Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau sesto gadu ārstējos jūsu vadītajā ārstniecības iestādē onkoloģijas pacienta statusā. Diemžēl piektajā gadā pēc melanomas operācijas organismā izveidojušās metastāzes, no kurām dažas ir izoperētas, bet citas - vēl nē. Onkologs ir nozīmējis divus gadus ilgu ārstēšanos ar intravenozu injekciju reizi trijās nedēļās. Tas nozīmē, ka šajā laika periodā man jāierodas Onkoloģijas centra dienas stacionārā apmēram 35 reizes.

Dīvaina ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes lēmumu mainība attiecībā uz “epidemioloģiskajām” prasībām.

Bija laiks, kad testus pieprasīja visiem – gan vakcinētiem, gan pārslimojušajiem, gan sertificētajiem, gan nesertificētajiem. Pēc tam bija “viens no diviem”, proti – vai nu sertifikāts, vai tests. Un nu atkal ir jātestējas visiem – gan vakcinētajiem, gan nevakcinētajiem.

Diemžēl nesaprotamu iemeslu dēļ jūs neatzīstat siekalu testus un pieprasāt, lai testu materiāls tiktu ņemts no deguna un rīkles. Saprotams, ka gandrīz neviena medicīniskā procedūra nav patīkama, bet katrs cilvēks, apzinādamies, ka tā ir viņa veselības un dažreiz – pat dzīvības dēļ, ir gatavs to pieciest.

Pavisam cita situācija ir ar šo “kovidtestēšanu”. Ja atsevišķas reizes vēl varētu pieciest, tad regulāra, sistemātiska, ilgstoša deguna bakstīšana ar kociņiem kļūst psiholoģiski traumējoša, bet, kā zināms, viens no onkoloģijas pacientu sekmīgas izārstēšanās neatņemamiem nosacījumiem ir nosvērts, mierīgs emocionālais stāvoklis, uzticība savam ārstējošajam ārstam un medicīnas iestādei kopumā.

Ņemot vērā to, ka laiks un fakti ir pierādījuši, ka “vakcinētie” un “sertificētie” cilvēki slimo ne mazāk par nevakcinētajiem, nav loģiska izskaidrojuma prasībai pēc šīs regulārās testēšanās. Pat vairāk – šī prasība grauj ārstniecības iestādes vadības reputāciju vai pat raisa aizdomas par lēmuma pieņemšanā iesaistīto personu ieinteresētību vai interešu konfliktu.

Nav grūti aprēķināt, ka divu gadu laikā, pieņemot par vienas analīzes cenu 35.00 eur, valsts pārskaitīs laboratorijām 1225.00 eur. Par viena cilvēka ”kovid” analīzēm! Plus vēl testēšanās pirms katra izmeklējuma! Šis absurds (vai mahinācija) kulmināciju sasniedza Gaiļezera slimnīcā, kad cilvēkam, kuram bija nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība, bakstīja ar kociņiem degunu divas reizes (!). Ar apmēram 15 minūšu intervālu! Nepametot slimnīcas telpas! Un tas ir apstākļos, kad daudziem cilvēkiem nav pieejami savlaicīgi izmeklējumi izbeigušos valsts apmaksāto kvotu dēļ!

Iepriekš minēto iemeslu un apsvērumu dēļ ierosinu pārskatīt un mainīt prasības attiecībā uz jūsu vadītās medicīniskās iestādes pacientu “kovid” testēšanu, tādējādi demonstrējot visai sabiedrībai valstisku, inteliģentu un racionālu pieeju sabiedrības veselības uzlabošanā, kas – gribas ticēt – ir jūsu darba pienākums un mērķis.

Nedrīkstam aizmirst, ka medicīniskās aprūpes sistēma ir pacientiem, nevis pacienti –sistēmai. Mūsdienu apstākļos šī aksioma mēdz pazust naudas plūsmas un birokrātijas džungļos. Jāsaprot, ka maksas (arī valsts apmaksātās) medicīnas apstākļos katrs no ārstējamas slimības mirušais cilvēks ir ne vien morāls un profesionāls fiasko, bet arī ekonomisks zaudējums visam medicīnas iestādes kolektīvam – no sanitāra līdz administrācijai.

Arvien vairāk klajā nākušās, atslepenotās informācijas, attiecīgu MK lēmumu, daudzu no “kovidpotēm” cietušo cilvēku liecību dēļ, kā arī LR valdības kontrolēto masu informācijas resursu tiražēto pusoficiālo baumu par gaidāmo piespiedu vakcināciju rudenī dēļ kļūst arvien acīmredzamāks, ka “kovidpandēmija” ir labi organizēta un ļoti labi apmaksāta politiski – ekonomiski – sociāli medicīniska afēra, kura balstās tikai uz propagandu un tajā iesaistīto izpildītāju ievērojamo materiālo ieinteresētību. Te, šķiet, būtu vietā atgādināt galveno, pamata postulātu visiem mediķiem, kurš nav un nekad nebūs atcelts, proti: ”Nekaitēt!”

Iepriekšminēto apsvērumu dēļ iesaku ņemt vērā jūsu pacienta viedokli un atcelt prasību par regulāro testēšanos vai vismaz aizstāt psiholoģiski un arī fiziski traumējošās analīzes pieprasījumu ar siekalu testu. Bija periods, kad laboratorijā darbinieku klātbūtnē nodots siekalu paraugs derēja analīžu veikšanai un pat - atbilstošā gadījumā – sertifikāta iegūšanai. Šajā gadījumā laboratoriju bizness necietīs, epidemioloģiskā drošība – arī, bet daudziem pacientiem uzlabosies psiholoģiskā un emocionālā pašsajūta, kas – nenoliedzami – labvēlīgi ietekmēs izveseļošanās gaitu.

