Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

hmm...

01.03.2018. 20:15

Interesanta matemātika- mainoties valūtas kursam, aktīvi un debitoru parādi samazinātos, bet zaudējumi un uzkrātie zaudējumi palielinātos.

Atbildēt

Transporta rūķis

01.03.2018. 13:05

Konspiroloģija... Bet varbūt raudzīties uz notiekošo vienkāršāk?
1) pēdējā laikā Krievija slēdz un/vai nacionalizē komercbankas; tie kas nesadarbosies ar režīmu - būs likvidēti.
2) ārvalstu sankcijas ierobežo kreditēšanu, tai skaitā ar vaslts pasūtījumiem saistītiem uzņemumiem Krievijā;
3) Guseļņikovs pragmatiski de jure izvelk Vjatku ārā no Norvik paspārnes un tagad "tieši" to kontrolē (it kā tas līdzšim tā nebūtu bijis).
Rezultātā Vjatka varēs piedalīties Krievijā valsts un vietējo varu organizētajos konkursos, tai skaitā sadarbībā ar militārās industrijas uzņēmumiem.
Guseļņikovs banāli peļņas nolūkā veic primitīvu viena gājiena kombināciju. Atcerieties taču veco labo "Cui prodest?"

Atbildēt

Es

28.02.2018. 23:18

Te daži īsti nesaprot revidentu leksiku. Vai arī visi.

Atbildēt

raksts neglābs rimševicu

28.02.2018. 20:53

................tikai gremdēs

Atbildēt

Nodoklis

28.02.2018. 15:57

Vispār jau jocīgi, ka ar tik daudzām iebildēm, iedod atzinumu tikai ar iebildēm, nevis negatīvu, bet nu labi, ne man tiesāt.
Iekrita acīs, kas cits, piemēram, ''...EUR 9,819 tūkstošiem...'' Vispār manā uztverē, cik es atceros latviešu valodas stundas, tas nozīmē 9 tūkstoši astoņi simti deviņpadsmit eur, noteikti ka ir gribēts pateikt 9 mio 819 štukas, latviski sakot.
Vai tad latviešu valodā šādi izsaka simt tūkstošus?
Vai arī tas ir palicis no Angļu tulkojuma?

Atbildēt

bildīti

28.02.2018. 12:48

lūdzu pielikumā - lai var labi apskatīties :)

Atbildēt

VB

28.02.2018. 11:58

Neko no šīs sīknaudas viņs nav ņēmis! Tikai, ka ņēmis iesp. daudz vairāk nevar pierādit! Tā mana pārlicība un Jums taisnība, kungs.

Atbildēt

agents

28.02.2018. 11:52

Neticu ,ka velas masinas bankieri bija tik naivi ,ka parskaitija Zkorejas netiro naudinu pec pasu iegribas . Gan jau pec ista saimnieka noradijumiem...

Atbildēt

Saskaņā ar Karamākslas principu likumiem

28.02.2018. 11:39

Latvija ir atvertā zeme. Atvērtajā zemē visas valstis karo par savu ietekmi. Pēdējā laika notikumi uzrāda hibridkara pazīmes starp Krieviju un ASV Latvijas teritorijā. Tikai latviešiem nav skaidrs, kā pusē strādā SAB, DP, Kontroles dienests, Finansu ministrija, FTKT.

Atbildēt

Kurš tad pārvalda Latviju?

28.02.2018. 11:03

Kāpēc SAB, Kontroles dienests neizdod izziņu FTKT par to, ka Guseļņikovs maldinājis SAB un Kontroles dienestu un ienācis Latvijā ar svešu naudu? Izdodot izziņu FTKT , FTKT būtu pamats apturēt Norvik bankas licenci, vai to anulēt. Tai vietā FTKT Putniņš brīdina Latvijas amatpersonas uzmanīties ar publiskiem izteicieniem Norvik bankas sakarā. Vai tagad Maizīša, Kalnmeijera priekšnieks ir G. Guseļņikovs?

Tieši Krievijas valsts veica darījumu ar Ziemeļkoreju caur Norvik banku. Tikpat labi Norvik bankas nauda, ko Guseļņikovs, maldinot SAB, Kontroles dienestu , var būt Krievijas FSB, Krievijas DD nauda. Vai Latviju SAB un Kontroles dienesta vadītāju vietā, kas attiecas uz bankām, ārvalda Krievijas FSB un Krievijas DD, ietekmējot Latvijas politiku un ekonomiku?

Atbildēt

Pietiek lasītājs

28.02.2018. 10:42

izrādās tāds, kas pārzin Norvik detaļas sīkumos.

Raksts atspoguļo tikai vienu, ka teorētiski visus grāmatvedības galus var savilkt kopā ideāli.

