Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai Reiņa Bērziņa (attēlā) vadītā valsts akciju sabiedrība „Attīstības finanšu institūcija Altum” slēpti darbojas kā superpeļņas nodrošinātāja bēdīgi slavenajai SIA „Dizozols” (tagad jau mainījusi nosaukumu uz „Bono”? Uz to norāda zemesgrāmatas dati par vienu konkrētu darījumu pirms diviem gadiem, kura ietvaros „Altum” nodrošinājusi „Dizozolam” 400 procentu peļņu divarpus mēnešu laikā.

Kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, runa ir par 18,03 hektārus lielu zemesgabalu „Lauku Lāči” Burtnieku novada Rencēnu pagastā, kuru 1939. gadā dzimusī Mirdza Grāvele un 1937. gadā dzimušais Andris Grāvelis nodalījuši no cita sava īpašuma.

2020. gada 1. un 2. aprīlī abi īpašnieki šo zemesgabalu divos darījumos par 9436 un 4718 eiro, kopā tātad par 14 154 eiro ir pārdevuši SIA Dizozols. Savukārt šī SIA jau pēc divarpus mēnešiem, 18. jūnijā šo pašu zemesgabalu ir pārdevusi „Attīstības finanšu institūcijai Altum”, tikai nu jau darījuma summa ir bijusi pavisam cita – 70 000 eiro.

Tas nozīmē, ka, pateicoties valstij piederošā un tās līdzekļus izmantojošā „Altum” ieinteresētībai, „Dizozols” šajā darījumā ir guvis faktiski 400% peļņu, par zemesgabalu iztērēto 14 154 eiro vietā saņemot gandrīz piecreiz lielāku summu.

Domājams, ka žurnālistiem un, iespējams, arī Valsts kontrolei būtu lietderīgi uzdot „Altum” vadībai virkni jautājumu šī darījuma sakarā:

1) kāpēc „Altum” bija tik nepieciešams šis zemesgabals, ka valsts kapitālsabiedrība bija gatava par to samaksāt piecreiz lielāku summu nekā tā, par kādu šī zeme bija pārdota divarpus mēnešus iepriekš?

2) kā tieši „Altum” aptvēra, ka tam ir tik nepieciešams šis zemesgabals, un kādiem nolūkiem tas ir ticis izmantots pēc šī darījuma?

3) kādas tieši attiecības saista „Altum” vadību ar politikai un „Dizozolam” pietuvināto uzņēmēju Guntaru Galvanovski un bēdīgi slaveno uzņēmēju Māri Martinsonu, kurš saskaņā ar neoficiālām ziņām stāv aiz „Dizozola” biznesa?

4) cik vēl šādus interesantus darījumus „Altum” ir veicis pēdējo gadu laikā?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...