Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ievērojot Izglītības un zinātnes ministrijas š.g. 11. septembrī internetā izplatīto paziņojumu «Brīvpusdienas 1.—4. klasei būs!», kas satur informāciju par brīvpusdienu finansēšanas modeļa izmaiņām, lūdzam Jūs sniegt skaidrojumu par to, kādus tieši normatīvos aktus paredzēts grozīt līdz ar minētajām finansēšanas modeļa izmaiņām un kāds būs šo grozījumu saturs, tostarp:

Vai visu 1.—4. klases skolēnu ēdināšana tiks paredzēta kā pašvaldību pienākums un kurā normatīvajā aktā?

Ja pašvaldībai tiks uzdots nodrošināt brīvpusdienas visiem 1.—4. klases skolēniem, kā tiks nodrošinātas likuma «Par pašvaldībām» 7.—8. panta prasības attiecībā uz funkciju finansēšanas avotiem?

Vai Izglītības un zinātnes ministrija pārrunājusi plānotā regulējuma iespējamo ietekmi uz skolēnu ēdināšanas kvalitāti ar Veselības ministriju un pašvaldībām?

Partija Progresīvie vēlas vērst Jūsu uzmanību uz to, ka skolēnu ēdināšana ir ne tikai jautājums par trūcīgu un maznodrošinātu ģimeņu bērnu uzturu, bet arī sabiedrības veselības un izglītošanas jautājums. Tieši skola ir vieta, kur bērni, kas nāk no dažādiem sociāliem slāņiem ar atšķirīgu ienākumu līmeni un izpratni par veselīgu uzturu, var iegūt zināšanas par tādiem jautājumiem kā veselīgs uzturs, pārtikas atkritumu mazināšana un attīstīt veselīga uztura paradumus.

Paužam nožēlu, ka Izglītības un zinātnes ministrija uzlūko šo jautājumu vienīgi kā ar izglītību nesaistītu sociālu funkciju un neizmanto iespēju minētos jautājumus tiešāk integrēt izglītības sistēmā, smeļoties pieredzi, piemēram, no Somijas, bet gan riskē ar veselīga uztura pieejamības samazināšanos bērniem un sociālās nevienlīdzības vairošanu, tostarp, teritoriālā aspektā (atkarībā no bērna dzīvesvietas pašvaldības iespējām). Uzskatām, ka pedagogu atalgojumam ir jāmeklē citi finanšu avoti, šie jautājumi ir vienlīdz svarīgi un nav pretnostatāmi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu” ziedojumus

FotoGrozījumi politisko partiju finansēšanas likumā ir mēģinājums “iekonservēt” pašreizējo politisko eliti un izslēgt no spēles mazās partijas. Jaunais likumprojekts veicinās administratīvo resursu izmantošanu politiskajā cīņā, kas neizbēgami novedīs pie varas stagnācijas.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: 10. oktobris

FotoPēc 2018.gada 6.oktobra sociāli politiskā dzīve ir ļoti intensīva. Tā tam ir jābūt. Atbilstoši tautas politiskajai gribai todien pie varas nāca manis dēvētā “6.oktobra paaudze”, un latviešiem šajā saulē sākās jauns laikmets. No 13. Saeimas deputātiem 65% tika ievēlēti pirmo reizi. Tas ir radikāls pagrieziens. Tas ir neapstrīdams pierādījums jauna laikmeta sākumam parlamentārā republikā. Un, lūk, jauns laikmets vienmēr sākas ar sociāli politisko procesu sakāpinātu intensitāti. Katru dienu ir kaut kas neparasti jauns un negaidīti jauns. Jaunie politiskie spēki vēlas pēc iespējas ātrāk visu piekārtot savam cilvēciskajam līmenim un profesionālajam līmenim. Viņi steidzas. Īpaši steidzas, apzinoties savu neleģimitāti visā sabiedrībā.
Lasīt visu...

21

Sarūgtināt Bordānu un atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai

FotoAicināsim 13. Saeimas deputātus neatbalstīt sasteigtu likumprojektu, kas paredz būtisku valsts finansējuma palielinājumu politiskām partijām jau no nākamā gada!
Lasīt visu...