Latvijā radītas iestādes, kurai katrai sava funkcija attiecībā pret bankām. Pirmās un nozīmīgākas ir SAB un Ē. Kalnmeijera vadītam Kontroles dienestam. SAB uzdevums izlūkošana, Kontroles dienesta reāla pārbaude, vēl iesaistīts DP šaurākā nozīmē.Savukārt FTKT tāda kā iestāde, kura it kā veic visu galveno, pamatojoties uz SAB un Kontroles dienesta, DP izziņu materiālu. FKTK vienmēr būs peramais sēns, lai noslēptu SAB , Kontroles dienesta, DP bezdarbību, korupciju, sadarbību ar Krievijas DD un Krievijas FSB starp SAB, Kontroles dienestu, DP.

No raksta izriet tikai viens secinājums - vai nu SAB, Kontroles dienests, DP netiek galā ar saviem pienākumiem, cik liela Krievija, tik liela nekārtība, vai SAB, Kontroles dienests, DP sadarbojas ar Krievijas FSB un Krievijas FDD, jo visi banku bankroti, īpaši Parex, kas bija sistēmiska banka, tika iznīcināta ar LPSR VDK čekista I. Godmaņa rokām sadarbībā ar V. Zatleru kas noveda Latviju parādos un kas palielināja un veicināja vajadzību pēc Krievijas naudas, tai iespaidojot Latvijas ekonomiku un politiku.

Atbildēt

atis

28.02.2018. 10:14

kāpēc tādām bankām atļauj strādāt?

Atbildēt

nf

28.02.2018. 09:24

Расмуссен: в сфере банковской этики мы с Гусельниковым - единомышленники

Citāts: Еще один момент — в ходе переговоров я получил стопроцентную уверенность, что практика Norvik основывается на лучших принципах банковской этики, включая борьбу против отмывания денег и акцент на прозрачности сделок. Как член совета банка я хочу акцентировать и эту тему.

Protams, ka šī tēma ir aktualizējama, jo amerikāņi raksta arī par Latvijas politisko korupciju. Tas ir nonsenss, ka par Satversmes Aizsardzības Biroja direktoru bīda Jāni Maizīti, kurš kopā ar ģimenes draugu Andri Guļānu ir atbildīgi par mafiozas un korumpētas tiesu sistēmas izveidošanos Latvijā. Vēl šodien daudziem cilvēkiem viņu dēļ nav pieejama taisnīga tiesa. Varbūt, ka pēc pāris panākumiem tas iedrošinās Latvijā arī citus cilvēkus vairāk neklusēt.

