Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vakar izlasīju, ka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki ir sasaukuši ārkārtas domes sēdi un nu tika stāstīts - cik daudz smagos noziegumos notiesātais Aivars Lembergs ir devis pilsētas attīstībai, tāpēc tiek sastādīta petīcija un viņš jālaiž no apcietinājuma...

Bērnudārzs vai cirks... vai kalpu vispārējs šoks un trauksmes lēkme? Jo nav jau tā, kā šī saujiņa pakalpiņu daudzina... Minēšu TIKAI 2 faktus, kas runā par kaut ko pretēju. Tas ir, kā patiesībā ārējā spozme "slauc" ventiņus...

1.

Mūsu pilsētas centrā atrodas viena no Ventspils lielākajām strūklakām, kas ir ļoti skaista, protams. Bet vai jūs zināt, cik izmaksā tās apkope un uzturēšana gadā?

Vairāki desmiti tūkstošu gadā... tik, cik Jēkabpilī sociālā pakalpojuma izmaksas gadā - mājas aprūpe cilvēkiem pēc insulta, smagi slimiem, veciem cilvēkiem... Un ne tikai - ko tik nevarētu izdarīt pa visām tām summām, kas ir ieguldītas ārišķīgos dzelžos...

Bet pie mums Ventspilī tāda elementārā sociālā pakalpojuma kā mājas aprūpe pilsētā aizvien nav, bet strūklaka gan ir...

Iedomājieties... Ja ģimenē ir cilvēks pēc insulta, smagi slims, invalīds vai vienkārši vecs, tad viņš ir spiests, pirmkārt, uzturēt no saviem nodokļiem šo ne vienu vien grandiozo skaistumu, un tikai tad domāt par savu veselību...

Tā to nolēmuši esošās Ventspils domes vairākumpartijas deputāti un Lembergs, kuri labāk uztur dzelzi kārtībā (no kura uzstādīšanas, iespējams, nopelnīja arī paši), nevis rūpējas par cilvēkiem, kuriem tik ļoti nepieciešama palīdzība un atbalsts noteiktās, dzīves smagās situācijās, bet kuri ir pieraduši un uztver to par pašsaprotamu - pašiem rūpēties un maksāt par visu, kas nepieciešams šajā situācijā.

Runājot par to ar ventspilniekiem, daudzi bija izbrīnīti - vai tiešām citās pilsētās pašvaldība palīdz arī šādi cilvēkiem pēc insulta, smagi slimiem, invalīdiem, veciem cilvēkiem?

Jā, palīdz... Bet ne Ventspilī! Domnieku reālā prioritāte ir skaists un uzturēšanā dārgs objekts, celtne, nevis rūpes par cilvēku.

Skaistums pilsētā noteikti jāattīsta, jāievieš kartība, bet mēs taču katrs savā ģimenē pērkam to, ko varam uzturēt tā, lai mums ir gan prieks par to, gan tas netraucē izbaudīt dzīvi, iegādāties kaut ko jaunu.

2.

Kad valstī sākusies privatizācija, tūkstošiem ventspilnieku tā arī netika dota iespēja dzīvoklī justies kā savā īpašumā, jo vēl 1997.–2000. gadā 96 mājām, bet vēlāk arī citiem namiem - kopā aptuveni 200 mājām, lielākoties pilsētas centrā, dome piešķīra sociālā īres nama statusu ar domu — kad dzīvoklis atbrīvosies īrnieka nāves vai aizbraukšanas dēļ, tas tiks kādai maznodrošinātai ģimenei.

No 2002. līdz 2004. gadam vairākas tiesu instances konstatēja, ka Ventspils dome rīkojās pretlikumīgi, atsakot privatizāciju, balstoties uz mājas sociālo statusu.

