Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No šā gada 25.marta par finanšu ministra Arvila Ašeradena (Jaunā Vienotība) biroja vadītāju ir iecelts līdzšinējais ministra padomnieks nodokļu, muitas un ēnu ekonomikas jautājumos Kaspars Čerņeckis. Šajā amatā viņš nomaina ilggadējo biroja vadītāju Signi Jantoni, kura tiek pārcelta uz partiju apvienības Jaunā vienotība (JV) ģenerālsekretāres amatu.

Kaspars Čerņeckis lielāko savas karjeras daļu pavadīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijā. Tur viņam tika piedēvēta gan kaislīga cīņa ar vieniem noziedzniekiem, gan tikpat kaislīga citu noziedznieku piesegšana, tādējādi izpelnoties cienījamu vietu VID "astoņkājī".

2016.gadā K.Čerņeckis zaudēja savu ietekmīgo amatu, „pateicoties” agrākās finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) nu jau neslēptajai finansiālajai atkarībai no bēdīgi slavenā uzņēmēja Māra Martinsona (iesauka "Kvadrāts").

Pēc nelielas pauzes, kurā K.Čerņeckis strādāja savādā ofšora uzņēmumā, kas par spīti viņa kā VID ģenerāļa pieņemšanai darbā tomēr nokļuva zem tiesībsargājošo iestāžu lupas saistībā ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas, viņš ar D.Reiznieci-Ozolu amatā nomainījušā Jāņa Reira (Jaunā vienotība) gādību 2019. gadā tika pieņemts darbā Finanšu ministrijā (FM) par ministra padomnieku.

Padomnieka darbs nebija grūts, ikdienā ar ministrijas darba pienākumiem K.Čerņecki parasti neapgrūtināja, ļaujot viņam veikt atbildīgāku darbu - finanšu līdzekļu piesaisti partijai Jaunā vienotība un, pēc paša K.Čerņecka vārdiem, arī pašam ministram.

Pēc J.Reira nomaiņas ar A.Ašeradenu K.Čerņeckis amatu saglabāja, bet no ikdienas darba ministrijā gandrīz vispār tika atstumts. Brīvo laiku K.Čerņeckis pāsvarā pavadīja, komunicējot ar dažādu jomu uzņēmējiem un lielāko uzmanības daļu veltot ienesīgās degvielas jomas pārstāvjiem, kuriem viņš vairāk vai mazāk efektīvi iestāstīja, ka tieši viņš ir tas, ar kuru ir jārunā, lai biznesam būtu mazāki šķēršļi no VID un FM puses.

Savukārt Signe Jantone savu ilggadējās finanšu ministra biroja vadītājas amatu bieži izmantoja, sazinoties ar dažādām amatpersonām un it kā "finanšu ministra vārdā" lūdzot izdarīt lielāku vai mazāku pakalpojumu.

Tādēļ S.Jantonei lēmums pārcelt viņu no ienesīgā "darba" Finanšu ministrijā bija nepatīkams pārsteigums. Kaut arī viņa visiem spēkiem centās radīt iespaidu, ka iecelšana par JV ģenerālsekretāri ir lielisks pavērsiens viņas dzīvē, patiesībā viņa pati un zinoši ļaudis to uztver kā noņemšanu no trases.

Galvenokārt tas ir saistīts ar to, ka S.Jantone ar gadiem kļuva arvien nekaunīgāka un alkatīgāka, apkalpojot arī noziedzīgās pasaules pārstāvjus un arvien vairāk līdzekļiem pielīpot pašas rokām. Katrā ziņā viņas darbošanās sasniedza tādu līmeni, ka pat valsts tiesībsargājošās iestādes, kuras parasti neredz korupciju ierēdņu vidū, vairs nevarēja nereaģēt. 

Tādēļ S.Jantones iecelšana par JV ģenerālsekretāri bija gudrs partijas gājiens - aizvācot viņu no FM, var izvairīties no kauna, ka ilggadējai FM biroja vadītājai netiek pagarināta pielaide valsts noslēpumam, vienlaikus ieliekot viņu tādā amatā, kurā līdzekļu vākšana ir oficiāli darba pienākumi.

Savukārt K.Čerņecka iecelšana S.Jantones vietā ir pārsteigums teju visiem FM darbiniekiem. Kopš A.Ašeradena stāšanās amatā nebija iespējams nepamanīt klaji nicinošo A.Ašeradena attieksmi pret K.Čerņecki. Acīmredzot viņa atstāšana amatā bija saistīta tikai un vienīgi ar A.Ašeradena nevēlēšanos iziet uz vēl atklātāku konfrontāciju ar J.Reiru.

Protams, pastāv iespēja, ka A.Ašeradens iedevis šo amatu K.Čerņeckim tikai kā pagaidu amatu, lai no viņa būtu vieglāk atbrīvoties. Tomēr arī tādā gadījumā tas ir neloģiski - kāpēc finanšu ministra biroja vadītāja pienākumus uztic pildīt darbiniekam, kurš nebauda ministra uzticību un nespēja pildīt padomnieka pienākumus?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...