Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izskatot administratīvā pārkāpuma lietu par iespējamo Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (turpmāk - LAPK) 201.5 panta piektajā daļā paredzētā administratīvā pārkāpuma izdarīšanu elektroniskā plašsaziņas līdzekļa VSIA „Latvijas Televīzija" (turpmāk arī - LTV vai Elektroniskais plašsaziņas līdzeklis) programmā „LTV1" (turpmāk - Programma) 2015.gada 25.jūnijā no plkst. 19.59.36 - 20.30.00. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk - Padome) šādā sastāvā: Padomes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja A.Dulevska (attēlā), Padomes locekļi: D.Mjartāns, I.Zviedris un D.Ķezbere, piedaloties VSIA „Latvijas Televīzija" pilnvarotajam pārstāvim Jānim Jeronovičam, konstatē:

[1] 2015.gada 25jūnijā laika posmā no plkst. 19.59.36 - 20.30.00 Programmā Monitoringa centrs konstatējis, ka tiek pārraidīta dokumentālā filma "Gambija - otra Jamaika". Audiovizuālajā darbā informatīvi tiek aprakstīta Āfrikas valsts Gambijas vēsture, to iedzīvotāju ikdienas dzīve un dzīvesstils kopumā. Dokumentālās filmas veidotāji tiekas ar vietējiem iedzīvotājiem, noskaidrojot to dzīvesstāstus un iemeslus, kāpēc tie izvēlējušies par savu dzīvesvietu tieši Gambiju, to attieksmi pret regeju un tā ietekmi uz sabiedrību kopumā.

Audiovizuālā darba otrajā daļā galvenie varoņi dodas uz kādu noslēpumainu salu, kuru vietējie iedzīvotāji sauc par "Svēto salu", jo tajā tiek audzētas narkotiskās vielas - marihuāna, kuru visā pārējā valsts daļā ir aizliegts audzēt. Dokumentālās filmas otrajā daļā tiek informēts, pēc kādām pazīmēm ir iespējams noteikt, kas ir īsta un laba marihuāna un, kā to sagatavot lietošanai, kā arī tiek aprakstīti tās lietošanas veidi. Dokumentālās filmas nobeigumā tiek intervēts Gambijas iedzīvotājs, kurš uzskatāmi lietojot marihuānu, stāsta par tās labo iedarbību un savām pozitīvajām sajūtām.

[2] 2015.gada 26.jūnijā ar Padomes priekšsēdētāja rezolūciju tika uzsākta lietvedība par iespējamu Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 24.panta devītās daļas pārkāpumu, VSIA "Latvijas Televīzija" programmā LTV1 pārraidot dokumentālo filmu "Gambija - otra Jamaika", kurā atsevišķākās epizodēs tiek attēlota narkotisko vielu lietošana laika posmā no pulksten. 7.00 - 22.00, kad tas ir aizliegts.

[3] 2015.gada 10.jūlijā Padome saņēma VSIA "Latvijas Televīzija" paskaidrojumus Nr.54/1-4 (turpmāk - Paskaidrojumi). Paskaidrojumos minēts, ka Programmā tika pārraidīta dokumentālā filma "Gambija - otra Jamaika", ko ir veidojis neatkarīgais producents SIA "Woodpecker Pictures" un tās režisors Kārlis Lesiņš, un filma tika pārraidīta saskaņā ar neatkarīgo producentu noslēgto Filmas izmantošanas licences līgumu.

Paskaidrojumos norādīts, ka VSIA "Latvijas Televīzija" 2015.gada 8.jūlijā sasauca ārkārtas Mākslinieciskās padomes sēdi, kura izvērtēja dokumentālās filmas "Gambija - otra Jamaika" saturu un izvēlēto pārraidīšanas laiku ēterā un atzina, ka tajā iekļautā epizode ar marihuānas audzēšanu ir pretrunā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma normām, tāpat arī Filmas izmantošanas licences līgumam un, ka neatbilst Sabiedriskajā pasūtījumā definētajam LTV kā sabiedriskā medija uzdevumiem un satura prioritātēm.

Papildus Paskaidrojumos norādīts, ka LTV Mākslinieciskā padome nolēma veikt pārrunas ar filmas režisoru par LTV kā sabiedriskā medija misiju un uzdevumiem, kā arī ierosināt disciplinārlietu pret atbildīgo LTV Filmu iepirkumu daļas darbinieci.

VSIA "Latvijas Televīzija" norāda, ka atzīst pieļauto pārkāpumu un lūdz Padomi ņemt vērā, ka pārkāpums pieļauts neuzmanības dēļ.

