Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja reiz valdība nepilda likumu, tātad likums ir nepareizs un ir jāgroza, - šāda absurda satura vēstuli, kas raksturo apvienības Attīstībai/Par un visas valdošās koalīcijas patieso attieksmi pret likumu varu, Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens saņēmis no Saeimas Finanšu un budžeta (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Mārtiņa Bondara. Pietiek šodien bez plašākiem komentāriem publicē gan J. Ikstena iesniegumu, gan uz to saņemto M. Bondara atbildi.

Latvijas Universitātes profesora Jāņa Ikstena iesniegums

Augstskolu likuma 77.pants paredz, ka "augstskolas finansē to dibinātāji. Augstskolas dibinātājs nodrošina augstskolas nepārtrauktai darbībai, arī dibinātāja noteikto uzdevumu veikšanai, nepieciešamos finanšu līdzekļus un to izlietošanas kontroli:.

Ministru kabineta noteikumu Nr. 994, kas pieņemti 2006.gada 12.decembrī, 7.punkts nosaka: "Augstskolu un koledžu finansējumu no valsts pamatbudžeta veido studiju programmu sarakstam un studējošo skaitam atbilstošs studiju bāzes finansējums, kas sastāv no līdzekļiem komunālajiem maksājumiem, nodokļiem, infrastruktūras uzturēšanai (tai skaitā datu sniegšanai Studējošo un absolventu reģistram), inventāra un iekārtu iegādei un personāla algām, kā arī finansējums zinātniskajai darbībai."

Pēdējā gada laikā apkures tarifi ir pieauguši par aptuveni 45 procentiem, elektroenerģijas cena - par aptuveni 40 procentiem, bet vidējā alga valstī - par aptuveni 10 procentiem.

Savukārt 2022.gada valsts budžeta projektā nav paredzēts finansējuma palielinājums augstākās izglītības studiju programmu īstenošanai.

Lūdzu sniegt skaidrojumu, kā Saeima labos Ministru kabineta pieļauto kļūdu, kas norāda uz nepieciešamās rūpības un gādības par valsts dibinātajām augstskolu darbību trūkumu, un nodrošinās Augstskolu likuma 77.panta prasību ievērošanu 2022.gadā.

Atbildē lūdzu izvairīties no nekompetences vadīta pārpratuma un nesaistīt šo skaidrojumu ar izmaiņām zinātnes bāzes finansējumā, kas tiek aprēķināts atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.1316, kas pieņemti 2013.gada 12.novembrī.

Atbilde J. Ikstena kungam

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā ir saņemts Jūsu 2.11.2021. iesniegums, kuru Saeimas sekretāra biedre ir nodevusi komisijai atbildes sniegšanai.

Atbildot uz Jūsu iesniegumu, uzskatu, ka nepieciešams veikt izmaiņas Augstskolu likumā. Tādējādi tiktu novērsts fakts, ka netiek ievērots likums, ņemot vērā, ka Augstskolu likuma 77. pants esošajā redakcijā ticis iestrādāts kā Saeimas labas gribas apliecinājums, taču nav sasaistīts ar valsts kopējo ekonomisko situāciju. Vienlaikus uzskatu, ka nepieciešams izstrādāt jaunu, mūsdienām atbilstošu augstākās izglītības finansēšanas modeli.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...