Viens no «bloķētās privatizācijas» projekta līdzautoriem, bijušais Ventspils Nekustamo īpašumu pārvaldes vadītājs Zemrūķis atceras:

«Mēs paņēmām 60 daudzdzīvokļu mājas un mēģinājām atrast iemeslu nenodot tās privatizācijai. Man nav saprotama atsevišķu rajonu bloķēšana, jo šodien ir bloķētas 190 mājas, domei nami nav nepieciešami, un apzināti tiek pārkāpts likums.»

Pēc Zemrūķa aprēķiniem, maznodrošināto iekārtošanai vajadzētu vien 2 mājas ar 60 dzīvokļiem katrā, sociālajām vajadzībām varētu izmantot arī kopmītnes tipa mājas.

Kāpēc?

Protams, atkal priekšplānā peļņa un tad tikai rūpes par cilvēku... Jo nākotnē jau tad bija izplānots tās pārdot par naudu, - tā liecināja bijusī domes amatpersona Elmārs Zemrūķis.

Plāni pildās, turklāt summas arī ir iespaidīgas - piemēram, šobrīd ventspilniekiem savu neprivatizēto vienistabas dzīvokli nākas izpirkt no domes par summu, kas var būt pat līdz 15 000 eiro.

Dome tādējādi uz ventspilnieku rēķina ar neprivatizētām mājām palielina pašvaldības SIA «Ventspils nekustamie īpašumi» pamatkapitālu, bet pēc tam pārdot uzņēmuma daļas kādam investoram, kas ar dzīvojamo fondu varēs rīkoties pēc saviem ieskatiem.

Lūk, tā rūpējas par saviem iedzīvotājiem patreizējā Ventspils domes vadība...

Arī viens no tagadējiem Ventspils domes priekšsēdētāja vietniekiem Guntis Blumbergs jau tad atzina:

"Privatizācijai nenodotās dzīvojamās mājas arī pēc privatizācijas beigām paliks pašvaldības īpašumā un par naudu netiks privatizētas."

Jā, tieši šāda bija Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieka un privatizācijas komisijas priekšsēdētāja Gunta Blumberga («Latvijai un Ventspilij») nostāja, kurš šobrīd ir viens no tiem, kas aicina parakstīt petīciju ar Lemberga nopelniem.

Interesants viedoklis un ne pavisam ne ventspilnieku interesēs bija par tiem, kas aizvien stāv rindā uz dzīvokļiem. Reģistrētajiem uz dzīvokļu rindu dzīvojamās platības palīdzības saņēmējiem būtu jāuzbūvē trīs 70 dzīvokļu mājas, tam vajadzētu 7,5 miljonus latu. Vai šo līdzekļu pašvaldībai trūkst, Blumbergs neatbildēja, taču piebilda, ka tos varot ieguldīt citur: pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā utml.

Lūk, tādas rūpes un labie darbi...

Bet patiesībā Ventspilī tik daudzi pilsētas attīstības prejekti ir īstā vārda nozīmē izcīnīti, jo sākumā tie izrādās nemaz nebija atbalstīti. Daudzi izcili aizvien neatbalstīti.

Jo...

Visur un vienmēr smalks aprēķins - ko gūs personīgā kabata...

Piemēram, kā stāsta viens no aculieciniekiem, - riteņbraukšanas celiņu projekts sākumā nemaz nebija atbalstīts...

Un kas patiesībā tad attīsta un rūpējas par Ventspili?

Vai tiešām kāds domā, ka Ventspils Komunālajā pārvaldē, Siltumā, Ūdekā, Labiekārtošanas kombinātā ir tādi muļķi, ka bez Lemberga neko nespētu izdarīt?

Tātad sanāk, kā Ventspils pašvaldības SIA vadītāji un speciālisti ir nejēgas, kas bez Lemberga nespētu pieņemt nevienu lēmumu?

Ventspili uztur, kopj un attīsta nevis Domes deputāti, bet gan mūsu pašvaldībā strādājošie, kuri dara no sirds savu darbu.