Atbildēt

raksta pensionētais Saeimas deputāts

28.02.2018. 09:21

Dariet,ko gribiet ,bet tā alkatība, ar kuru mans senais kolēga no LTF laikiem Ilmārs Rimševics pieķēries pie nepiesietas vai slikti piesietas naudas savākšanas savā kulē ,mani ,Latvijas patriotu (vismaz "bijušo")pārsteidza un apmulsināja -ne pa jokam. Cilvēks turpat jau gadsimta ceturksni ieņem secīgi divus visaugstākos amatus Latvijas Bankā ,jau gadsimta ceturksni kā koruptants un kukuļmans APZOG Latvijas valsti un 100 mainīgi gudrākās galvas NEREDZ! Neredz arī "knāb" ,nedz proKULATŪRA un ... neknābj. Un viens krievu šeftmanis -gusmanis spiests nākt palīgā LATVIJAI,lai glābtu to un ,protams,iemīļoto Rīgas Jūrmalu no bojāejas !Nu,kauns taču! Un ,ja arī man, atkal un atkal, nāk prātā gudrie bērnībā mācītie Sūnu Vecīša vārdi no MAIJAS UN PAIJAS : Tumsa gaismu apēdusi -Mēness rāda tukšo pusi-Lapas melnas,nav vairs zaļas- LAI NAV ZAĻAS! KAS MAN DAĻAS !?,tomēr vecīgais pļāpīgums neļauj klusēt... Pat Einārs Repše ,kuram nekad neuzticējos un neuzticēšos,cieši pieturas pie pārliecības,ka Ilmārs ir GODAVĪRS un tiek apmelots ! Pat vairāk ,nekā viņš pats savulaik,kad ar (nevis PAR!) miljonu latu devās glābt Latviju! Kārtis galdā ,kungi,biedri! Kā lai Latvijā izdzīvo vienkāršs bezdarbnieks ,ja pat VALSTS bankas prezidentam pietrūkst līdzekļu ,lai "savilktu galus" ģimenes budžetā. Un pie tādām iespējām,kur AMATS -tikai par palīdzēšanu vien atvērt kādu jaunu banku Latvijā-ja vien gribētu-pat bez lielām grūtībām -varētu klusi un mierīgi atļaut saņemt līdz 5 miljoniem zaļo, nākas bičot no trūcīga ,Putina izmocīta krievu cilvēka dažus desmitus tūkstošu dolāru -līdz pat simttukstoš-iem ! Tātad -kulīti ar sīknaudu! Par vagonu te pat runas nav! Es iepazinu šo cilvēku vēl kad viņš bija students tālu DŽORDŽTAUNĀ un viesojās LTF mītnē ,Vecpilsētas ielā ,manā pagrabiņa kabinetā. ...Jauks,kautrīgs zēns ,kurš laipni ,pieklājīgi apjautājās,vai viņam atradīsies vieta neatkarīgajā Latvijā -pēc banku ,finansu specialitātes apgūšanas. Atvadoties apsolīju,ka viņš bezdarbniekos nepaliks un iedevu līdzi ceļamaizi-grāmatu "NAUDAS UN TĀS APGROZĪBAS TEORIJA " - PSRS izdevuma tulkojumu latviešu valodā. Pēc pusgada vēlreiz tikāmies -tālā interesantā seminārā Armēnijā ,tad vēl šad tad.. .Būdams piesardzīgs cilvēks,protams,noskaidroju,kāpēc tieši viņam kritusi izvēle studēt ASV,jo man taču bija skaidrs ,kā tur var nokļūt! Bija jāsadarbojas vai jābūt vismaz uzticama sadarbnieka atvasei un politiski droša rekomendētāja apliecinājumam par derīgumu . Un ,domāju, abi pēdējie- kā noskaidroju- bija droši no VDK pozicijas raugoties.
Laiciņu vēlāk apjautājos pie diviem latviešu profesoriem -tautsaimniekiem no ASV -Jura Vīksniņa un Gundara Ķeniņa -Kinga ,ko viņi domā par uz ASV komandēto topošo jauno specialistu un viņa politisko pārliecību- uz studiju mērķuzdevumu raugoties . Abi ar smaidu atbildēja,ka uzdevums, kuru students saņem aizbraucot mācīties uz ASV esot viena lieta ,bet pavisam cita -kādu uzdevumu bij. students saņem pēc beigšanas ,atgriežoties dzimtajā zemē -kā ceļamaizi. Nu ko tur varēja iebilst...? Pat laulībā dodoties, ko tikai viens otram nesasola, tas tak nenozīmē ,ka sānsoļu nebūs!
Bet ... bez jau minētās aizdomīgās alkatības ir vēl dažas grūti saprotamas lietas. Esot SILĪTEI gandrīz tikpat tuvu kā Jēzus Kristus,nesaprotu ne tikai kāda bija vajadzība pēc sīknaudas maizes kukulīša iegādei ,bet arī PĒC DAŽU SIMTU TŪKSTOŠU AIZŅĒMUMA komercbanku sfērā. Tik lielam zaglim tak tas nevarēja būt vajadzīgs ! Katru gadu jāraksta deklarācijās,jānorēķinās gan ar aizdevuma atdošanu gan kredita % atmaksu .
Un,kaut arī IR kaut kādas dīvainas bildītes,kuras nav grūti uztaisīt ar mūsdienu tehniskajām iespējām ,tā savādi izskatās arī tik bagātīgu kungu viesugalds ar atkorķētajām tieši šāda šnabja pudelēm ,bet tik sekli -BEZ NEVIENAS GLĀZĪTES ,bez nevienas vismaz krievu graņonkas!
Vai tiešām Ilmārs varētu būt dzēris no gorluškas? Tam nu gan es neticu. Es vēl saprastu ,ja to darītu ar draisku smaidu Baiba Rubese . Bet Ilmārs! Noteikti NĒ ! Un tā-kopsavilkums.
Ar sadarbošanos ar VDK pagaidām kaut kā nesaiet kopā gali. Bet ... tuvojas SAEIMAS vēlēšanas. Un Ilmāra Rimševica pēdējā laika -gan iekšpolitiskais,gan ārpolitiskais kriticisms varētu būt kādiem -vai nu iekšējiem ,vai ārējiem spēkiem bīstams-ja viņš sāktu TUKŠI RUNĀT. Varbūt nemaz nav slikti piesiet viņu garākā tiesvedības ķēdē ? Redz kā Lembergs dabū spārdīties un pats tiek spārdīts .Pieredze tak tieslietās mums ir . Un nevienu līdz pat nāves stundai bez rūpīgas izskatīšanas ,palaikam atjaunojot tiesu sastāvus,LATVIJĀ BEZ PAMATA NENOTIESĀS!
Domāju ,ka iedziļinoties faktos satrauc tikai divas lietas-pārlieku treknie atalgojumi un bagātīgās prēmijas Valsts Bankā ,kas mulsina .
Un tas,ka Ilmāram ir kaut kāda īpaša pārliecība,ka Kamčatkas laša gaļa ir augstvērtīgāka ,nekā ASV aristokrātu iecienītā Aļaskas laša,kaut gan ,atbilstoši kartei un ūdens straumēm ,atrodas daudz tuvāk Japānas vai iespējamajai Korejas kodolsprādzienu zonai-tātad varētu būt bīstamāka lietošanā... Kā domājiet jūs ,LASĪTĀJI ?

Bijušais Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts Ojārs Blumbergs

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

8

Aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu nekavējoties darīt visu ko tādu, ko viņš noteikti nedarīs

FotoMēs, Lietuvas, Polijas, Latvijas un Igaunijas prezidenti kā Baltkrievijas kaimiņi un kā NATO un ES dalībvalstis vēlamies, lai Baltkrievija būtu stabila, demokrātiska, neatkarīga un pārtikusi valsts. Tādēļ mēs aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu:
Lasīt visu...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...