Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Ilze Gailīte neatbildēšot ne uz vienu jautājumu saistībā ar viņas uzstādīto jauno prokuratūras darbinieku paviršības un nolaidības rekordu, bijušā Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja Ziedoņa Strazda apsūdzības rakstā pieminot "pieņemto darbinieku BLABLABLA". Šādu nostāju klusējot atbalsta arī LR ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Pietiek jau informēja - LR Ģenerālprokuratūras Strazdam izsniegtajā, Gailītes parakstītajā apsūdzības rakstā minēts, ka bijušais tiesas priekšsēdētājs "izdarīja dienesta viltojumu - tīši viltoja dokumentus, ierakstot tajos patiesībai neatbilstošas ziņas par fiktīvi pieņemto darbinieku BLABLABLA".

Šis fakts uzskatāmi parādīja, ka Ģenerālprokuratūras augsta amatpersona jau kārtējo reizi pirms apsūdzības raksta izsniegšanas nav uzskatījusi par nepieciešamu to kaut pārlasīt un pārliecināties par uzrakstītā precizitāti, nemaz nerunājot par tik muļķīgu paviršību pieļaušanu.

Taču Gailīte Pietiek otrdien paziņoja, ka neatbildēšot ne uz vienu jautājumu saistībā ar viņas pieļauto nolaidību, tās iemesliem un konsekvencēm. Šādu iespēju viņai dodot Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurora rezolūcija. Kā zināms, arī ģenerālprokurors Kalnmeiers līdz šim saistībā ar šo atgadījumu ir uzskatījis par labāku klusēt.

Gailītei bija uzdoti jautājumi par to, kādu iemeslu dēļ viņa nav pārlasījusi apsūdzības rakstu pirms izsniegšanas Strazdam, cik bieži viņa šādi rīkojas, kādas rupjas kļūdas apsūdzības rakstos vēl viņa pieļāvusi pēdējā gada laikā, vai viņa atvainosies Strazdam par šo nolaidību un paviršību un vai viņa jau ir sniegusi ziņojumu ģenerālprokuroram par savu rīcību.

Kā zināms, iepriekšējo "sasniegumu" nolaidības un paviršības jomā Ģenerālprokuratūrai bija nodrošinājis tagad jau pensionētais prokurors Andis Mežsargs, kurš Aivaru Lembergu apsūdzības rakstā bija nodēvējis par "Aivaru Parku", tā sniedzot iespēju Ventspils mēram gadiem ilgi  izsmiet prokuratūras nevīžību.

"BLABLABLA apsūdzības" autore nevēlējās arī atklāt, kādu atalgojumu viņa pērn saņēmusi par šādu darba pienākumu veikšanu, taču Valsts ieņēmumu dienesta publiskojamo datu bāze rāda, ka Gailītes ienākumi prokuratūrā pērn vēl nedaudz palielinājušies: 2012. gadā tie bijuši 20 971 lats, bet pērn - 21 155 lati. Tas nozīmē, ka vidējā "BLABLABLA apsūdzības" autores mēnešalga pērn ir bijusi jau vairāk nekā 2500 eiro mēnesī (pirms nodokļu nomaksas).

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...