Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bēdīgi slavenais "antifašists" Jānis Kuzins, kurš ir arī maztirāžas avīzes Gazeta PIK īpašnieks un izdevējs, ir saņēmis atteikumu akreditācijai Saeimā kā žurnālistam. Pietiek šodien publicē saraksti ar Saeimas Sabiedrisko attiecību biroju, no kuras izriet - akreditācija Kuzinam atteikta ar slepenu iestāžiu slepenu amatpersonu slepeniem argumentiem, kas izklāstīti slepenā dokumentā, par kuru nav atklājami pat tā noslepenotāji.

Labdien! Portāls Pietiek vēlas noskaidrot, uz kāda pamata Gazeta PIK žurnālists Jānis Kuzins nevar saņemt akreditāciju darbam Saeimā. Kāpēc? Cik šādu gadījumu ir bijis šogad? Kāpēc nav norādīts, kur var pārsūdzēt? Būtu jauki atbildes saņemt šodien. 

Sveiki! Darām Jums zināmu, ka pastāvīgā mediju akreditācija darbam Saeimā laikraksta “Gazeta Pik” īpašniekam-izdevējam Jānim Kuzinam netiek izsniegta, ņemot vērā drošības iestāžu viedokli. Citu akreditācijas atteikumu šogad nav bijis. Pārsūdzēšanas kārtību nosaka Saeimas kārtības ruļļa 23.1 pants.

Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests

Paldies par atbildi! Tomēr vēlējos noprecizēt - kuru drošības iestāžu? Ar kādu pamatojumu? Vai šis žurnālists var apdraudēt Saeimas vai deputātu drošību?

Sveiki! Atbildot uz Jūsu uzdoto jautājumu, informējam, ka attiecīgā informācija ir klasificēta kā ierobežotas pieejamības informācija. Tāpēc tās izpaušana ne no atļaujas pieprasītāja personas datu aizsardzības viedokļa, ne arī no iestādes - informācijas sniedzēja interešu viedokļa, nav pieļaujama (skat. Informācijas atklātības likuma 5. un 8.1 pantu).

Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests

Paldies par atbildi. Ir radušies vēl papildu jautājumi. Kas tieši (amatpersonas vārds, uzvārds) ir klasificējis, kad, kādā statusā, uz kādu termiņu klasificēta informācija, kas pieprasīta katrā no uzdotajiem jautājumiem? Būtu jauki atbildes saņem šodien.

Atbildot uz Jūsu uzdoto jautājumu, vēlamies atkārtoti informēt, ka attiecīgā informācija ir klasificēta kā ierobežotas pieejamības informācija. Dokumentiem, kas satur klasificētu informāciju, statusu nosaka pati institūcija, kas izdod šos dokumentus. Dokumentu adresātam nav tiesiska pamata publiskot ziņas par dokumentu saturu un izdevēju.

Ierobežotas pieejamības statusu nosaka informācijai, kuras aizsardzība ir nepieciešama, lai aizsargātu svarīgas intereses, tostarp, privātpersonu un valsts intereses. Tāpēc tās izpaušana nav pieļaujama ne no personas datu aizsardzības viedokļa, ne arī no informācijas sniedzēja interešu viedokļa (skat. Informācijas atklātības likuma 5. un 8., 8.1 pantu).

Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests

Ņemot vērā iestādes klaji prettiesisko rīcību, atsakoties minēt pat konkrētā ierobežotās pieejamības dokumenta nosaukumu, pieņēmēju un termiņu, uz kuru tas klasificēts, Pietiek jau ir nosūtījis Saeimai oficiālu pieprasījumu. Iepriekš jau vairākkārt šādu informāciju ir nācies saņemt ar administratīvās tiesas spriedumiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...