[4] 2015.gada 6.augustā Padomes priekšsēdētāja vietniece A.Dulevska sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu RE Nr.000171, norādot, ka VSIA "Latvijas Televīzija" Programmā izplatītajā dokumentālajā filmā iekļautas ainas ar narkotisko vielu lietošanu laika posmā no pulksten 7.00 līdz 22.00, un tā konstatēts, ka pārkāpta Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma (turpmāk - EPLL) 24.panta devītā daļa un izdarīts LAPK 201.5 panta piektajā daļā paredzētais administratīvais pārkāpums.

[5] Lietas izskatīšanas laikā VSIA „Latvijas Televīzija" pārstāvis uzturēja iesniegtajos Paskaidrojumos minēto un norādīja, ka atzīst pārkāpumu, lūdzot noteikt pēc iespējas mazāku sodu.

Ievērojot konstatēto, Padome secina:

[6] VSIA „Latvijas Televīzija" neapstrīd konstatētos un administratīvā pārkāpuma protokolā norādītos faktus par Programmā pārraidītās dokumentālās filmas sižetu neatbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 24.panta devītās daļas nosacījumiem, tādēļ minētie fakti uzskatāmi par pierādītiem.

[7] Padome konstatējusi, ka Programmā tiek pārraidīta dokumentālā filma "Gambija - otra Jamaika", kurā ir iekļauti sižeti par marihuānas audzēšanu un lietošanu. Dokumentālās filmas veidotāji, atrodoties uz "Svētās salas", kurā saskaņā ar normatīvajiem aktiem nav aizliegta marihuānas audzēšana, stāsta, pēc kādām pazīmēm var konstatēt, ka konkrētā marihuāna ir īsta un laba, kā sagatavot to lietošanas gatavībā, kā arī tika informēts par konkrētiem tās lietošanas veidiem. Tāpat dokumentālās filmas nobeigumā tiek intervēts vietējais Gambijas iedzīvotājs, kurš uzskatāmi lieto marihuānu (cigarešu papīrā ietītu marihuānu) un apraksta savas sajūtas tās lietošanas laikā, izsakoties par tām pozitīvi. Dokumentālā filma tiek pārraidīta aptuveni no pulksten 20.00 līdz 20.30.

[8] LPLL 24.panta devītā daļa nosaka, ka laikā no pulksten 7.00 līdz 22.00 aizliegts izplatīt audio un audiovizuālus darbus, kuros atainota fiziska vai psiholoģiska vardarbība, ietvertas asiņainas vai šausmu ainas, ar narkotiku lietošanu un seksuālām darbībām saistītas ainas vai kuros lietoti rupji vai nepieklājīgi izteicieni.

[9] Ņemot vērā iepriekšminēto, konstatējams, ka, iespējams, tiek popularizēta marihuāna, aprakstot tikai tās pozitīvo iedarbību un neuzklausot citus viedokļus, kas informētu par iespējamu kaitīgu seku iestāšanos tās lietošanas rezultātā.

[10] Padomes ieskatā, no dokumentālās filmas satura nevar izdalīt atsevišķas ainas, kas saistītas ar narkotisko vielu lietošanu, tāpēc ir nepieciešams padziļināts to vērtējums, lai varētu izdarīt secinājumus. Dokumentālās filmas "Gambija - otra Jamaika" galvenais vēstījums skatītājiem ir iepazīstināt tos ar Gambijas iedzīvotāju ikdienu, ekonomisko situāciju, urbanizāciju, naudas pelnīšanas iespējām un kultūru.

[11] Dokumentālā filma iedalīta divās daļās, no tām pirmā - par rastas kultūru, cilvēku ikdienu dzīvojot pēc rasts tradīcijām un darba iespējām Gambijā. Otrā daļa ir saistīta ar pirmo - par Gambijas iedzīvotāju kultūru, būtībā, lauksaimniecības kultūru, kas ir galvenais iztikas avots, audzējot marihuānu. Filmas otrā daļa ir filmēta Gambijā, "Svētās salas" teritorijā, kur ir legalizēta marihuānas audzēšana un lietošana, līdz ar ko tās iedzīvotāji, atbilstoši normatīvajiem aktiem, oficiāli drīkst to gan lietot, gan audzēt, kas arī tiek parādīts nofilmētajos dokumentālās filmas atsevišķās epizodēs.

