Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Arī Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai tāpat kā Satiksmes ministrijai un satiksmes ministra pienākumu izpildītājam Rihardam Kozlovskim neesot ne jausmas, cik Latvijas valsts līdzekļu pašlaik ir ieguldīti nacionālajā aviokompānijā airBaltic, - to aizvadītās nedēļas beigāsPietiek negribīgi atzina premjeres preses pārstāve.

Pietiek jau informēja - jautājumu, kāds īsti pašlaik ir kopējais Latvijas valsts līdzekļu apjoms, kas dažādos veidos ir ieguldīts AS Air Baltic Corporation (pilnais airBaltic nosaukums), Pietiek pēdējās dienās bija uzdevuši vairāki lasītāji.

Taču Satiksmes ministrija, kas ir nacionālās aviokompānijas airBaltic valsts kapitāldaļu turētāja, piektdien tā arī nespēja pateikt, cik valsts naudas kopā ir ieguldīts šajā uzņēmējsabiedrībā, jo šāda pieprasīta informācija tai "ir jāapstrādā".

Pēc tam piektdienas vakarpusē arī Kozlovska preses pārstāve varēja pavēstīt vienīgi to, ka pats Kozlovskis esot devies komandējumā uz Briseli un atbildi viņa vietā sniegšot... tā pati Satiksmes ministrija, kura, kā jau minēts, atbildi sniegt nespēja.

Nu ir izrādījies, ka arī Ministru prezidentei, kura dažādos veidos ir "bīdījusi" jaunā 80 miljonu eiro aizdevuma piešķiršanu airBaltic, nav ne jausmas, cik īsti valsts naudas jau ir ieguldīts nacionālajā aviokompānijā.

"Satiksmes ministrija jums sniegs atbildi," - tas bija viss, ko Pietiek uz uzdoto jautājumu Straujumas vārdā par valsts ieguldījumiem airBaltic spēja atbildēt premjeres preses pārstāve Aiva Rozenberga.

Satiksmes ministrijas "atbilde" līdz šim hronoloģiski ir izskatījusies šādi: piektdien pusdesmitos no rīta Pietiek nosūtīja Satiksmes ministrijai šādu jautājumu - "vai Satiksmes ministrija varētu sniegt pilnīgu informāciju par valsts dažāda veida ieguldījumiem (tieši ieguldījumi pamatkapitālā, aizdevumi, citi ieguldījumi) AS Air Baltic Corporation kopš uzņēmuma nodibināšanas, par katru ieguldījumu minot tā veidu, apjomu un ieguldījuma veikšanas laiku?".

Jau pēc nepilnām divdesmit minūtēm ministrija apliecināja, ka jautājumu ir saņēmusi. Izrādījās gan, ka šādas informācijas tās rīcībā uzreiz neesot, taču esot zināmi "speciālisti", kas to varot pateikt. "Jautājumu saņēmām, noskaidrosim pie speciālistiem atbildes," paziņoja ministrija.

Taču pēc piecarpus stundām izrādījās, ka ziņu par to, cik īsti liels ir valsts ieguldījums airBaltic, nav ne pašas Satiksmes ministrijas, ne arī tai zināmo "speciālistu" rīcībā. Līdz ar to ministrija paziņoja, ka "pieprasītajai informācijai" ir nepieciešama "apstrāde", kas varot prasīt pat divas nedēļas laika. Nekādus tālākus skaidrojumus ministrija sniegt nevēlējās.

Tikmēr Pietiek lasītāji jau piektdien bija provizoriski aprēķinājuši, ka līdz ar jauno aizdevumu, kurš, visticamākais, nekad netiks saņemts atpakaļ, Latvijas valsts ieguldījumi airBaltic pārsniedz 200 miljonus eiro.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...