Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), reaģējot uz pierobežas iedzīvotāju un mednieku sniegto informāciju, vērš Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa uzmanību uz savvaļas dzīvnieku kropļošanu un bojāeju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, kur tiek būvēts pagaidu žogs nelegālo migrantu plūsmas apturēšanai. Vienlaikus ZZS aicina nekavējoties sadarbībā ar speciālistiem meklēt atbilstošākos risinājumus, lai traģiskā situācija tiktu novērsta.

Pierobežas iedzīvotāji un mednieki jau kādu laiku ziņo par savvaļas dzīvnieku mocībām, cenšoties, sekojot dabiskajiem instinktiem, šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu pa tiem ierastajām takām. Tā rezultātā dzīvnieki sapinas dzeloņstieplēs, savainojas un pat iet bojā.

„Saņemot šos video un fotogrāfijas ar sakropļotiem dzīvniekiem, ir acīmredzami, ka iekšlietu ministrei M.Golubevai nepatīk dzīvnieki tikpat ļoti kā veselības ministram D.Pavļutam – cilvēki," saka ZZS līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars.

Savukārt ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze akcentē: „Ja M.Golubeva nespēlētu politiskās spēlītes, velkot visu garumā, un valdošā kliķe nemēģinātu savējos atbalstīt valsts iepirkumos, tad normāls žogs, kurā nevar sapīties dzīvnieki, jau sen būtu uzstādīts uz robežas. Es esmu pārsteigts par apvienības „Attīstībai/Par" biedru divkosību: Saeimā tie aizstāv dzīvniekus, bet realitātē ir īsti dzīvnieku spīdzinātāji, kas būtu jātiesā kā varmākas.”

ZZS akcentē, ka neapšaubāmi nelegālo migrantu plūsmu ierobežošana uz Latvijas-Baltkrievijas robežas ir steidzami jānodrošina, tomēr atbildīgajām ministrijām – Iekšlietu ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Zemkopības ministrijai - ir nekavējoties jāmeklē piemēroti risinājumi, lai neciestu savvaļas dzīvnieki.

ZZS aicina Ministru prezidentu skaidrot, vai ir vērtēta pagaidu žoga uz Latvijas-Baltkrievijas ietekme uz vidi, tai skaitā savvaļas dzīvnieku pārvietošanos. Tāpat ZZS vēlas noskaidrot, vai atbildīgās ministrijas sadarbībā ar speciālistiem ir meklējušas risinājumus, lai nodrošinātu drošu savvaļas dzīvnieku pārvietošanos pierobežā, un kad šādi risinājumi tiks ieviesti.

ZZS uzskata, ka robežas izbūve Latvijas drošībai ir ļoti nozīmīga, vienlaikus aicinot valdību neaizmirst par vides jautājumiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...