Vai Lembergs rakstīja projektus?

Nē!

Viņš bija aizņemts ar citām šeptēm...

Salīdzināšanai - cik stundas būtu jālasa 30 gados ventspilnieku labā reāli, patiesi veikto darbu saraksts, un cik stundas lasīja tiesā konfiscēto...

Tāds mazs ieskats par Lemberga patiesām rūpēm par ventspilniekiem dažos piemēros...

Cik ilgi šis perēklis vēl valdīs Ventspils domē?

80.gadu beigās Ventspils bija LIELĀKAIS ķīmisko un naftas produktu eksporta centrs.

Laikā, kad gaisā bija jūtamas neatkarības vēsmas, Maskavai bija svarīgi saglabāt ietekmi lielākajās ostas pilsētās. Tādēļ ar Latvijas kompartijas Centrālās komitejas lēmumu vadīt Ventspili bija nozīmēts izpildīgs, apmācīts un uzticams biedrs Lembergs.

„Manai kā partijas darbinieka vēlmei nav izšķirošās nozīmes. Strādāšu tur, kur norīko Latvijas komunistiskās partijas Centrālā komiteja,” tā kādreiz Lembergs.

Ventspils osta bija galvenā ventspilnieku barotāja, un 90.gados Ventspilij bija Latvijā bagātākās pilsētas slava.

80.gadu beigās un 90.gadu sākumā Maskava uzticēja Lembergam valūtu, kuru Maskavā pārskaitīja par katru pārkrauto ķīmisku kravas tonnu. Kopsummā tika pārskaitīti VAIRĀKI MILJONI...

Iespējams, Lembergs tieši tad izjuta, kas ir liela nauda, kas nāk viegli un no apgrozījuma vien. Tāpēc nolēma riskēt pat uz noziedzīgām lietām, jo viņa dzīvē parādījās IESPĒJA, kur varēja gūt peļņu nevis tikai pilsēta un valsts, bet galvenokārt viņš un vēl kādi, kuri bija vajadzīgi tai laikā.

Tā pēc 1991.gada, kad viņš bija "novācis no ceļa" demokrātiski domājošus Latvijas Tautas frontes deputātus (tai skaitā arī divdesmitseptiņgadīgo Bruno Jurševicu, kas tai laikā bija padomes priekšsēdētājs, jo nepiekrita viņa mahinācijām ), bet kā domubiedrus piesaistījis sev citus līdzīgi domājošus cilvēkus - O. Berķis, O.Stepanovs, I.Skoks, L.Čamanis, G.Blumbergs, L.Junkers, J.Bespalovs u.c. Tā Ventspils ostā sākās Lemberga laiki.

Ja līdz šim naftas, ķīmisko produktu un kālija sāls piegādātāji līgumus slēdza ar ostā strādājošiem, valstij piederošiem uzņēmumiem, tad Lemberga laikā AR FIRMĀM OFŠOROS , kā arī ārpus Latvijas reģistrētiem STARPNIEKU uzņēmumiem.

Saukli "Visu zemju proletārieši savienojoties" nomainīja „Visu zemju kleptokrāti, uzvārieties!”.

Ostās strādājošie valsts uzņēmumi dīzeļdegvielu, amonjaku, kālija sāli pārkrāva par pašizmaksai tuviem tarifiem, bet naudā peldējās starpnieki, ofšoru uzņēmumu īpašnieki.

No Lembergam izvirzītām apsūdzībām izriet, ka neviens cits kā TIKAI Lembergs izveidoja šīs shēmas un pats arī piedalījās savā izveidotajā starpniekbiznesā.

Pateicoties tam, Ventspils naftas, Ventamonjaka, Ventbunkera, Kālija parka peļņu PIESAVINĀJĀS tādas jaundibinātās firmas kā Ventrans, Puses, Multinord AG u.c., kurās 50% parasti piederēja Lembergam, vēlāk viņa bērniem Anrijam un Līgai. Otrie 50% ar pašreizējo Putina padomnieku Borisu Titovu, kā arī valsts atsevišķiem uzņēmējiem, uzņēmumiem.

