Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Satiksmes ministra Kaspara Briškena publiski izteiktais sašutums par Latvijas pasta “organizētu balli”, kas izmaksājusi 180 tūkstošus eiro, ir izrādījies melīgs un liekulīgs. “Ministra izstrādājums Briškens izrādās gļēvulīgs mērglis un liekulīgs kretīns,” savā jaunākajā YouTube ierakstā konstatē Lato Lapsa: https://www.youtube.com/watch?v=Dz7VS3KwMgU.

„Esmu rosinājis uzsākt dienesta pārbaudi par Latvijas pasta vadības rīcību, organizējot balli par gandrīz 180 tūkstošiem eiro. Darbinieku pasākumi ir vajadzīgi, bet to izmaksām jābūt salāgotām ar uzņēmuma finansiālajām iespējām. Šādas izšķērdības nav pieļaujamas - īpaši apstākļos, kad pasts bez izvērtējuma un konsultācijām grasījās slēgt nodaļas un atlaist darbiniekus,” – ar šādu paziņojumu sociālajā tīklā X piektdienas vakarā nāca klajā K. Briškens.

Taču izrādās, ka šis sašutums ir bijis melīgs un liekulīgs, - Satiksmes ministrija ne tikai jau iepriekš ir lieliski zinājusi, ka runa ir nevis par „balli”, bet gan par pasākumu “Mans pastnieks 2023”, kura atbalstīšanā pati K. Briškena vadītā Satiksmes ministrija ir aktīvi piedalījusies.

„Konkurss par labāko pastnieku un pasta operatoru jau notiek 13. gadu, un uzvarētājus nosaka iedzīvotāju balsojums. Satiksmes ministrija vienmēr šo konkursu ir atbalstījusi un pati iesaistījusies iedzīvotāju balsojuma veicināšanā https://www.sam.gov.lv/lv/jaunums/pasaules-pasta-diena-latvijas-pasts-aicina-balsot-par-2023-gada-labako-pastnieku-un-pasta-nodalas-operatoru,” informē Latvijas pasts.

„Pasākums notiks šodien, 3. februārī. Darba devēja uzdevums ir rūpēties arī par darbinieku saliedēšanu. Iepriekšējos gados šis pasākums tika organizēts šaurākā lokā, tāpēc uzklausot darbiniekus, pirmo reizi pēc 16 gadiem tika pieņemts lēmums pulcēt darbiniekus vienkopus. Piedalīsies 832 darbinieki no visiem Latvijas reģioniem. Pasākuma tāme ir 145 tūkst, eiro + PVN. Lielākās izmaksas veido telpu noma, koncerta izmaksas, tehniskais nodrošinājums un ēdināšanas pakalpojumi.”

Īpaši zīmīgi ir tas, ka, izrādās, arī pats K. Briškens jau janvārī saņēmis ielūgumu uz šo pasākumu, taču atteicies no iespējamās tikšanās ar vairāk nekā astoņiem simtiem pasta darbinieku par labu „plānotam komandējumam”. Kā var noprast no sociālajos tīklos atrodamām ziņām, K. Briškens ir devies uz Eiropas Zaļo partijas kongresu, kam ar Satiksmes ministrijas funkcijām nav nekāda acīmredzama sakara.

Lato Lapsa jau ir nosūtījis Satiksmes ministrijai šādu informācijas pieprasījumu:

„Sociālajos tīklos ir publicēts pašreizējā satiksmes ministra Kaspara Briškena fotoattēls, viņam piektdien, 2024. gada 2. februārī dodoties uz ārvalstīm.

Es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, gatavojot grāmatu „Iznireļi” un mediju publikācijas, vēlos no Jūsu iestādes saņemt šādu informāciju un atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) vai satiksmes ministrs 2024. gada 2. februārī uz ārvalstīm devās valsts apmaksātā braucienā – komandējumā?

2) ja jā, sniedziet man šādu informāciju: komandējuma mērķis, komandējuma nepieciešamība, komandējuma pamatojums, komandējuma piešķīrējs, komandējuma maršruts, komandējuma ilgums, komandējuma izmaksas, kā arī lidojuma radītais CO2 izmešu daudzums, kas minēts aviobiļetē.

3) ja satiksmes ministrs 2024. gada 2. februārī uz ārvalstīm nedevās valsts apmaksātā braucienā – komandējumā, sniedziet man šādu informāciju: vai ministrs bija pieprasījis un saņēmis apmaksātu vai neapmaksātu atvaļinājumu uz šī brauciena laiku. Lai apliecinātu Jūsu sniegtās informācijas patiesīgumu, nosūtiet man ministra iesnieguma kopiju ar uz tās uzliktajām vīzām.”