Gribas ticēt, ka Latvijas sabiedrības veselība ir bijusi, ir un būs jūsu un jūsu darba galvenā prioritāte.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

21

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

FotoSatversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.” Tā jau ir Tautvaldība - Valsts pārvalde, kurā piedalās daudzi sabiedrības locekļi caur/ar savu pārstāvniecību vēlēšanās. Mans viedoklis – ka tas ir galvenais TAUTVALDĪBAS princips, kas realizējams vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

FotoVadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām tautām. Latvijas vagari kā parasti skrējuši posta vezumam pa priekšu, tādēļ situācija Dievzemītē ir viena no traģiskākajām ES. Vietējai kliķei par laimi tauta Latvijā ir uz dumpjiem nolēmēta.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

FotoNepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet pašsaprotama. Tamdēļ vietā ir Aizsardzības ministrijas piedāvājums sākt diskusiju par jaunu koncepciju – Valsts aizsardzības dienestu, kura ietvaros Latvijas pilsoņiem radīsies jauni, pavisam konkrēti pienākumi piedalīties valsts aizsardzībā.
Lasīt visu...

20

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

FotoĻoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju dabūjis PSRS pasi, ko tajā laikā deva vien 16 gadu vecumā, un bija jādodas uz vēlēšanu iecirkni. Padomju Savienībā tā bija svētku diena, plīvoja sarkanie karogi, un es gāju izdarīt kaut ko bezjēdzīgu, jo toreiz vēlēšanas bija vien butaforija. Es to apzinājos, bet nu man bija sava pase – un es gribēju to kaut kur izmantot! Neatceros pat, par ko toreiz bija balsošana. Bet man ļoti paveicās – tās bija pirmās un pēdējās bezjēdzīgās vēlēšanas.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

FotoJūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms četriem gadiem es atbalstīju Kariņu, jo bija jānosargā valsts no populistiem. Kā komandas cilvēks es krīzē premjeru nekritizēju. Bet šobrīd mans pienākums ir runāt tieši: nedrīkst bremzēt valsti vēl četrus gadus. Ir jārīkojas daudz izlēmīgāk. Es esmu gatavs uzņemties atbildību un lūdzu jūsu atbalstu.
Lasīt visu...

21

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

FotoMums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi – gan plastikāta, gan koka, gan ar ieplīsušiem stikliem, tie mēdz būt arī kādā krāsā tonēti, gan netīri, gan miglaini. Tāpēc arī tas, ko mēs ieraugām caur savu logu, mēdz kardināli atšķirties no tā, ko caur saviem logiem redz citi, kaut patiesībā mēs lūkojamies uz vieniem un tiem pašiem priekšmetiem un aplūkojam vienas un tās pašas darbības.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...

Foto

Inflācijas krīze – laiks, kad mērķtiecīgi izvēlēties Latvijas uzturproduktus

„Rudentiņis – bagāts vīrs,” septembrī, vācot ražu vai gādājot krājumus ziemai, teica mūsu senči. Septembris mūsdienās ir...

Foto

Politikā man kopā ar Pavļutu pie siles tikt neizdevās, tagad izmēģināšu „dzimumu līdztiesības” tēmu

"Dzimumu līdztiesība?! Mums taču ar to viss kārtībā!" ir biežākā reakcija, kad...

Foto

Tikai nesmejieties, kad es jums mēģināšu iestāstīt, ka Latvijas valsts šajos četros gados ir kļuvusi drošāka un stiprāka

13. Saeima ierakstīs Latvijas valsts politiskajā vēsturē vismaz trīs...

Foto

1. oktobra mājsēdes organizatori

Piežmiegusi CVK naudu Saeimas vēlēšanu popularizēšanai, kliķe atklāti aicināt uz boikotu tomēr neuzdrošinās. Taču izskatās, ka varneši nudien ir nobijušies no ļaužu...

Foto

Subjektīvs Saeimas deputātu kandidātu sarakstu apskats

Pirms kāda laika aicināju iet uz vēlēšanām un balsot kaut par pašu lielāko “dunduku”, tikai pret varas partijām. Pie viena...

Foto

LPSR 2.0 kūrē reliģiju

Levits, kas identificē sevi kā latvieti, sadarbībā ar valdošās koalīcijas tieslietu ministru (lasi – boļševiku komisāru) Bordānu ir iesniedzis likumprojektu, lai mainītu...

Foto

Vēlēšanas: piedalīties vai ignorēt?

Pēc vairāku lasītāju lūguma mēģināšu “izvilkt esenci” un īsi pamatot savu jau vairākkārt pausto viedokli par “vēlēšanām” mūsdienu Latvijā un to lomu...

Foto

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda bezatbildīgo aicinājumu doties meklēt un fotografēt lāčus

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda nepārdomāto un provokatīvo publiskajā telpā izskanējušo Latvijas Nacionālā dabas muzeja iniciatīvu,...

Foto

Elektrizētā priekšvēlēšanu kampaņa

Par Dievzemītes “reņģēdāju” nežēlīgu dīrāšanu 2007.—2010. gada finanšu krīzes laikā Valdis Dombrovskis (JV) ticis pie amata Eiropas Komisijā. Toreiz pat starptautiskie naudas dūži...

Foto

Jehovas liecinieki atsāk apmeklēt cilvēkus viņu dzīvesvietās

Pēc divarpus gadu pārtraukuma no 1. septembra Jehovas liecinieki visā pasaulē, arī Latvijā, atsāks to savas darbības aspektu, kas...

Foto

Uzņēmuma pāreja – jaunā VID granāta

Nu jau ar zināmu regularitāti līdz mums nonāk lietas, kur Valsts ieņēmumu dienests (VID) apgalvo, ka ir notikusi uzņēmuma vai...