Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušās padomju nomenklatūras pārstāvji ceturtdien uzskatāmi apliecināja savas tagadējās iespējas, liekot „sabiedriskajam” Latvijas Radio atcelt ieplānoto sižetu par nule klajā nākušo grāmatu „Čekisti un komunisti. 1. daļa”.

Ceturtdienas rītā Latvijas Radio pārstāve Ella Semjonova telefoniski izteica uzstājīgu vēlmi gan iespējami ātri uzdot izdevēja pārstāvim virkni jautājumu par jauno grāmatu, gan arī tikt pie jaunās grāmatas eksemplāra.

No E. Semjonovas teiktā izrietēja, ka radio vēloties iespējami ātri sagatavot sižetu par „Čekistiem un komunistiem”. Šī vēlme bija tik izteikta, ka pēc pusstundas Latvijas radio pārstāve no apgāda bija izprasījusi grāmatas eksemplāru.

Taču jau ceturtdienas vakarā situācija bija mainījusies, un Latvijas Radio pārstāve izdevēja pārstāvim pavēstīja – viņa esot spiesta paziņot, ka sižets pašlaik tomēr nebūšot iespējams un varbūt gadīšoties šo tēmu pārrunāt „kādu citu reizi”.

No Latvijas Radio pārstāves teiktā skaidri izrietēja, ka pēc iepazīšanās ar jaunās grāmatas saturu viņai no sižeta nācies atteikties.

To, kuras Latvijas Radio amatpersonas viņa iepazīstinājusi ar saviem plāniem un jauno grāmatu, radio darbiniece neatklāja – tāpat kā to, kurš no radio vadības pieņēmis lēmumu par „nevēlamā” sižeta atcelšanu.

Šis notikums nerada izbrīnu, ņemot vērā „sabiedriskā” Latvijas Radio demonstrēto tieksmi uz bijušās padomju un VDK nomenklatūras pārstāvju interešu aizstāvību.

Piemēram, viens no šī „sabiedriskā medija” iecienītākajiem un biežāk uzklausītajiem ekspertiem ir tagadējais Latvijas Universitātes mācībspēks Ojārs Skudra, kurš padomju laikā ir bijis aktīvs komunistiskās un padomju ideoloģijas atbalstītājs.

Tagadējais Latvijas Radio eksperts O. Skudra padomju okupācijas laikā ir bijis gan Latvijas kompartijas Centrālkomitejas sektora vadītājs un inspektors – konsultants, gan LPSR Valsts radio un televīzijas komitejas radio galvenās informācijas redakcijas nodaļas vadītājs, komjaunatnes Centrālkomitejas daļas vadītāja vietnieks un kompartijas Rīgas Proletāriešu rajona komitejas instruktors.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...