Taču ēdot apetīte pieaug arī kleptomānijā...

A.Lembergam, kā liecināja liecinošās personas, bija pamatideja iegūt pārsvaru, vairāk nekā 51% visās tajās kompānijās, kas ir saistītas ar tranzīta nodrošinājumu ARĪ Ventspils teritorijā.

Lai šādu mērķi realizētu, bija nepieciešams iegūt papildu kapitāla daļas. Bija divas iespējas - vai nu atpirkt, vai nu kaut kā citādi - bija arī fakti, ka reāli tiek piedraudēts ar fizisku izrēķināšanos. Pat tiktāl tas ir bijis. Var teikt tā visaptveroši - bija dažādas situācijas, kā viņš panāca savu mērķi. Bet mērķis bija viens – kontrolpakete.

Taču, neskatoties uz starpnieku un ofšoru peļņu, arī Ventspils uzņēmumi tajā laikā bija plaukstoši, aizvien ar ļoti labu apgrozījumu, ar ietekmi. Naudas plūsmas bija lielas. Līdz ar to darba vietu skaits, nodarbinātība, arī algas nesliktas.....

Kā liecināja tiesā viena liecinošā persona, ieguvumu no kravu apjoma, kas nebija saistīts ar grāmatvedības peļņu, dalīja mums neiedomājamā veidā – televizoru kastēs. Un ar to, izrādās, pirka politiķus, vajadzīgos cilvēkus.

Redz, kam tikai tika tērēta ostas naudiņa...

Lūk, tā viens cilvēks, tiekot pie varas, izsaimniekoja to, kas piederēja Ventpils iedzīvotājiem, valstij. Skrupulozi saimnieciski visu to padarot par savu personīgo peļņu, un savas kleptokrātiskās varas nostiprināšanai .

Arī biznesu partneru starpā sākās nesaskaņas...

Radās neērti jautājumi:

- par ko tiek maksāts pilsētas mēram?

- par ko papildu miljonu saņem starpnieks valsts uzņēmuma vadītājs?

Kāpēc reālie kravu pārvadātāji un pārstāvēji nevar nopelnīt vismaz tik daudz, cik starpnieki?

Pirmais trauksmes zvanu iezvanīja Transneftj. Tas paziņo, ka nepieciešama cauruļu dārga rekonstrukcija. Viņš nevēlas, lai visu peļņas krējumu nosmeļ starpniekfirma.

Tāpēc Transņeftj gribēja OFICIĀLI ienākt Ventspils ostā, nopirkt daļu Ventspils naftas kapitāldaļu, nemaksāt paaugstinātus tarifus starpniekfirmām un pašiem piedalīties kravu pārkraušanā.

Lembergs paņirgājās par Transņeftj piedāvājumu teikdams, ka Ventspils osta ir labākā un bez Ventspils Transņeftj cietīs lielus zaudējumus.

Patiesībā lielus zaudējumus cieta Ventspils un, protams, personīgi Lembergs.

2003.gadā Transņeftj pārtrauc naftas piegādi pa cauruļvadu.

Naftas vads deva iespēju ostai pārkraut 18 miljonus jēlnaftas tonnu gadā. Katras tonnas peļņa bija 10 dolāri. Gadā tie ir 180 miljoni dolāru! Tātad 17 gadu laikā cauruļvads stāv tukšs un valsts, pilsēta ir zaudējusi  2 300 000 000 €. Ko tas nozīmēja Ventspils pilsētai? Tie ir 34 Ventspils pilsētas budžeti... 63 500 eiro katram ventspilniekam...

