Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vladimira Vaškeviča spridzināšanā apsūdzētā uzņēmēja Mārtiņa Putniņa aktivitātes, aizstāvot savas tiesības pat cietumā, uzskatāmi apliecina, ka ieslodzīto tiesību pārkāpšana Latvijā joprojām ir regulāra, sistemātiska un faktiski nesodīta. Pietiek šodien publicē veselas septiņas oficiālas atvainošanās, ko Putniņam par dažādas nopietnības tiesību pārkāpumiem bijusi spiesta izteikt cietuma administrācija - kura gan par pieļautajiem pārkāpumiem nekādi nav sodīta.

Putniņš ir zināms kā oficiālais "grēkāzis" bijušā Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča uzspridzināšanā, - gaidot pilnu spriedumu šajā lietā, uzņēmējs atrodas Jelgavas cietumā.

Pērn Pietiek jau publiskoja trīs pēc Putniņa pieteikuma pieņemtus administratīvās tiesas spriedumus, ar kuriem par prettiesisku bija atzīta Jelgavas cietuma administrācijas rīcība, ieslodzītos turot pārblīvētās kamerās, nenodrošinot dzeramo ūdeni un iespēju apmeklēt sanitāro mezglu, kā arī nenorobežojot sanitāro mezglu no svešām acīm.

No spriedumiem izrietēja, ka Ieslodzījuma vietu pārvalde tiesai pat bija melojusi, piemēram, apgalvojot, ka neesot tādu pierādījumu, kas apliecinātu, ka kameras sanitārajā mezglā attiecīgajā laikā nebūtu nodrošināta ūdens padeve.

Nevienā no šiem tiesas spriedumiem nekas nebija teikts par konkrētu cietumu amatpersonu vainu, - šīm iestādēm nebija uzlikts par pienākumu mainīt situāciju vai kaut vai atvainoties personām, pret kurām tās bija rīkojušās prettiesiski. Vienīgais, ko bija panācis Putniņš, - cietuma administrācijas rīcības atzīšanu par prettiesisku un samaksātās valsts nodevas atmaksāšanu.

Nu izrādās, ka gada laikā Putniņš "sakrājis" vēl vismaz septiņas cietuma administrācijas atvainošanās par dažāda rakstura pārkāpumiem saistībā ar likumā paredzēto ieslodzījuma apstākļu nodrošināšanu, - Pietiek šodien publisko visas šīs oficiālās atvainošanās, no kurām gan arī redzams, ka ieslodzīto tiesību pārkāpšana ieslodzījuma vietās joprojām sistemātiski turpinās un nekā netiek apkarota.

Kā zināms, Vaškeviča spridzināšanas lietā tiesa kasācijas instancē atzina par nepieņemamiem pierādījumus, uz kuru pamata Putniņš un divi lietuvieši tika notiesāti ar mūža ieslodzījumu par Vaškeviča slepkavības mēģinājumu un trīs uzņēmēju slepkavībām, un nosūtīja lietu atkārtotai izskatīšanai.

Taču Rīgas apgabaltiesa atstāja lēmumu negrozītu, kaut arī vairāki liecinieki tiesas zālē atzinās, ka liecības parakstījuši, atrodoties ieslodzījumā un tādējādi nodrošinot sev izkļūšanu brīvībā.

Sākotnēji Rīgas apgabaltiesas spriedumu vajadzēja pasludināt šā gada jūnijā, tomēr tiesnesis Guntars Stūris pārcēla sprieduma pasludināšanu uz 2015.gada septembri, savukārt septembrī tiesa pārcēla pilna sprieduma pieejamības termiņu uz šā gada decembri, tādējādi liedzot apsūdzētajiem iespēju pārsūdzēt spriedumu (jo tā nav).

Līdzīga situācija bija ar pirmās instances tiesneša Jura Stukāna spriedumu - apsūdzētie vairāk nekā pusgadu gaidīja spriedumu un nevarēja to pārsūdzēt. Pietiek zināms, ka par situāciju ar sprieduma novilcināšanu šajā kriminālprocesā ir nosūtīta sūdzība tieslietu ministram.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...