Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Likumam neatbilstoša “partiju apvienība”, sastāvoša no vienas vienīgas partijas, ieguvusi vismaz 169 tūkstošus eiro aizvadītajā gadā un vēl 84 tūkstošus šajā gadā, kaut gan “apvienība” kļuva nelikumīga jau pirms pusotra gada.

Piektdien paredzēta arhitekta un miljonāra Ulda Pīlēna (attēlā) iniciētās biedrības “Apvienotais Latvijas saraksts” dibināšana, kura kopā ar politisko partiju “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) gatavojas startēt uz Saeimu ar lielām ambīcijām.

Tikmēr dati no reģistra liek secināt, ka LRA un tās veidotais “Reģionu spēks” savās mainīgajās formās un veidojumos jau kopš 2021. gada sākuma nodarbojas ar naudas prettiesisku iegūšanu no nodokļu maksātāju maciņiem, pie kam simttūkstošu apmērā.

Notikumu gaita bijusi šāda: vispirms 2014. gada 12. martā Vidzemes partija un partija “Reģionu alianse” izveidoja politisko partiju apvienību “Latvijas Reģionu apvienība” (svarīgi atzīmēt — šīs konkrētās juridiskās personas reģistrācijas numurs ir 50008221771), pēc četriem gadiem šajā partiju apvienībā iestājās arī partija “Ogres novadam”, savukārt darbību apvienībā izbeidza Vidzemes partija. Šī partiju apvienība nesekmīgi kandidēja 2018. gada Saeimas un 2019. gada Eiroparlamenta vēlēšanās, neiegūstot mandātus, taču saņemot pietiekami daudz balsu, lai tiktu pie valsts finansējuma.

Ejot laikam, 2020. gada vasarā šo apvienību veidojošās abas partijas “Reģionu alianse” un “Ogres novadam” nolēma reorganizēties un apvienoties pavisam, pieņemot LRA nosaukumu, kurš vēlētājiem ir labi zināms.

Taču, tā kā šo nosaukumu jau izmantoja abu partiju apvienība (atceramies — tās reģ. nr. ir 50008221771), tad 2020. gada 16. decembrī partiju apvienība pieņēma grozījumus statūtos, un LRA nosaukumu nomainīja uz “Reģionu spēku”, lai LRA juridiskais nosaukums kļūtu brīvs.

Laiku nezaudējot, jau dažas nedēļas vēlāk reģistrā tika ierakstīta jauna politiskā partija, izmantojot atbrīvoto nosaukumu “Latvijas Reģionu apvienība”. Būtiski fiksēt, ka tā ir “tīra” juridiskā persona ar jaunu reģistrācijas numuru 40008303741 un ierakstīta reģistrā tikai 2021. gada 18. janvārī. No Lursoft datiem redzams, ka to reorganizācijas ceļā izveidojušas abas iepriekšējās partijas — “Reģionu alianse” (reģistrācijas numurs 40008087553) un “Ogres novadam” (reģistrācijas numurs 40008087549), kuras līdz ar to kā juridiskās personas izbeigušās 2021. gada 15. janvārī līdz ar saplūšanu jaunajā juridiskajā personā — ar citu nosaukumu, ar jaunu reģistrācijas numuru, jaunu adresi un jaunām amatpersonām, kuru darbības termiņš jaunizveidotās juridiskās personas vadībā sācis skaitīties no nulles.

Toties procesā nepiedalījās Vidzemes partija, kas vairs nebija LRA biedre ne partiju apvienībā, ne “saplūdušajā” (reorganizētajā) jaunajā politiskajā partijā un aizvadītā gada pašvaldību vēlēšanās dažādās vietās startēja vai nu atsevišķi, vai kopā ar “Jauno Vienotību”, vai citiem partneriem.

Atslēga slēpjas faktā, ka uz Saeimu un Eiroparlamentu 2018. un 2019. g. kandidēja partiju apvienība — tā konkrētā juridiskā persona, kam ir reģistrācijas numurs 50008221771 un kam kopš 2020. gada decembra izmainītais nosaukums “Reģionu spēks”. Šī juridiskā persona bija tā, kas ar savu izcīnīto balsu skaitu, lai arī nepārvarot 5% barjeru (Eiroparlamenta vēlēšanās 5% pārvarēšanai apvienībai pietrūka 83 balsis), tomēr ieguva valsts budžeta finansējumu gandrīz 170 tūkstošu eiro apjomā gadā.

Kā redzams no reģistrā iesniegtā “Reģionu spēka” statūtu 1.2. punkta, šo partiju apvienību veido:

1.2.1. Politiskā partija “Reģionu Alianse” (reģ. nr. 40008087553);

1.2.2. Politiskā partija “Ogres novadam” (reģ. nr. 40008087549).

Kādreizējā apvienības dalībniece — Vidzemes partija vairs nav apvienības sastāvā, kā tas izriet no statūtiem, no Vidzemes partijas dalības vēlēšanās pirms gada un no pašu biedru teiktā pilnsapulcē.

Līdz ar to jau gandrīz pusotru gadu partiju apvienību “Reģionu spēks” (reģ. nr. 50008221771) “veido” viena vienīga politiskā partija “Latvijas Reģionu apvienība” (reģ. nr. 40008303741).

Tāpat kā nav iespējama laulība starp vienu pašu cilvēku vai nav iespējams nodibināt sabiedrisko organizāciju (biedrību), kur visa “sabiedrība” sastāv no viena vienīga biedra, tad nav iespējams eksistēt “partiju apvienībai”, sastāvošai no tikai vienas partijas.

To definē Politisko partiju likuma 44. panta otrā daļa, kas nosaka — partiju apvienības valdei jāpieņem lēmums par partiju apvienības darbības izbeigšanu, ja apvienībā ietilpstošo partiju skaits ir samazinājies līdz vienai partijai. Tātad — konstatējot, ka apvienībā ietilpstošo partiju skaits ir tikai viena, apvienības valdei ir likumā noteikts obligātais pienākums pieņemt lēmumu par apvienības darbības izbeigšanu.

Taču “Reģionu spēks” savu prettiesisko stāvokli izlicies “nemanām” un turpina darboties, pie kam šī darbošanās lielākoties izpaužas kā nodokļu maksātāju naudas saņemšana.

Kā informē KNAB, no valsts budžeta partijas, kas ieguvušas vairāk par 2% balsu vēlēšanās, saņem šādu naudu:

— 4,50 eiro gadā par katru Saeimas vēlēšanās iegūto balsi;

— 50 centus gadā par katru iegūto balsi pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās;

— 50 centus gadā par katru iegūto balsi pēdējās pašvaldības domes vēlēšanās;

— papildus 100 000 eiro katrai partijai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 5% vēlētāju.

Laikā, kamēr “Reģionu spēks” sastāv no viena vienīga “biedra”, tas saņēmis 169 371,50 eiro aizvadītajā gadā. Šogad paredzēta identiska summa, no kuras 17. janvārī jau izmaksāti 84 685,75 eiro.

Turpinājums sekos.

Iepriekš par “naudas apguvi” Pīlēna stilā:

https://pietiek.com/raksti/pilenu_uznemums_ticis_pie_valsts_pasutijuma__eksmacitajs_rubenis_par_3630_eiro_vada_apzinatibas_treninus_valsts_augstaka_limena_vaditajiem/

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

Aivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli....

Foto

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

Manu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas....

Foto

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne...

Foto

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu...

Foto

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

Godājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt...

Foto

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

Latvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs...

Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...