[12] Padome norāda, ka EPLL 24.panta devītās daļas mērķis ir ierobežot ar narkotiku lietošanu saistītu ainu demonstrēšanu, tāpat konkrētajam aizliegumam būtu jāattiecas uz narkomānijas popularizēšanu un propagandu, nevis uz visiem gadījumiem, kad runa ir par narkotiku lietošanu.

[13] No publiski pieejamā Sabiedriskā pasūtījuma LTV 2015.gadam izriet, ka Programmā viens no dokumentālo filmu veidiem iekļauj "Pasaules aktualitātes" (current affairs). Dokumentālās filmas, kas atspoguļo un izskaidro aktuālus sociālus, politiskus notikumus, analizē aktuālus procesus dažādās dzīves jomās Latvijā, Eiropā un pasaulē Padomes ieskatā, jāņem vērā apstāklis, ka narkotiskās vielas, konkrēti, marihuāna ir legalizēta 23 Amerikas štatos, protams, norādot konkrētus nosacījumus1. Ari" Eiropā - Nīderlandē, Amsterdamā ir legalizēta vieglo narkotisko vielu lietošana, uzglabāšana un audzēšana.2 Tas liek secināt, ka jautājums par marihuānas lietošanu, legalizāciju un dekriminalizāciju ir ieguvis plašu rezonansi visā pasaulē un šāds jautājums ietilpst pasaules aktualitāšu (angļu val. current affairs) raidījumu formātā. Arī Latvijā pašlaik notiek debates par iespējamo marihuānas legalizēšanu, piemēram, 2015.gada 20.aprīlī notika piketa akcija Doma laukumā, kuras mērķis bija panākt marihuānas legalizēšanu. Tika noskaidrots, ka portālā "Manabalss.lv" ir savākts nepieciešamais 10 000 (desmit tūkstoši) balsu skaits, lai iniciatīvu par marihuānas dekriminalizāciju varētu iesniegt Saeimā un tās atbalstītāju mērķis ir panākt referendumu, lai sabiedrība varētu lemt par marihuānas legalizēšanu. Tāpat arī sabiedriskā medija VSIA "Latvijas Radio" jauniešu programmā "Latvijas Radio 5 - Picci.lv" notikušas debates un diskusija par marihuānas dekriminalizāciju3.

[14] Dokumentālās filmas autori filmā apskata regeja kultūru. No dokumentālajā filmā paustā izriet, ka Gambijā marihuānas audzēšana un lietošana ir aizliegta. Tomēr šīs lauksaimniecības kultūras (kaņepju) audzēšana tiek dēvēta par neatņemamu regeja kultūras sastāvdaļu. Filmas autori šīs kultūras iepazīšanas nolūkā dodas uz nenosauktu salu, ko vietējie iedzīvotāji dēvē par "Svēto salu" kurā kaņepju (marihuānas audzēšana) ir viens no būtiskākajiem noteiktas cilvēku grupas pamatnodarbošanās veidiem. No tā secināms, ka marihuānas lietošanas pieminēšana ir sižetiski attaisnota un samērīgā apmērā pieļaujama, jo attiecīgās valsts kultūras objektīvai attēlošanai šādu vietējās kultūras (regeja) aspektu nevar neņemt vērā.

Tomēr jāņem vērā, ka "Marihuānas audzēšanas tendenču pieaugumu viennozīmīgi nosaka ar vielas apriti saistīto jautājumu popularizēšana masu saziņas līdzekļos, tajā skaitā saistībā ar marihuānas lietošanas dekriminalizācijas aspektiem. kā arī ar marihuānas audzēšanu saistītās informācijas pieejamība interneta resursos, kas potenciāli veicina ar noziedzīgo vidi nesaistīto personu intereses pieaugumu un iesaisti minētā rakstura nelikumīgajās aktivitātēs"*. Tāpēc, ņemot vērā konstatēto un iepriekš minēto, filmas izplatīšana pirms pulksten 22.00 veido administratīvā pārkāpuma sastāvu.

Dokumentālās filmas sižets atbilst pasaules aktualitātēm un arī iespēja uzzināt par Gambiju un tās iedzīvotāju ikdienu, dzīvi ir vērtējama pozitīvi, taču jāvērtē vai nav pārsniegtas robežas ar filmas vēstījumu auditorijai.