Lūk, tāda gudrība Lembergam jeb pēdējā muļķība zaudēt šādu peļņu pilsētai! Bet varbūt tīša kaitniecība, jo... kaut kā rodas iespaids, ka viņš nekad nedomāja par ventspilnieku interesēm, bet drīzāk - izmantoja iespējas, kad viņam bija personīgā izdevība. Bet savos nebeidzamajos medijos daudzināja - cik viņš rūpējas, cik balts un pūkains (KGB skola)...

Jums noteikti radās jautājums, kā valdība, atbildīgā Pašvaldību ministrija to pieļāva?

Punktu šādiem neērtiem jautājumiem un nozieguma bezvirzībai no valsts puses ir pielikuši gan Dagnija Staķe (ZZS, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre 2010. gadā), gan Kaspars Gerhards (TB/LNNK, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs no 2014. līdz 2019. gadam) un viņa atzinumi.

Ar šo kungu mums ar vīru bija personīga saķeršanās, vienkārši risinot ventspilnieku interešu jautājumus. Pēc šādas saķeršanās mēs sapratām, kas patiesībā ir TB/LNNK un ka mums nav pa ceļam ar viņiem...

Viens no pašvaldības ministriem Edmunds Sprūdžs drosmīgi un patiesi reaģēja uz šīm problēmām un.. ļoti ātri zaudēja savu amatu.

2007. gadā prokuratūra arestēja, iespējams, Lemberga slēpti piederošo mantu. To uzticēja glabāt advokātam Rūdolfam Meroni. Un ar to sākās jauns Ventspils ostas izsaimniekošanas vilnis...

Te tikai būs viens fakts par Kālija parku, bet ir interesanti stāsti par Ventspils naftu, Ventbunkeru...

2008.gadā Lembergs neatgriezeniski, bet APZINĀTI zaudēja arī kravas plūsmu Kālija parkā. Kālija sāls Ventspils ostā bija pārkrauta jau kopš padomju laikiem.

Peļņu no kālija pārkraušanas smēla kārtējā ofšorkompānija LSF Trans, kuras mātes kompānija ir LSF Holding, kuras 50% kapiāldalas piederējušas Aivaram Lembergam. Vēlāk viņš tās atdāvinājis Līgai un Anrijam Lembergiem.

Punktu kālija kravām caur Ventspili pielika viņa ieceltais jaunais LSF vadītājs Edgars Jansons. Viņš nosūtīja uz Baltkrieviju vēstuli, ka jebkuras viņu nosūtītās kālija kravas var būt arestētas. Lieki piebilst, ka juridiski tas ir absurds.

Protams, neklusēja arī Lembergs - viņš kvēli aģitēja par to, lai kālija kravas neiet caur Ventspili. Viņš aģitēja, lai Rīgā tiktu uzcelts Ventspilij alternatīvs kālija terminālis, bet dzelzceļa tarifi, neskatoties uz degvielas cenu samazināšanos, tiktu celti.

Kukuļņemšanā apsūdzētais dzelzceļa šefs Magonis pieslēdzās Lemberga spēlei. Dzelzceļa tarifi tika celti!

Baltkrievijas Belaruskalij šiem jaunajiem noteikumiem piekrita, kaut arī peļņa kritās krietni. Tā kā mērķis bija apstādināt kālija pārkraušanu, tad Latvijas dzelzceļa vadība neturēja solījumus un vēl paaugstināja dzelzceļa tarifus. Konfliktā iesaistījās pat abu valstu valdība. Mūsu Ārlietu ministrija solīja nepaaugstināt tarifus, bet Latvijas dzelzceļš tik un tā tos paaugstināja.

Pēc šādas rīcības Baltkrievijas vēstnieks atklāti pateica: kamēr Ventspilī saimnieko Lembergs, kravas no Baltkrievijas Ventspils ostai neredzēt.

