Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Zvērinātu advokātu padome (ZAP) nolēmusi "neiesaistīties diskusijās" par zvērināta advokāta Induļa Balmaka popularizēto suņu gaļas zupas baudīšanu, kas Latvijā ar likumu ir aizliegta. Tā kā kolēģu viedokļi atšķīrušies, nolemts lietu atstāt bez virzības un pašiem advokātiem nesaistīties diskusijās.

Pietiek jau ziņoja, ka Balmaks savā Twitter kontā slavējis suņu gaļas zupas garšu, iesaistoties diskusijā par incidentu Biķernieku mežā, kur Vienotības pārstāvis Centrālajā vēlēšanu komisijā Sigords Stradiņš šāva uz Ghetto Games organizētāja Raimonda Elbakjana suni, par to saņemot kārtīgu kāvienu.

Romualda Vonsoviča advokātu biroja advokāts, partijai Vienotība tuvās Meierovica biedrības valdes loceklis Indulis Balmaks šai saistībā Twitter ierakstīja šādu vēstījumu: "Saistībā ar tiem diviem idiņiem mežā un suņu šaušanu atcerējos, ka labākās pusdienas Ziemeļkorejā bija tās, kur deva suņa gaļas zupu."

Zvērinātu advokātu padome šo izteikumu izskatīja, reaģējot uz saņemto iesniegumu no Pietiek pārstāvja, kurā bija aicināts izvērtēt, vai šāda rīcība, popularizējot Latvijā ar likumu aizliegtu darbību veikšanu ārpus Latvijas teritorijas, ir ētiska, likumīga un atbilst zvērināta advokāta statusam.

Pietiek informēja ZAP priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska, kolēģiem domas par šo gadījumu atšķīrušās, tādēļ nolemts, ka advokāti neiesaistīsies diskusijā un iesniegumu atstās bez tālākas virzības. Kaminska esot pārliecināta - jau tas vien, ka Balmakam bija jāsniedz paskaidrojumi padomei, ir audzinoši.

Tikmēr ZAP Ētikas komisija pieņēmusi konfidenciālu lēmumu par iepriekšējiem Balmaka sulīgajiem ierakstiem sociālajos tīklos. Kā skaidroja Kaminska, Ētikas komisijas sēdes ir slēgtas, un, tā kā šī lieta atzīta par konfidenciālu, pagaidām ZAP nav zināms, pie kādiem secinājumiem un lēmumiem nonākuši advokātu ētiķi. Taču tuvākajā laikā Ētikas komisija sagatavošot publiskojamo lēmumu, ar kuru varēs iepazīstināt gan iesnieguma iesniedzēju, gan plašāku sabiedrību. 

Latvijas zvērinātu advokātu ētikas kodeksā noteikts, ka „kā profesionālajā darbībā, tā privātajā dzīvē advokātam jāatturas no tādas uzvedības vai rīcības, kas var apkaunot viņa profesiju, izsaukt šaubas par viņa cieņu, godīgumu un taisnīgumu".

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...