Dokumentālās filmas pirmā daļa un otrā daļa vispusīgi atspoguļoja Gambijas iedzīvotāju ikdienu un kultūru, taču filmas kadros, kur vietējais iedzīvotājs uzskatāmi lieto marihuānu un stāsta par savām pozitīvajām sajūtām, pārkāpj normatīvajos aktos noteiktās robežas. Arī bez konkrētajiem kadriem, kuros Gambijas iedzīvotājs kaismīgi lieto un izsakās par marihuānu, skatītāji būtu ieguvuši pilnvērtīgu priekšstatu par Gambijas kultūru, kas bija galvenā pārraidāmas informācija skatītājiem. Analizējot konkrētos kadrus, kur tiek demonstrēta marihuānas lietošana un tiek stāstīts par tās pozitīvo iedarbību un labajām sajūtām, var rasties priekšstats, ka šai vielai ir laba iedarbība un tās "pamēģināšana" vai pat regulāra lietošana nevar radīt negatīvas sekas. Līdz ar ko, vēstījums, ko dokumentālās filmas autori ir mēģinājuši nodot tālāk sabiedrībai, ir pārsniedzis normatīvajos aktos noteiktās robežas, līdz ar ko ir konstatējams pārkāpumu.

[15] No iepriekšminētā secināms, ka VSIA "Latvijas Televīzija" pārraidot dokumentālo filmu "Gambija - otra Jamaika" ir pārkāpusi EPLL 24.panta devītās daļas prasības iekļaujot filmā sižetus, kur ir attēlota narkotiku lietošana.

[16] LAPK 201.  panta piektajā daļā juridiskām personām paredzēts administratīvais sods - naudas sods no piecsimt līdz desmittūkstoš euro.

[17] LAPK 32.panta otrajā daļā noteikts, ka uzliekot sodu, ņem vērā izdarītā pārkāpuma raksturu, pārkāpēja personību, vainas pakāpi, mantisko stāvokli, kā arī atbildību mīkstinošos un pastiprinošos apstākļus. Nosakot soda apmēru Padome vadās pēc turpmāk norādītajiem apsvērumiem.

[18.1] Administratīvo atbildību pastiprinoši nav konstatēti.

[18.2] Konstatējams administratīvo atbildību mīkstinošs apstāklis - pārkāpēja pārstāvis atzīst pārkāpumu un vaļsirdīgi nožēlo izdarīto.

[18.3] Juridiskās personas vaina nosakāma, ņemot vērā divus nosacījumus - pirmkārt, vai juridiskajai personai bija iespējams nodrošināt noteikumu ievērošanu, par kuru pārkāpšanu ir paredzēta administratīvā atbildība, otrkārt - vai juridiskā persona veica nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu šo noteikumu ievērošanu. (Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta 2009.gada 5.marta spriedums lietā Nr.SKA-19/2009). Tā kā VSIA "Latvijas Televīzija" pati veido savu programmu un pieņem redakcionālus lēmumus attiecībā uz to, tai bija iespēja nodrošināt noteikumu ievērošanu, proti, izvietojot dokumentālo filmu Programmā ievērot EPLL 24.panta devītās daļas prasības, taču jāatzīst, ka VSIA „Latvijas Televīzija'' nav tīši vēlējusies izdarīt pārkāpumu, nav izdarījusi apzinātu pārkāpumu. Turklāt VSIA "Latvijas Televīzija" ir pieņēmusi zināmas sankcijas, kā tika skaidrots Paskaidrojumus, kā arī lietas izskatīšanas laikā, lai turpmāk šādi pārkāpumi nenotiktu.

118.4] Uzņēmumu datu bāzē Lursoft pieejamā informācija liecina, ka VSIA "Latvijas Televīzija" 2014.gads noslēdzies ar 132 941 euro zaudējumiem. Minētajā periodā VSIA "Latvijas Televīzija" apgrozījums bijis 17 270 325 euro.

[18.5] Saskaņā ar Sodu reģistrā esošo informāciju VSIA „Latvijas Televīzija" pēdējā gada laikā nav sodīta par pārkāpumiem programmu veidošanā, taču ar Padomes 2014.gada 18.decembra lēmumu Nr.245 tika uzlikts administratīvais sods par normatīvo aktu prasībām neatbilstošas reklāmas izplatīšanu.

[18.6] Saskaņā ar LAPK 22.panta soda mērķis ir personu, kura izdarījusi administratīvo pārkāpumu, audzinātu likumu ievērošanas un sadzīves noteikumu cienīšanas garā, kā arī, lai tiklab tiesību pārkāpējs, kā citas personas neizdarītu jaunus pārkāpumus.

