Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.

Pie manis pēc palīdzības vērsās kliente, kura mani pilnvaroja un pat lūdza publiskot viņas vārdu, sevi uzskatot par politisku nozīmīgu personu, proti, Božena Malašenko (Bozhena Rynska) – Krievijas Federācijas režīma opozicionāre, aktīviste, blogere, pret kuru aizvakar vardarbību saistībā ar karu Ukrainā pastrādāja “Bolt” (atkal?) taksists “Igors”.

Acīmredzot pēdējais, ievērojot, ka pasažiere runā krieviski, nosprieda, ka atradis pateicīgu viņa “politinformācijas” klausītāju. Viņam “nepaveicās”. Boženai ir arī etniskās saites ar Ukrainu.

Aizrādot, ka šobrīd karā krievi slepkavo ukraiņus, vadītājs, aizrīdamies naidā, auroja, ka tas ir pareizi, ka Krievija sabombardēs Ukrainu, ka Krievija arī Latviju piespiedīs pienācīgi “uzvesties”, jo Krievija “visu ir devusi” Latvijai, un ka krievu karaspēks šeit agru vai vēlu būs, ka Bučas gadījumā ukraiņi esot morgos savākuši līķus pa visu Ukrainu un tos tur novietojuši, ka Ukraina ir fašistiska valsts utt.

Kad Božena pieprasīja izbeigt šo naida tirādi, šoferis atbildēja, ka “tu, maita, klausīsies!”. Pēc tam viņš iesita Boženai pa seju. Policijas Teikas iecirknī Klusajā ielā 12 viņu laipni uzklausīja un pieņēma iesniegumu. Jācer, ka tika ievērotas raidījumā “Krustpunktā” minētās vadlīnijas un izmantotas koordinācijas centra konsultācijas.

Tomēr, kā izriet no norīkojuma tiesu medicīniskajai apsekošanai, ir uzsākta vienīgi adminstratīvā pārkāpuma lietvedība. Kā tad paliek ar automātisku VDD iesaisti tādos gadījumos?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...