Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

"Suņēdāju" advokātu Induli Balmaku tā satraucis pie viņa priekšnieka Romualda Vonsoviča biroja ēkas Rīgā, Brīvības ielā 40 vairākas nedēļas ar pārtraukumiem notikušais "nodīrāto suņu" pikets, ka viņš vērsies pašvaldības policijā ar ziņojumu par šo piketu, lūdzot "noskaidrot piketa dalībniekus un viņus saukt pie atbildības".

Pietiek jau informējis, ka Vonsoviča kolēģis sociālajā tīklā Twitter šopavasar slavējis arī suņa gaļas zupas garšu. "Saistībā ar tiem diviem idiņiem mežā un suņu šaušanu atcerējos, ka labākās pusdienas Ziemeļkorejā bija tās, kur deva suņa gaļas zupu," - tā Balmaks paziņoja pēc bēdīgi slavenā incidenta Biķernieku mežā.

Šonedēļ, reaģējot uz saņemto iesniegumu no Pietiek pārstāvja, šo iespējamo advokāta ētikas pārkāpumu gatavojās izskatīt Zvērinātu advokātu padome, taču Pietiek pagaidām nav zināms, kāds ir šīs izskatīšanas rezultāts.

"Esmu konstatējis, ka zvērināts advokāts Indulis Balmaks sociālajā tīklā Twitter ir publicējis ierakstu, no kura izriet, ka viņš, atrodoties ārzemēs, ir lietojis pārtikā suņa gaļu.

Tas nozīmē, ka, atrodoties ārzemēs, zvērinātais advokāts ir ne tikai veicis darbību, kas ir aizliegta ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem, bet arī tīši veicis šādas darbības popularizēšanu, ar to īpaši lepojoties.

Tāpēc lūdzu Zvērinātu advokātu padomi izvērtēt, vai šāda rīcība, popularizējot Latvijā ar likumu aizliegtu darbību veikšanu ārpus Latvijas teritorijas, ir ētiska, likumīga un atbilst zvērināta advokāta statusam," bija teikts Pietiek pārstāvja iesniegumā.

Tikmēr, kā izrādās, Balmaku nopietni satraucis kustības Nost ar suņu bendēm pikets, kas trīs nedēļas ar pārtraukumiem notika pie Vonsoviča (un Balmaka) darbavietas Rīgā, Brīvības ielā 40.

Pašvaldības policijai adresētajā ziņojumā, ko šodien publiskojam pilnībā, Balmaks atklāj, ka pikets viņu satraucis tik pamatīgi, ka viņš sekojis piketa dalībniekiem, viņus filmējis, tad vēl panācis, ka viens no piketa dalībniekiem viņam "iedod suņa masku", kā arī pavadījis laiku, sekojot kustības aktivitātēm sociālajos tīklos:

"Ar šo pieteikumu vēlos ziņot, ka rīkojot minētos piketus tiek pārkāpts  „Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” 11.panta 3.punkts un vēlos iesniegt pierādījumus, kas to apliecina. Šie pierādījumi ir, piketa dalībnieka iedotā suņa maska, DVD disks, kurā esmu iefilmējis savu sekošanu piketa dalībniekiem, bilde no šī video, kurā redzama piketa dalībnieka seja bez maskas, 12 izdrukas no portāla Facebook, kurā redzams, ka 12.un 13.maijā pikets tika rīkots tā dalībniekiem aizsedzot sejas ar suņa masku."

"Ņemot vērā minēto, sauciet pie administratīvās atbildības saukt personu, kas Rīgas domē pieteikusi minētos piketus un noskaidrot piketa dalībniekus un viņus saukt pie atbildības par izdarīto pārkāpumu," nedaudz nesakarīgi, taču ar skaidru pamatdomu ziņojumā pašvaldības policiju aicinājis Balmaks.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...