Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nacionālo bruņoto spēku bāzē Kadagā aizturēta jau kārtējā militārpersona smagā alkohola reibumā, un jau atkal Arta Pabrika vadītā Aizsardzības ministrija saistībā ar šo faktu klusē.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, 8. septembrī pusdesmitos vakarā Kadagā karaspēka daļas teritorijā aizturēts Sauszemes spēku karavīrs, kuram izelpā konstatētas 2,62 promiles alkohola.

Šis nav pirmais gadījums, kad pēdējā laikā tiek aizturēta militārpersona smagā vai pat agonālā alkohola reibumā, taču ne aizsardzības ministrs A. Pabriks, ne ministrijas Preses nodaļa nevēlējās atbildēt uz jautājumu – kāda tieši ir bijusi karavīra vadības un Nacionālo bruņoto spēku vadības rīcība saistībā ar šo atgadījumu. Tā vietā Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa paziņoja, ka tā izskatīšot vienīgi „atbilstoši likuma prasībām noformētu iesniegumu”.

Tiesa, jau kopš septembra sākuma, kad atklātībā bija nonākušas ziņas par gadījumu, kad Liepājā kāda militārpersona tika aizturēta agonālā reibuma pakāpē, Aizsardzības ministrija izskata informācijas pieprasījumu par to, cik reizes šā gada laikā tiesībsargāšanas iestāžu pārstāvji ir aizturējuši NBS kareivjus un amatpersonas alkohola reibumā un sastādījuši attiecīgus protokolus.

Pagaidām A. Pabrika vadītā ministrija ir oficiāli paziņojusi tikai to, ka šādas informācijas apstrādei tai esot nepieciešams papildu laiks un ar likumā noteiktajām divām nedēļām nepietiekot.

Augusta beigās ministrija uz jautājumu par šādu statistiku atbildēja - informāciju par karavīriem žūpām tā esot klasificējusi. Neoficiāli zināms, ka šī statistika ir ļoti satraucoša un rāda strauju šādu gadījumu skaita pieaugumu.

Raksts pirmoreiz publicēts Latvijas Avīzē.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu” ziedojumus

FotoGrozījumi politisko partiju finansēšanas likumā ir mēģinājums “iekonservēt” pašreizējo politisko eliti un izslēgt no spēles mazās partijas. Jaunais likumprojekts veicinās administratīvo resursu izmantošanu politiskajā cīņā, kas neizbēgami novedīs pie varas stagnācijas.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: 10. oktobris

FotoPēc 2018.gada 6.oktobra sociāli politiskā dzīve ir ļoti intensīva. Tā tam ir jābūt. Atbilstoši tautas politiskajai gribai todien pie varas nāca manis dēvētā “6.oktobra paaudze”, un latviešiem šajā saulē sākās jauns laikmets. No 13. Saeimas deputātiem 65% tika ievēlēti pirmo reizi. Tas ir radikāls pagrieziens. Tas ir neapstrīdams pierādījums jauna laikmeta sākumam parlamentārā republikā. Un, lūk, jauns laikmets vienmēr sākas ar sociāli politisko procesu sakāpinātu intensitāti. Katru dienu ir kaut kas neparasti jauns un negaidīti jauns. Jaunie politiskie spēki vēlas pēc iespējas ātrāk visu piekārtot savam cilvēciskajam līmenim un profesionālajam līmenim. Viņi steidzas. Īpaši steidzas, apzinoties savu neleģimitāti visā sabiedrībā.
Lasīt visu...

21

Sarūgtināt Bordānu un atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai

FotoAicināsim 13. Saeimas deputātus neatbalstīt sasteigtu likumprojektu, kas paredz būtisku valsts finansējuma palielinājumu politiskām partijām jau no nākamā gada!
Lasīt visu...