Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Azerbaidžānas vēstniecība neuzskata, ka uz to un it īpaši uz vēstnieku Elmanu Zeinalovu attiektos Latvijas satiksmes noteikumi: ja reiz diplomāta organisms pieprasa delikateses no veikala Gastronome, tad vēstniecības automašīnu uz iepirkšanās laiku mierīgi var atstāt Brīvības ielas malā, pat darba dienas vidū nosprostojot veselu braukšanas joslu.

"Šis vēstniecības auto regulāri uzskata, Brīvības ielas vidus ir vislabākā stāvvieta, kamēr iepirkties Gastranomā," - šādi savus vērojumus sociālajā tīklā Twitter nesen bija aprakstījis pazīstamais "advokāts suņēdājs" Indulis Balmaks.

Pietiek noskaidroja, ka automašīna Mercedes Benz S350 ar diplomātisko numuru CD-10701 pieder Azerbaidžānas vēstniecībai, un, pēc neoficiālām ziņām, to izmantojot pats vēstnieks vai viņa dzīvesbiedre, kaut pati vēstniecība šo informāciju neapstiprina, jo tai neesot "pienākuma sniegt informāciju par saviem darbiniekiem un automašīnām".

Uz jautājumu, vai Azerbaidžānas vēstniecība uzskata, ka tā ir atbalstāma prakse - ignorēt mītnes valsts satiksmes noteikumus novietot automašīnu vietā, kur tas nav atļauts, un traucēt satiksmi, vēstniecības preses atašejs Šahins Isgandaro Pietiek atcirta, ka viņam neesot pienākumu atbildēt arī uz šo jautājumu.

Valsts policija skaidro - ja tiek konstatēts, ka diplomātiskais transportlīdzeklis novietots stāvēšanai tam neparedzētā vietā, tad tam tāpat kā jebkuram citam transportlīdzeklim tiek sastādīts protokols, un šogad līdz 8.jūlijam sastādīti 13 šādi protokoli.

"Jāņem vērā, ka transportlīdzeklim nav diplomātiskās imunitātes, tāda ir tikai diplomātiem. Gadījumos, kad tiek konstatēts, ka vadītājs ar diplomātisko transportlīdzekli veicis pārkāpumu, policija pārbauda, vai šim vadītājam ir diplomātiskā imunitāte, un tad lemj par tālāko rīcību," skaidro Valsts policija.

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, šai konkrētajai automašīnai, neraugoties uz advokāta regulāri novērotajām "gastronomiskajām ekspedīcijām", nevienu sodu policija nav šogad uzlikusi.

Foto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...