Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai izaicinājumus, bet arī jaunas iespējas ekonomikas nākotnes attīstībai. Politiķu pienākums ir šīs iespējas izmantot, nodrošinot, ka pēc pandēmijas pārvarēšanas ekonomika piedzīvos izaugsmi.

Tāpēc divas koalīciju veidojošas Saeimas frakcijas NA un KPV LV vienojas nākotnē koordinēt viedokļus mērķtiecīgai, sistemātiskai un izlēmīgai ekonomikas un zemkopības attīstības īstenošanai.

Sadarbības pamatā ir izpratne par pilna attīstības cikla veidošanu nozarēs, sākot no piekļuves kapitālam, produktīvu tehnoloģiju ieviešanas, produktu specializācijas, investīciju piesaisti un beidzot ar eksporta tirgu nodrošinājumu. Koordinēta un veiksmīga nākotnes ekonomikas izaugsme ir vienīgais nodrošinājums tam, lai nodokļu politika paliktu stabila, prognozējama un vērsta uz nodokļu samazinājumu.

Pilna attīstības cikla veidošanai ir jānodrošina saskaņota politiskā vadība un attiecīgi jākoordinē Ekonomikas un Zemkopības ministriju pakļautībā esošo institūciju darbība attīstības cikla ietvaros:

Piekļuve kapitālam: ALTUM

Produktīvu tehnoloģiju ieviešana: Lauku konsultāciju centrs, LIAA

Produktu specializācija: Lauku atbalsta dienests, LIAA

Eksporta tirgu nodrošinājums: LIAA

Ārējo tiešo investīciju piesaistes politika: LIAA

Sadarbības ietvaros apņemamies kopēji risināt šādus jautājumus:

Mājokļu politikas īstenošanā Latvijas reģionos;

Vietējās produkcijas patēriņa sekmēšana;

Zaļā iepirkuma attīstība;

Uzņēmējdarbības stiprināšana reģionos (industriālo parku programma);

Taisnīga atbalsta nodrošināšana lauksaimniekiem.

Mežsaimniecības konkurētspējas palielināšana.

Ārējo tiešo investīciju prioritāro projektu definēšana un piesaiste;

Atbalstīt uzņēmumu modernizāciju, IKT un inovāciju attīstību.

Lai panāktu vienprātību politisko prioritāšu izpratnē, vienošanās parakstītāji apņemas veikt regulāras tikšanās padziļinātai viedokļu koordinācijai starp NA un KPV LV Saeimas frakcijām, kā arī attiecīgo jomu politikas īstenotājiem un ekspertiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...