Klaipēdā nekad līdz šim konfliktam nebija pārkrauti kālija sāls apjomi, šobrīd gadā tiek pārkrauti 12 miljoni tonnu, kas Lietuvas ekonomikai ienes vairāk kā 100 miljoni gadā.  Latvija un Ventspils šobrīd ir zaudējusi aptuveni 1 miljardu eiro. Klaipēdas mērs jokojis, ka viņam vajadzētu par šo strīdu uzcelt pieminekli Lembergam...

Ko Lemberga saimniekošana devusi Ventspils ostai? Kravu samazinājums Ventspilī uz 2017.g. bija par apmēram - 37%. Toties Klaipēdā pieaugums + 69,9%. Rīgā +46%. Liepājā +42,5%.

Šobrīd nekas nemainās, vienīgi tas, ka Lembergs publiski visu vainu par ostas izsaimniekošanu liek uz Tāli Linkaitu (JKP) un, protams, Jāni Bordānu (JKP). Apbrīnojama spēja nomelnot, sagrozīt faktus, acīs skatoties...

Bīstams ir tāds cilvēks, it īpaši, ja viņš tiek pie varas... Tāda saimniekošana ir devusi graujošu ietekmi ne tikai Ventspilij, bet arī Latvijai kopumā... Tādus zaudējumus Latvijas ekonomikai nav izdevies nodarīt ne Laventam, ne kādam citam...

Tikai jēlnaftas un kālija izsaimniekošanas rezultātā valsts cietusi 3 miljardus lielus zaudējumus.  Ja skaita uz vienu ventspilnieku -100 000 €. Lūk, tā saimniekoja vecais komunists... Vai tas nav ārprāts... mūsu deguna galā...

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

FotoŠis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk. Sākot jau no “paldies Gobzemam, ka tika piekauts kurjers”. Jūs jau sevi un savu vājumu izgaismojat, vienlaikus arī manu spēku. Jūs neesat pamanījuši, mani nelabvēļi, ka nekas no Jūsu paustā neķer mani? Tā ir muļķība to nepamanīt. Un, jo tālāk Jūs ejat, jo lielāks apsmiekls par Jums pašiem. Iziesim pa punktiem.
Lasīt visu...

21

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

FotoLatvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija "Imunitāte pret Covid-19". Raidījums radīja plašu rezonansi sabiedrībā, Veselības ministrija un tās pakļautībā esošās iestādes pieprasīja atsaukt raidījumā izskanējušo informāciju, norādot, ka tā "ir ne tikai maldinoša, bet arī zinātniski nepamatota un vienlaikus sabiedrības veselību apdraudoša".
Lasīt visu...

6

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

Foto4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:
Lasīt visu...

21

Nacionālais jautājums

FotoKas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro siržu, Kurām ticam piedodam?
Lasīt visu...

12

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

FotoTātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts sods. 100 eur vai 1 cents – to mēs nezinām. Sapriecājāmies? Ha.
Lasīt visu...

12

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

FotoValsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas.
Lasīt visu...

21

Starp Īzaku Ņūtonu un Klausu Švābu

FotoPasaules priekšniecības tekstus der palasīt. Vairāk gan tos no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem. Otrā rokā turot Ņūtonu, Maltusu, Veļikovski, Eliadi un citus...
Lasīt visu...

21

Nerunāšu par to, ir vīruss vai nav: svarīgākais ir, kas notiek ap to

FotoPasaulē notiek interesantas lietas. Šķiet, ka to, kas vēl joprojām svēti tic tam, ko stāsta ziņās, kļūst ar katru dienu arvien mazāk. Nerunāšu par to, ir vīruss vai nav. Svarīgākais ir, kas notiek ap to.
Lasīt visu...

