Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde Baltijā, kurā prasītājs, biedrība “Latvijas zeme, daba, tauta” vēršas tiesā ar prasības pieteikumu par 2016.gada 24.augusta Ministru kabineta rīkojuma Nr.467 atcelšanu daļā par Rail Baltica 3.sektorā apstiprināto trases maršrutu - C4, A3-2, C1 un B3-2.

Pieteicējs uzskata, ka Satiksmes ministrijas iesniegums par Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas Rail Baltica būvniecībai paredzētās darbības akceptu, kas pamatots ar ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kuru izstrādāja pilnsabiedrība “RB Latvija” un kurā rekomendēts un apstiprināts Rail Baltica trases 3.sektora maršruts pa šādiem posmiem: C4, A3-2, C1 un B3-2 izraisa nelabvēlīgāku ietekmi uz vidi, ir ekonomiski nepamatots, skar valsts nozīmes arheoloģijas pieminekli, salīdzinot ar 3.sektora trases posmiem C4, A3-2, A3-3.

Apstiprinot paredzēto trasi, posmā nav ņemtas vērā sabiedrības tiesības uz līdzdalību ietekmes uz vidi novērtējuma procesā. Trases posms B2-3, C-1 skar Sējas novadu, Limbažu novada Skultes pagastu, netieši skar Ziemeļvidzemes novada piekrasti, Zvejniekciemu un Saulkrastus.

Biedrība aicina Latvijas iedzīvotājus un masu mediju pārstāvjus izrādīt interesi par tiesas procesu, un būt aktīviem un līdzatbildīgiem Latvijai tik nozīmīgā Rail Baltica projekta realizācijā. Projekta izstrādes sākumā ir pieļautas kļūdas, kas turpmāk var radīt iztrūkumu Latvijas valsts budžetā un nākotnē skars nodokļu maksātāju intereses. Mums visiem, sekojot līdzi ES līdzekļu un Latvijas valsts līdzekļu izlietojumam, ir iespēja kļūt par Rail Baltica projekta uzraugiem un attīstītājiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pamiers valdošajā koalīcijā

Foto13.septembrī – piektdienā, kad bija vērojams pilnmēness, Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš informēja iedzīvotājus, ka ir panākta vienošanās par nākamā gada budžetu. Pirms nedēļas pēc Jaunās konservatīvās partijas prasības valdība uz nedēļu atlika lemšanu par papildu finansējuma novirzīšanu ministriju prioritārajiem pasākumiem.
Lasīt visu...

21

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

FotoAp Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt kaut kas tāds.
Lasīt visu...

6

Par atkritumu krīzi

FotoEsmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela... Esmu par to rakstījis savā prezidenta programmā, sk. "Cilvēks kontrolē pašu galveno". Esmu to izskaidrojis attiecīgajos video 1.daļa un 2.daļa. Atkritumu izvešana ir viens no dzīves pamatelementiem, it sevišķi pilsētā.
Lasīt visu...