Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Eiropas Savienības prezidentūras ietvaros notiekošās starpparlamentārās konferences par ārpolitiku un drošību dalībniekiem Latvija kā suvenīru pasniegusi dāvanu – degvīna jeb kaimiņvalstī Krievijā populārā un iecienītā alkoholiskā dzēriena vodkas pudeli, kuru mēģina pasniegt kā pašmāju jauno mazo uzņēmēju produktu mūsdienīgā veidā zem nosaukumu „bērzu sulas destilāts”. Šī dāvana izraudzīta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē parlamentārās dimensijas plānošanas komitejā.

Par divdomīgo dāvanu ārpolitikas un drošības konferences viesiem pirmais savā Twitter kontā plašākai sabiedrībai zināmu darīja Saeimas deputāts Imants Parādnieks (Visu Latvijai-TB/LNNK), paziņojot: „VODKA ir Latvijas kā ES prezidējošās valsts dāvana Starpparl.konferences par ārpolitiku un drošību dalībniekiem...”

Taču izrādās, šo dāvanu konferences dalībniekiem bija izraudzījies nevis ES prezidentūras sekretariāts, bet Saeima kā konferences organizētāja. Saeimas preses dienests skaidro, ka tā nemaz neesot nekāda vodka. „Šajās dienās notiekošās konferences dalībnieki kā suvenīru saņem Libertu ģimenes (SIA Sula) bērza sulas destilātu un žāvētas dzērvenes no uzņēmuma Rāmkalni,” informē Saeimas preses dienests. Šīs dāvanas cena esot 15 eiro.

Taču, neraugoties uz Saeimas skaidrojumu, uz pudeles skaidri un gaiši rakstīts strong vodka (stiprs degvīns) un norādīts - 41% alkohola. „Ja tā ir bērzu sula, kādēļ jāraksta strong vodka?” neizpratnē ir Parādnieks.

Pēc preses dienesta skaidrojuma, ārvalstu viesiem paredzēto dāvanu koncepcija esot izskatīta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē parlamentārās dimensijas plānošanas komitejā.

„Saeimas viesi, kuri šajā pusgadā ierodas Rīgā uz Saeimas rīkotajiem ES prezidentūras pasākumiem, saņem dažādus suvenīrus - mūzikas ierakstus ar latviešu dziesmām un pašmāju uzņēmumos darinātas rotas, saldumus, dzērienus un dizaina priekšmetus. Lai popularizētu Latvijas dizainu, suvenīru autori ir jauni mazie uzņēmēji un mākslinieki, kuri mūsu valstij tradicionālo mākslu, mūziku un produktus piedāvā mūsdienīgā veidolā,” suvenīru izvēli pamato Saeima.

Aproču pogas un auskari ar prezidentūras logo ir Valmieras mākslinieču māsu Špatu darināti, savukārt papīra vējdzirnavas visu dalībvalstu karogu krāsās ir dizainera Riharda Funta veidots suvenīrs.

Parlamenta viesiem arī tiks dāvinātas Ilzes Garančas no Latvijas ogām un žāvētiem augļiem pagatavotās šokolādes konfektes un kora Nāc līdzās! mūzikas disks, kā arī latviešu tautasdziesmu izlase 17 ārvalstu komponistu apdarēs jauniešu kora Kamēr… izpildījumā. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...