Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kaut gan Eiropas Cilvēktiesību tiesa jau iepriekš ir sodījusi Latvijas valsti par Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 10. panta pārkāpumu, liedzot pilsoņiem īstenot viņu tiesības brīvi paust savus uzskatus, Latvijas zvērinātais advokāts Aldis Gobzems (attēlā kopā ar žurnālisti Ilzi Jaunalksni), kā izriet no viņa parakstīta prasības pieteikuma tiesā, kas nonācis Pietiek rīcībā, sava klienta interesēs ir gatavs pamatot pretējo – arī viedokļa un attieksmes paušana uzskatāma par ziņu publicēšanu, un to izteicēju vajadzības gadījumā ir pamats sodīt. Publicējam fragmentus no Gobzema piemeklētā juridiskā pamatojuma:

„Publicētie raksti ir atzīstami par ziņām Civillikuma 2352.1 panta izpratnē, jo saskaņā ar vārda „ziņas” skaidrojumu ziņas nozīmē arī viedokli un attieksmi, kas nenoliedzami pausts [..] publicētajos rakstos.

Uz šādu Civillikuma 2352.1 pantā ietvertā termina „ziņas” interpretāciju norādījis arī Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Civillietu departaments 2002. gada 14. novembra spriedumā lietā Nr. SKC-604, proti, „pastāv būtiska atšķirība starp jēdzieniem „ziņas” un „viedokli”, un tāpēc [..] jāvērtē, vai viedokļu publicēšana [..] varēja aizskart [..] godu un cieņu” [..]

Tādēļ, pat ja tiktu pieņemts, ka attiecīgajos rakstos Atbildētājs ir paudis tikai savu subjektīvo viedokli, var secināt, ka arī konkrēta viedokļa publicēšanu ir iespējams uzskatīt par neslavas celšanu jeb tādu ziņu izplatīšanu, kas aizskar personas godu un cieņu vai reputāciju.

Iepriekšminētā tēze nostiprināta Latvijas tiesību doktrīnā, jo uz to atsaukusies Satversmes tiesa 2003. gada 29. oktobra spriedumā lietā Nr. 203-05-01, kur Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras vadītājs Dr. hab. iur. profesors Uldis Krastiņš norādījis, ka „atšķirībā no civiltiesībām, krimināltiesībās viedoklis netiekot atzīts par neslavas celšanas priekšmetu”. [..].

Lai gan secinājums izdarīts no pretējā, tas skaidri norāda, ka civiltiesiskos prasījumos arī viedoklis var būt par pamatu prasības celšanai par reputācijas aizskaršanu un neslavas celšanu.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

FotoPazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara to dekādēm, dara to profesionāli, legāli un, pats galvenais, selektīvi (atšķirībā no 90% Latvijas mednieku) kuri šauj pa visu kas kustās.
Lasīt visu...