Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valmieras policijā ierosinātais kriminālprocess par iespējamu apzinātu rīcību maksātnespējīgās AS Daugavpils dzirnavnieks izsolē, lai izsolāmais uzņēmums par sākuma cenu nonāktu nodrošinātā kreditora īpašumā, joprojām ir izmeklēšanas stadijā. Tā kā izmeklēšana ilgst jau vairāk nekā pusgadu, radušās aizdomas par apzinātu procesa vilcināšanu, lai iestātos noilgums.

Par Daugavpils dzirnavnieka izsoles iespējamo negodīgumu trauksmi cēlis gan Valsts ieņēmumu dienests, gan viens no izsoles dalībniekiem - AS Latraps. Pēc VID iesnieguma Valmieras policijā tika ierosināts kriminālprocess. Tomēr jau vairāk nekā pusgadu vienīgais, ko par šo procesu ir gatava bilst policija, ir - process turpinoties, un izmeklēšanas interesēs komentāri netikšot sniegti. Arī izmeklētājs Jurģis Krīģers kategoriski atsakās bilst kaut vārdu par šo kriminālprocesu.

Darbības ap Daugavpils dzirnavnieka vērtīgākā īpašuma – graudu pirmapstrādes kompleksa – izsoli bija vairāk nekā dīvainas. Nodrošinātais kreditors šajā maksātnespējas procesā bija banka, kas uzņēmumam bija aizdevusi 1,2 miljonus eiro, tomēr kredītiestāde izvēlējās savas prasījuma tiesības pārdot bēdīgi slavenajai AS Tukuma Straume.

Izsole, kurā sākuma cena bija noteikta 1,9 miljonu eiro apmērā, izvērsās par farsu. Vairākkārt sevi pārsolot, uzvarēja firma Lat export holdings, taču ļoti augsto cenu - 5,5 miljonus eiro viņi nesamaksāja. Tāpēc iegādāties īpašumu bija tiesības otras augstākas cenas solītājam zivsaimniecībai Nagļi. Uzņēmuma pārstāvis Gints Lazdiņš solīja 5 miljonus eiro, taču arī šis pircējs īpašumu neiegādājās.

Lai gan Latraps bija gatavs maksāt 3 miljonus eiro, administratore izlēma, ka otru izsoli nerīkos, bet atdos īpašumu par sākuma cenu nodrošinātajam kreditoram. 

Par izsoles iespējamo negodīgumu tiesā vērsās gan VID, kam Daugavpils dzirnavnieks palicis parādā 1,8 miljonus eiro, gan Latraps, tomēr tiesa lēma, ka maksātnespējas administratores Vijas Ritenbergas rīcībā nav saskatāmas personīgās ieinteresētības pazīmes. Maksātnespējas administrācija tiesai lūdza atcelt administratori, tomēr arī šī prasība tika noraidīta.

Turklāt ar šo tiesu notika arī dažādas dīvainības. Latgales apgabaltiesas kalendārā tiesvedības gaitā parādījies ieraksts, ka instances lēmums atcelts pilnībā un lieta izskatīta pēc būtības, bet jau nākamajā dienā ieraksts pazudis. Tiesa atzinusi, ka kļūdījusies un lietu vispār nevarēja skatīt.

Aizdomas saistībā ar šo lietu vēl vairāk pastiprina interesantais fakts, ka administratores Vijas Ritenbergas dēls ir Andra Šķēles znots Edgars Dupats, - kā zināms, pazīstamajam oligarham šādas lietas ir „specialitāte”. Taču ar pašu Ritenbergu sazināties nav izdevies.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...