21

Kremļa atbalstītā „Krievijas Impērijas kustība”– teroristiska organizācija Kanādā

FotoKanādas valdība ir nopublicējusi atjaunināto teroristisko organizāciju sarakstu, kurā ir iekļauti 13 grupējumi, to skaitā tāda „Krievijas Impērijas kustība” (Российское имперское движение). Vairums sarakstā iekļauto grupējumu tiek saistīti ar Islama valsti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Starpnacionālās attiecības nacionālā valstī

Jebkura nacionālā kultūra ir vērtīga pasaules kultūras daļa, pelnījusi saglabāšanu un tālāku attīstību. Jebkuras nacionālās kultūras pamats ir valoda. Valodas ir visspēcīgākais...

Foto

Suminājums līdzcilvēkiem

Sirsnīgs tencinājums visiem, visiem par daudziem, ļoti daudziem atbalsta sveicieniem vēstulēs, sociālos tīklos, maniem mīļajiem vārdos, domās. Tiešām jauki un uzmundrinoši!...

Foto

Esmu saņēmis jau septiņus uzaicinājumus no meitenēm

Būt publiskai personai ir ļoti smags darbs. Tas ir jo smagāks, ja esi ne tikai publiska persona, bet socioloģiski...

Foto

Es neaicinu atteikties no vakcinēšanas. Es aicinu saglabāt iespēju katram izvēlēties

Sākšu ar brīdinājumu: tēma - sensitīva. Teksts garš, subjektīvs un ar atsaucēm uz sazvērestības teorijām....

Foto

Aleksandrs Kiršteins melo. Partijas vai padomju varas uzdevumā?

Kārlis Seržants publicējis teiku par "nenovērtēto politiķi Māri Grīnblatu" ("Kas Jauns", 23.marts). Uzmanību piesaistīja Aleksandra Kiršteina teiktais: "Atceroties...

Foto

Šoreiz mēs mierā neliksimies, jo beidzot ir radusies iespēja vainot kādu citu

Veselības ministrija, Imunizācijas Valsts padome, Zāļu valsts aģentūra un Slimību profilakses un kontroles centrs...

Foto

Saistībā ar izplatītajiem meliem pieprasu publisku atvainošanos no raidījuma “Nekā Personīga” veidotājiem

Es, mūziķis, mākslinieks un pasākumu vadītājs Kaspars Pudniks, vērsīšos tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu par...

Foto

Mūsu bērnu un mazbērnu nauda atkal izkūp skursteņos

Drusku atļaušos šo nokomentēt no profesionālās puses. Šī ir ļoti vērienīga kampaņa ar ļoti lielu budžetu. To es...

Foto

Uzvarētāji ir VDK un KP, un kolaborantu pūlis

Kad dzirdu uzsaukumu "publiski jānosoda visa veida kolaboranti", mani mazliet tā kā uz smiekliem velk! Nē, nu viss...

Foto

Raudzīties uz Augšāmcelto ar apustuļu acīm

Mk 16:1-7  “Kad sabata diena bija pagājusi, Marija Magdalēna un Marija, Jēkaba māte, un Salome nopirka smaržīgas zāles, lai ietu...

Foto

Iniciatīva „Latvija Eirovīzijā – par sabiedrības līdzdalību Latvijas tēla veidošanā”

Savu viedokli par Samantas Tīnas un Latvijas Televīzijas klaji nepieņemamo un augstprātīgo attieksmi pret Latvijas sabiedrību,...

Foto

Ārlietu ministrs Rinkēvičs un „fake” ziņas

Šī gada 4. martā LETA, ”Press.lv, “bb.lv” kāds censonis Latvijas ārlietu ministram uzdod jautājumu: kāda atšķirība starp diviem opozicionāriem -...

Foto

Jautājums ir par mūsu izvēli

Šorīt manas pārdomas raisīja viens ieraksts Facebook, kurā sieviete ļoti "garšīgi" un izjusti dalījās savās pārdomās par ierobežojumiem, kuri visiem it kā...

