Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valmieras policijā ierosinātais kriminālprocess par iespējamu apzinātu rīcību maksātnespējīgās AS Daugavpils dzirnavnieks izsolē, lai izsolāmais uzņēmums par sākuma cenu nonāktu nodrošinātā kreditora īpašumā, joprojām ir izmeklēšanas stadijā. Tā kā izmeklēšana ilgst jau vairāk nekā pusgadu, radušās aizdomas par apzinātu procesa vilcināšanu, lai iestātos noilgums.

Par Daugavpils dzirnavnieka izsoles iespējamo negodīgumu trauksmi cēlis gan Valsts ieņēmumu dienests, gan viens no izsoles dalībniekiem - AS Latraps. Pēc VID iesnieguma Valmieras policijā tika ierosināts kriminālprocess. Tomēr jau vairāk nekā pusgadu vienīgais, ko par šo procesu ir gatava bilst policija, ir - process turpinoties, un izmeklēšanas interesēs komentāri netikšot sniegti. Arī izmeklētājs Jurģis Krīģers kategoriski atsakās bilst kaut vārdu par šo kriminālprocesu.

Darbības ap Daugavpils dzirnavnieka vērtīgākā īpašuma – graudu pirmapstrādes kompleksa – izsoli bija vairāk nekā dīvainas. Nodrošinātais kreditors šajā maksātnespējas procesā bija banka, kas uzņēmumam bija aizdevusi 1,2 miljonus eiro, tomēr kredītiestāde izvēlējās savas prasījuma tiesības pārdot bēdīgi slavenajai AS Tukuma Straume.

Izsole, kurā sākuma cena bija noteikta 1,9 miljonu eiro apmērā, izvērsās par farsu. Vairākkārt sevi pārsolot, uzvarēja firma Lat export holdings, taču ļoti augsto cenu - 5,5 miljonus eiro viņi nesamaksāja. Tāpēc iegādāties īpašumu bija tiesības otras augstākas cenas solītājam zivsaimniecībai Nagļi. Uzņēmuma pārstāvis Gints Lazdiņš solīja 5 miljonus eiro, taču arī šis pircējs īpašumu neiegādājās.

Lai gan Latraps bija gatavs maksāt 3 miljonus eiro, administratore izlēma, ka otru izsoli nerīkos, bet atdos īpašumu par sākuma cenu nodrošinātajam kreditoram. 

Par izsoles iespējamo negodīgumu tiesā vērsās gan VID, kam Daugavpils dzirnavnieks palicis parādā 1,8 miljonus eiro, gan Latraps, tomēr tiesa lēma, ka maksātnespējas administratores Vijas Ritenbergas rīcībā nav saskatāmas personīgās ieinteresētības pazīmes. Maksātnespējas administrācija tiesai lūdza atcelt administratori, tomēr arī šī prasība tika noraidīta.

Turklāt ar šo tiesu notika arī dažādas dīvainības. Latgales apgabaltiesas kalendārā tiesvedības gaitā parādījies ieraksts, ka instances lēmums atcelts pilnībā un lieta izskatīta pēc būtības, bet jau nākamajā dienā ieraksts pazudis. Tiesa atzinusi, ka kļūdījusies un lietu vispār nevarēja skatīt.

Aizdomas saistībā ar šo lietu vēl vairāk pastiprina interesantais fakts, ka administratores Vijas Ritenbergas dēls ir Andra Šķēles znots Edgars Dupats, - kā zināms, pazīstamajam oligarham šādas lietas ir „specialitāte”. Taču ar pašu Ritenbergu sazināties nav izdevies.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...