau pēc tiesu izpildītāja rīkojuma valsts banka ļāvusi savai klientei izņemt skaidrā ievērojamo naudas summu.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...