Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trešdien Krievijas valsts televīzijas raidījuma Speciālkorespondents kārtējā sērija ar nosaukumu Informācijas karš pret Krieviju Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja, partijas Vienotība līdzšinējā vadītāja Solvita Āboltiņa, faktiski lejot ūdeni uz raidījuma veidotāju dzirnavām, kritiski izteicās gan par Baltijas valstu jauno propagandas filmu Ģenerālplāns, gan par Latvijas žurnālistiem.

„Man gribētos tomēr šajā filmā redzēt arī otru pusi. Ir parādīta tikai viena puse, un nez vai tas liks domāt, piemēram, jebkurai auditoriju. Krievvalodīgie žurnālisti uzdod jautājumu, lai uzzinātu intervējamā viedokli, bet Latvijas masu informācijas līdzekļi vienmēr ierodas jau ar gatavu nostāju,” raidījumā paziņoja Latvijas politiķe. Pilns raidījuma ieraksts skatāms šeit, savukārt Āboltiņas izteikumi skatāmi raidījuma 31. minūtes beigās.

Ar šo izteikumu, kas bija samontēts no vismaz divām daļām, Āboltiņa faktiski atbalstīja raidījuma autoru kritisko attieksmi pret Baltijas valstu kopējo „dokumentālo filmu” Ģenerālplāns, kas faktiski ir baltiešu propagandas filma un pretpasākums Krievijas propagandas vilnim.

Režisora Jura Pakalniņa filma Ģenerālplāns ir Latvijas filmu studijas Mistrus Media, Lietuvas filmu studijas Monoklis un Igaunijas filmu studijas Allfilm kopražojums.

Šī propagandas filma saskaņā ar tās veidotāju vērtējumu „parāda Kremļa izmantotos paņēmienus, nodemonstrē, kā darbojas Krievijas propagandas mašinērija, un atklāj, ka viens un tas pats darbības plāns tiek pārbaudīts un likts lietā vairākās Eiropas valstīs”.

Filma nelielam interesentu lokam tika rādīta 3. martā, bet nākamnedēļ, 5. aprīlī šo filmu plāno rādīt Latvijas Televīzija. Filmas finansētāji pagaidām nav atklāti.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...