Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar aizdomām par nesaimnieciskām darbībām un iespējamiem pārkāpumiem valsts iepirkumos no amata drīzumā varētu šķirties par Iekšlietu ministrijas (IeM) un tās padotības iestāžu iepirkumiem un īpašumu apsaimniekošanu atbildīgās Nodrošinājuma valsts aģentūras direktors Raimonds Bluķis, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija. Nodrošinājuma valsts aģentūras budžets 2012. gadam ir vairāk nekā 14 miljoni latu.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Reformu partija) Pietiek pirmdien apstiprināja, ka šās nedēļas gaitā cer sagaidīt iekšējā audita rezultātus un tie var ietekmēt Bluķa atrašanos amatā. Pēc oficiāli neapstiprinātas informācijas, kas ir Pietiek rīcībā, jau sagatavoti dokumenti par Bluķa aizrotēšanu. Kozlovskis uzsver, ka vairāk nekā 14 miljonu budžeta iestādes vadības varbūtējā maiņa saistīta tikai un vienīgi ar iespējamo pārkāpumu izvērtēšanu. "Nav nekādu politisko uzstādījumu,"  uzsvēra ministrs.

Bluķis, kurš līdz tam bija viens no IeM valsts sekretāra vietniekiem, Nodrošinājuma valsts aģentūras direktora amatā tika iecelts 2009. gada vasarā iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces (tagad Abu Meri) laikā, kura pārstāvēja Vienotību. Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, par Bluķa palikšanu amatā labu vārdu centušies aizlikt ar Vienotību saistīti cilvēki. Neoficiāli tas tiek saistīts ar vēlmi saglabāt ietekmi pār IeM vērienīgajiem iepirkumiem.

Iekšlietu ministrs Kozlovskis Pietiek atzina, ka uzdevis pārbaudīt ne tikai lielos, desmitos un simtos tūkstošu latu mērāmos caur aģentūru veiktos iepirkumus, bet arī visus tos, kas nepārsniedz 10 000 latu. Jau kopš aprīļa Nodrošinājuma valsts aģentūrā notiek Bluķa disciplināratbildības izvērtēšana, un iemesls to uzsākt bija tieši šāds - aptuveni 10 000 latu liels darījums.

Pavasarī atklājās, ka Nodrošinājuma valsts aģentūra pārskaitījusi līdzekļus privātfirmai Nameks it kā par izpildītu līgumu, tomēr faktiski darbi nav tikuši paveikti. Ar Nameks bijis noslēgts aptuveni 10 000 latu vērts līgums par  trīs trauksmes sirēnu iekārtu demontāžu uz jumta remonta laiku. Vēlāk atklājies, ka iekārtas pēc remonta nav uzstādītas atpakaļ, bet naudu par šo nepaveikto līgumdarbu Nodrošinājuma valsts aģentūra privātfirmai pārskaitījusi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...