Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Premjera Valda Dombrovska juridisko padomnieci, ģimenes draudzeni un biznesa partneri Sandru Bukani, kura kā partijas Vienotība un tās kontrolētās Finanšu ministrijas pārstāve ieņem dāsni apmaksāto Ventspils brīvostas valdes locekļa amatu, nav interesējis jautājums, kāpēc apsūdzētais Ventspils mērs Aivars Lembergs uz Rīgas apgabaltiesu ilgstoši pārvietojies ar brīvostai piederošu luksus klases Audi A8L. Pārbaudi par Lemberga vizināšanos ar lepno Audi februārī sāka KNAB, uzmanību uz auto lietošanu vērsusi arī prokuratūra.

Kā izriet no Pietiek noskaidrotā, Bukane, kas par darbu Ventspils brīvostas valdes locekles amatā pērn saņēmusi vidēji 2700 latu mēnesi, pat nezina, kāpēc Lembergs izmanto brīvostai piederošo auto. Par to ļauj spriest Bukanes ar premjera biroja starpniecību Pietiek sniegtā atbilde uz jautājumu, vai viņa iebildusi pret dārgā auto lietošanu Lembergu vizināšanai un kā tieši viņa to darījusi.

Ar premjera biroja preses dienesta gādību sniegtā Bukanes atbilde bija: „Auto ir iegādāts Ventspils brīvostas pārvaldes reprezentācijas vajadzībām, un par tā izmantošanu atbild brīvostas pārvaldnieks, kas lemj par auto lietošanu ikdienā.”

Tomēr, kā liecina Pietiek noskaidrotais, ar brīvostas pārvaldes lēmumu lepnais 2011.gada izlaiduma Audi (cena 98 375 lati) jau kopš tā iegādes pērn, pamatojoties uz līgumu, ticis nodots Ventspils pašvaldības policijas rīcībā, kas vienlaikus pilda arī ostas apsardzes funkcijas.

Informācija par šāda līguma slēgšanu bijusi pieejama arī ostas valdes locekļiem, taču neviens no viņiem, to vidū Bukane, nekādus iebildumus neesot izteicis. Arī pēc tam, kad jau pērn medijos izplatīta informācija, ka Lembergs uz tiesu ierodas ar šo ostas dārgi pirkto auto, Bukane kā ostas valdes locekle nekādu interesi par auto izmantošanu neesot izrādījusi. Tāpēc arī brīvostas pārvaldei neesot bijis iemeslu pārskatīt lepnā auto nomas līgumu.

Līdz ar Ventspils brīvostas noslēgto līgumu tieši Ventspils domei pakļautā pašvaldības policija esot tā, kas lemjot par to, kā un kādam vajadzībām šis auto tiek izmantots.

Neoficiāli Bukanes kā Vienotības deleģētas Ventspils brīvostas valdes locekles „klusēšana” par lepnā auto lietošana tiek skaidrota ar iespējamo Vienotības līderu vienošanos ar ZZS „krusttēvu” Lembergu, par ko jau ilgstoši tiek runāts politikas kuluāros, - tās kontekstā nebūtu „labais stils” interesēties par šādiem „sīkumiem”.

Lepnais auto, ar kuru uz Rīgas apgabaltiesu ilgstoši vizinājies Lembergs, ir viens no iemesliem, kas raisījis valsts apsūdzības uzturētāju - prokuratūras bažas, ka Lembergs iespējams, aizvien izmanto dienesta stāvokli, tādējādi pārkāpjot tiesas noteikto drošības līdzekli ieņemt Ventspils mēra un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētaja amatu.

Bukane kā Ventspils brīvostas pārvaldes valdes locekle pērn nopelnījusi 32,5 tūkstošus latu, kamēr par darbu premjera birojā atalgojumā no Valsts kancelejas viņa pērn saņēmusi vairāk nekā uz pusi mazākus ienākumus – 13 871 latu. Bukānes Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā amatpersonas deklarācija liecinājusi, ka viņa pērn uzkrājusi vairāk nekā pusmiljonu eiro, savukārt aizdevumos izsniegusi nepilnus 250 tūkstoši latu.

Pietiek jau rakstījis, ka Bukanei un viņas vīram ir kopīgs nekustamā īpašuma bizness ar premjera sievu Āriju Dombrovsku uzņēmumā SIA Land Development, kuru kreditē valstij piederošā Hipotēku un zemes banka. Arī valdības vadītājs Dombrovskis (Vienotība) šajā biznesā joprojām ieguldījis lauvas tiesu savu uzkrājumu. Šie ieguldījumi pieckārt pārsniedz Dombrovska pagājušā gada atalgojumu premjera amatā (pat pirms nodokļu nomaksas) un divreiz – visus viņa kopējos uzkrājumus.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

12

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

Foto7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems izbijušais, bet joprojām slavu un uzmanību alkstošais “žurnālists” un vienlaikus politiķis Ansis Pūpols. Cilvēks, kurš kopš aiziešanas no svētdienas vakaru raidījumiem naudu pelna ar pasūtītām filmām, bet paralēli kandidējis arī vēlēšanās un nu arī ticis pie ilgi kārotā deputāta krēsla labi apmaksātajā EP kā Nacionālās apvienības kandidāts.
Lasīt visu...