Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Uzņēmējs Jānis Sprinovskis, kurš apcietināts saistībā ar Daugavpils kukuļošanas lietu, pēdējā gada laikā nopietni aizrāvies ar īpaši dārgu luksusauto iegādi. Kā rāda biznesa žurnāla Kapitāls nule publicētais pārskats par dārgākajām Latvijas uzņēmumu pērn iegādātajām luksus automašīnām, Sprinovska uzņēmumi "atzīmējušies" ar vismaz divām Latvijas apstākļiem ekskluzīvām automašīnām.

Pārskats, kas tapis, pamatojoties uz Ceļu satiksmes drošības direkcijas datiem, rāda, ka pērn Sprinovska uzņēmumi iegādājušies veselas divas īpaši dārgas - vismas 120-160 tūkstošus eiro vērtas - automašīnas, kas pagājušajā gadā bijušas vienīgie šāda modeļa auto Latvijā.

Tā vismaz 160 tūkstošus eiro vērtu Ferrari California (attēlā) automašīnu iegādājusies SIA Augulienas muiža, kuras vienīgā īpašniece saskaņā ar Lursoft datiem ir Guna Sprinovska un kuras apgrozījums 2011. gadā bijis tikai 3407 lati.

Savukārt vismaz 120 tūkstošus eiro vērtu Mercedes Benz G55 AMG automašīnu iegādājusies uzņēmējam Sprinovskim piederošā SIA DAV 1, kas iepriekš saukusies Vēja parks 1.

Pērn gan iegādāts vēl viens šāds jauns Mercedes Benz braucamais, taču tas, pēc visa spriežot, iegādāts izvešanai no valsts, jo jau ir noņemts no CSDD uzskaites: tā īslaicīgais īpašnieks bijis uzņēmums Challenge auto.

Kopumā, kā rāda Kapitāla publicētais pārskats, līdz „trekno gadu” pārmērībām, kad gada laikā tika no jauna reģistrētas 430 BMW X5 automašīnas, kas bija ne vecākas par diviem gadiem, Latvijas uzņēmējiem pērn vēl bijis tālu, taču apetīte sāk atgriezties – un iespējas sāk atļaut aizvien vairāk.

Līdz 2007. gada azartiskās iepirkšanās līmenim vēl tālu, taču daudz ko izsaka fakts, ka par uzņēmumu pērn Latvijā visvairāk pirktāko luksus auto modeli kļuvis BMW X6 (68 automašīnas – par 13 vairāk nekā gadu iepriekš). Iegādāto BMW X5 skaits gandrīz dubultojies – no 33 līdz 57, strauji pieaudzis arī Porsche automašīnu iegādes kopapjoms utt.

Tāpat, neraugoties uz Valsts ieņēmumu dienesta aktivitātēm, apkarojot uzņēmēju praksi iegādāties luksus automašīnas uz kompāniju vārda, lai izvairītos no nepieciešamības maksāt par dārgajiem pirkumiem pievienotās vērtības nodokli, „uzņēmumu vajadzībām” joprojām iegādātas arī īpaši dārgas luksus automašīnas.

Līdzās 13 Bentley Continental GT ir arī divi Continental GTC un veseli četri Mulsanne limuzīni, seši Porsche Cayenne Turbo, divi īpaši dārgie BMW 760, pieci BMW X6 M un arī divi Ferrari - 458 un California.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...