Šī ir Latvijas pasta sniegtā informācija par pasākumu „“Mans pastnieks 2023”, par kuru K. Briškens tagad izliekas neko nezinām:

„Svinīgā pasākumā tiks godināti Mans pastnieks 2023 uzvarētāji

Svinīgā pasākumā 2024. gada 3. februārī tiks apbalvoti konkursa Mans pastnieks 2023 uzvarētāji, par kuriem klienti, vērtējot pasta pakalpojumu saņemšanu 2023. gadā, snieguši visvairāk pozitīvu atsauksmju. Uzņēmums godinās arī labākos kurjerus, klientu atbalsta speciālistu un sūtījumu apstrādes operatoru. Labākos darbiniekus sveiks Latvijas Pasta padomes priekšsēdētājs Raimonds Dūda un valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čebotare. Pasākumā ir aicināti piedalīties LSAB Pro arodbiedrības un akcionāra pārstāvji.

Tradicionālais konkurss Mans pastnieks ir Latvijas iedzīvotāju vērtējums Latvijas Pasta darbiniekiem, kuru nosaka uzņēmuma klienti, balsojot ar anketu starpniecību un izceļot darbinieku profesionālās spējas, kā arī pasakot paldies par teicamo darbu.

Galvenais pasākuma mērķis ir godināt labākos darbiniekus klātienē un pateikties par ieguldīto darbu. Ja iepriekšējos gadus labāko darbinieku godināšana notika šaurākā lokā, tad šogad tika ņemti vērā darbinieku pērnā gada ierosinājumi rīkot sveikšanas ceremoniju plašākā sastāvā, tādējādi pasākums, kurā piedalīsies 832 darbinieku no visas Latvijas, tiek organizēts pirmo reizi 16 gadu laikā. Šis ir ļoti nozīmīgs notikums ir visiem Latvijas Pasta darbiniekiem, īpaši pašiem godināmajiem.

Latvijas Pasta pastnieki, pasta nodaļu operatori, sūtījumu apstrādes operatori, klientu atbalsta speciālisti un kurjeri ir paraugs ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Ikdienā rūpējoties par pasta sūtījumiem, laikrakstu un avīžu piegādi un citiem pakalpojumiem, viņi katru dienu demonstrē apņēmību, mērķtiecību un dažkārt arī drosmi. Saskarsme ar cilvēku pat šajā digitālajā laikmetā nav aizstājama ar neko. Mēs ar prieku satiekam pastnieku, kurš dodas pie mums, lai piegādā sūtījumus. Mēs priecājamies par laikā saņemtu paciņu un telefoniski saņemtu gaišu atbildi. No sirds saku milzīgu paldies Jums visiem,” saka Latvijas Pasta valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čeborate.

2023. gada oktobrī-decembrī Latvijas Pasts jau 13. reizi aicināja iedzīvotājus novērtēt katra reģiona labāko pastnieku un pasta nodaļas operatoru, izceļot viņa profesionālās spējas, kā arī pasakot paldies par labo darbu. No 2300 Latvijas Pasta darbiniekiem ap 820 ir pastnieki un ap 420 – pasta operatori. Kopumā nominācijām izvirzīts 951 Latvijas Pasta pastnieks un pasta operators, par kuriem saņemts 5351 vērtējums anketu un interneta balsojumā. Balsojumā piedalījās iedzīvotāji no Rīgas, Vidzemes, Latgales, Zemgales un Kurzemes.

Lai arī uzņēmuma darbībai 2024. gads būs izaicinošs, ņemot vērā pieprasījuma kritumu pēc tradicionālajiem pasta pakalpojumiem, un pasākuma rīkošana ir saistīta ar noteiktām izmaksām, taču arī šajos apstākļos ir svarīgi pateikt paldies Latvijas Pasta darbiniekiem par viņu darbu un sasniegtajiem rezultātiem pagājušajā gadā. Ikviens no 832 darbiniekiem, kas pieteicis savu dalību pasākumā, to atbalsta ar līdzmaksājumu.

Mans pastnieks ir tradīcijām bagāts un mīlēts projekts, kura organizēšanu vienmēr ir atbalstījusi Satiksmes ministrija. Starptautiska komandējuma dēļ satiksmes ministrs nevar piedalīties šīgada pasākumā.

Darbinieki ir uzņēmuma panākumu atslēga, un viņu godināšana ir prioritāte!

Paldies visiem darbiniekiem, pateicoties viņu ieguldījumam Latvijas Pasts aug un attīstās!”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...