[18.7] Izvērtējot administratīvā soda piemērošanas nepieciešamību Padome uzskata, ka nav konstatējams VSIA "Latvijas Televīzija" tīšs nodoms izdarīt pārkāpumu, kā arī konstatētais pārkāpums nav tik smags, lai par to būtu obligāti jāpiemēro smagākais sods. VSIA "Latvijas

Televīzija" atzīst, ka noticis pārkāpums, to vaļsirdīgi nožēlo un, kā norāda Paskaidrojumos, mēģina izglītot savus darbiniekus, lai nākotnē šādus pārkāpumus nepieļautu.

[18.8] Padome uzskata par nepieciešamu, piemērojamo tiesību normu robežās noteikt tādu soda apmēru, kas mudinātu VSIA "Latvijas Televīzija" un citus elektroniskos plašsaziņas līdzekļus šādus pārkāpumus neatkārtot, ņemot vērā pārkāpuma raksturu un sabiedrisko bīstamību. Lai gan "Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadlīnijas sodu piemērošanā administratīvajiem pārkāpumiem" (turpmāk - Vadlīnijas), izpratnē konstatētais pārkāpums ir uzskatāms par būtisku pārkāpumu, par kuru piemērojams naudas sods 2 500-7 000 euro apmērā, Padome, piemērojot sodu, ņem vērā, ka VSIA "Latvijas Televīzija" savu vainu ir atzinusi, kā arī izglītojusi savus darbiniekus, lai turpmāk šādi pārkāpumi netiku izdarīti un uzskata, ka sods sankcijas robežās nosakāms minimālā apmērā.

Ievērojot minēto un saskaņā ar LAPK 201.5 panta piekto daļu, 274.pantu, kā arī 275.panta pirmās daļas 1.punktu Padome nolemj:

1. Elektronisko plašsaziņas līdzekli VSIA „Latvijas Televīzija" reģ.nr. 40003080597 sodīt par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.5 panta piektajā daļā paredzētā pārkāpuma izdarīšanu, uzliekot administratīvo sodu - naudas sodu 2 500 (divi tūkstoši pieci simti) euro apmērā.

2. Paziņot lēmumu VSIA „Latvijas Televīzija".

Saskaņā ar LAPK 288.panta pirmo un otro daļu, kā arī 289.panta pirmo daļu persona, kura saukta pie administratīvās atbildības šo lēmumu desmit darba dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas var pārsūdzēt rajona (pilsētas) tiesā pēc tās juridiskās adreses, iesniedzot sūdzību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei.

Padomes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja A.Dulevska

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Nē seksuālai vardarbībai!

FotoIzskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek ar attiecīgiem noturības solījumiem un liecinieku (eparaksta) klātbūtnē. Paga, nevaru atcerēties, nebija šitāda štelle jau iepriekš izgudrota?
Lasīt visu...

21

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

FotoLatvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu.
Lasīt visu...

21

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

Foto2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās jēdziens “post patiesība” tik bieži un enerģiski tika lietots un analizēts visā Rietumu pasaulē, ka “Oxford dictionary” to atzina par gada vārdu. 
Lasīt visu...

21

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

FotoNesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir citās NATO dalībvalstīs, kuras nerobežojas ar krieviju, piemēram, Spānijā, Francijā vai Itālijā”, tautu nevis nomierināja, bet gan lika vēl vairāk satraukties par to, kas īsti valstī tiek darīts aizsardzības spēju stiprināšanā. Tā vietā, lai mierinātu iedzīvotājus ar tukšpļāpību, Polija intensīvi bruņojas. Bet ko šajā jomā dara Latvija?
Lasīt visu...

6

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

FotoKļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko mediju darbību. Padomes mājaslapā varam vien iepazīties ar 14 punktiem, kas vispārīgi iezīmē padomes darba jomas. Taču pēdējie skandāli un cilvēku neizpratne par sabiedrisko mediju izpausmēm liek uzdot daudzus jautājumus.
Lasīt visu...

20

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

FotoValdība 19. marta sēdē izskatīja Kultūras ministrijas (KM) sagatavoto informatīvo ziņojumu „Par Latvijas Republikas pievienošanos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) 1992. gada 9. maija Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām** Kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupai” un atbalstīja šo iniciatīvu.
Lasīt visu...

21

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

FotoŠī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa teikto lūdz vērtēt Saeimas komisijā” tās autors Ģirts Zvirbulis apgalvo:
Lasīt visu...

12

Uzmācīgie IRši

FotoPagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”
Lasīt visu...

21

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

FotoPazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara to dekādēm, dara to profesionāli, legāli un, pats galvenais, selektīvi (atšķirībā no 90% Latvijas mednieku) kuri šauj pa visu kas kustās.
Lasīt visu...