Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Strīdīgie ar Solvitas Āboltiņas (Vienotība) vīra biznesa interesēm saistītie Ministru kabineta (MK) noteikumi par kravu auto rindas administrēšanas deleģēšanu, pateicoties citu ministriju un nu jau arī Valsts kancelejas iebildēm, iestrēguši valdībā un pretēji Satiksmes ministrijas (SM) lūgumam atkārtoti tiks skatīti MK komitejas sēdē, nevis nonāks uzreiz uz valdības galda.

Noteikumu projekta atkārtota skatīšana MK komitejā nesakrīt ar iepriekš iecerēto plānu par to ātru “izdzīšanu” cauri valdībai. Tomēr vēl aizvien nav novērstas bažas par ar politiķiem saistītu struktūru interesēs, iespējams, no jauna radīta pakalpojuma izmaksu pamatotību, jo SM vēl aizvien nav iesniegusi cenrādi, kas valdībai būtu jāapstiprina vienlaikus ar noteikumiem. Līdz ar to nav zināma ne pakalpojuma cena, ne ir iespējams izvērtēt tās pamatojumu. Tāpat jau iepriekš valdībā izskanējušas šaubas, ka rindu administrēšanas bizness, par kuru notiek mēnešiem ilga cīņa, tostarp izmantojot administratīvos resursus, spriežot pēc SM iesniegtajiem dokumentiem, nenesīs peļņu un no šī biznesa valsts budžetā nav paredzēts iekasēt ne santīma.

Tā kā pret strīdīgo noteikumu projektu palikušas iebildes no Finanšu ministrijas, Valsts kancelejas un atsevišķiem komersantiem, tie nevar tikt skatīti valdības sēdē un atkārtoti nonāks uz MK komitejas dienaskārtībā, visticamākais, jau pirmdien, 5. novembrī, noskaidroja Pietiek.

4. septembrī MK komitejas sēdē pēc ilgām diskusijām tika nolemts, ka šie noteikumi valdības sēdē izskatāmi vienlaikus ar SM izstrādātu šī maksas pakalpojuma cenrādi. Tā kā SM vēl joprojām nav izpildījusi komisijas sēdē lemto un nav iesniegusi maksas pakalpojumu cenrādi, strīdīgos noteikumus uz valdības sēdi pagaidām nav iespējams virzīt, atbildot uz Pietiek jautājumu, šonedēļ skaidroja Valsts kanceleja.

Lai apietu nepieciešamību iesniegt maksas pakalpojuma cenrādi, MK komitejā, kad tā atkārtoti skatīs noteikumus (visticamāk tas varētu notikt pirmdien, 5. novembrī), būtu jālemj, ka valdība noteikumus var skatīt arī bez cenrāža. 12. oktobrī SM bija iesniegusi precizētu noteikumu projektu, bet ne maksas pakalpojumu cenrādi, un lūdza to pasludināt par MK lietu, skatot uzreiz valdības sēdē, nevis MK komitejā, tomēr Valsts kanceleja pret to iebildusi.

Jaunā pakalpojuma – kravas auto rindu administrēšanas uz Latvijas sauszemes robežas – ceļš sākās šoziem Saeimā, kur Vienotības deputāta Aināra Latkovska vadītā Aizsardzības un iekšlietu komisija panāca grozījumus Valsts robežas likumā, nosakot, ka SM var deleģēt rindu administrēšanu privātai personai. Pēc kritiskas rezonanses tika atsaukts priekšlikums noteikt, ka šī struktūra ir Āboltiņas vīra Jāņa Āboltiņa vadītā autopārvadātāju asociācija Latvijas auto. Jau tobrīd izskanēja, ka šīs intereses tik un tā tiks apmierinātas valdībā, kad tur skatīs attiecīgus noteikumus, lai šo likuma normu iedzīvinātu.

Šobrīd pēc atkārtotā mēģinājuma jauno biznesu uzticēt Latvijas auto, kas saskārās ar publisku kritiku un debatēm valdībā, noteikumu projekta jaunākajā redakcijā Āboltiņas vīra organizācija nav minēta. Tiek apgalvots, ka pēc noteikumos atrunātajiem kritērijiem pakalpojums tiks deleģēts valstiskai struktūrai - Valsts SIA Autotransporta direkcija. Direkcijai jebkurā gadījumā nāksies izraudzīties privātu struktūru, kas fiziski uz robežas veiks rindu administrēšanu, un valdības kuluāros izskan, ka šī struktūra būs Latvijas auto. Tāpat direkcijai būs jāizraugās IT risinājuma ieviesējs un mobilo sakaru operatora pakalpojumi, jo pakalpojumu plānots apmaksāt ar SMS starpniecību.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...