Foto

Divi gadījumi

Pēdējās nedēļās Latvijas sabiedrisko domu satricinājušas vismaz divas situācijas, kas lielai daļai liekas uzskatāmi netaisnīgas....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass. Epilogs

Šis ir epilogs rakstam, kurā kritizēju valdības liegumu Latvijā iegādāties apavus un apģērbu ar pielaikošanu. Aizliegums ir spēkā jau no...

Foto

Kad veselības ministrs beidzot paziņos visus “tos” vainīgos daudzu cilvēku nāvēs?

Esam saņēmuši daudz kritisku viedokļu un sašutumu, kā mēs tā drīkstējām, kā mēs tā kā kaut...

Foto

Ziņģe par rindām

Ai, bailes, bailes, ai, nāves bailes spoži stāv uz vakts, sirds saraujas pikucī, un zobi braši klab, jo mēs atkal nīkstam rindās. ...

Foto

Īss ieskats kapitālisma, liberālisma, sociālisma un komunisma attīstībā

Kapitālisms tāpat kā viss pasaulē ir pakļauts evolūcijai. Sakari, tehnika, ražošana, politika. Ja evolūcija tiek mākslīgi bremzēta, uzkrājas kritiskā...

Foto

Kā lai nepiekrīt Krištopana kungam, kas savulaik noteica diagnozi mūsu varnešiem

Katru dienu jaunas pērles - šodien Pavļuts prasa papildu finansējumu Vakcinācijas biroja reorganizācijai, kam vispār...

Foto

Mūsu stukači un kolaboranti

2016. gadā Latvijas Radio 1 izskanēja labs raidījums par Latvijas rakstnieku sadarbību ar VDK (Valsts drošības komiteju). Dzejnieks Guntars Godiņš uz dialogu bija ataicinājis literatūrzinātnieci Evu Eglāju-Kristsoni,...

Foto

Ar Zatlera partiju un “Saskaņu” man nekas labs nesanāca, tāpēc, protams, jādibina jauna partija

Kādēļ jāveido jauna politiskā partija? Šāds jautājums kādam var šķist mulsinošs, jo it...

Foto

Slava, ko nenomazgāt

Nejauši pievērsu uzmanību kņadai ap Samantas Tīnas dziesmas The Moon is Rising videoklipu un pašas dziedātājas (klaviatūra pacieš visu) deleģēšanu uz Eirovīziju. Ar pārtīšanu video noskatījos....

Foto

Vakcinācijas bumerangi

Ja reiz valdībai ir nodoms vakcinēt vairākumu cilvēku, pie kam nediskriminējot arī to vairumu, kas dažādu iemeslu dēļ nevēlas vakcinēties, tajā skaitā es, tad...

Foto

Izņēmuma kārtā mēs nolaidīsimies tik zemu, ka kaut ko jums paskaidrosim par "ManaBalss" lēmumu pieņemšanu

Pirms dažām dienām ManaBalss platformā esam saņēmuši iniciatīvas iesniegumu ar prasību...

Foto

Skaidra lieta, ka arī es ne pie kā neesmu vainīga, un mana viedokļa apšaubīšana ir absurda un nomelnojoša

Nav izprotama atsevišķu politiķu un atsevišķu mediju vēlme...

Foto

Loģiski, pilnais spriedums būs pēc vēlēšanām

Sveiciens no nebrīves! Likums nosaka, ka pilnais spriedums krimināllietā tiesai jāpieņem līdz šā gada 19. martam. Tas nav noticis. Loģiski....

Foto

Linda Ozola: ko tad nu mēs, mēs jau neko...

Pārbaudīt iesniegumus, kas saistīti ar pašvaldības institūciju darbības tiesiskumu un finanšu līdzekļu caurspīdīgu apmaksu par sniegtajiem pakalpojumiem,...

Foto

Kāpēc man savā dzimtenē jāievēro globālo izdzimteņu izdomāti cilvēka tiesību ierobežojumi

Tikko atkal bija kārtējais skandāls Maximā, jo man neesot "pareizā" maska! Un tagad, lasiet uzmanīgi, apsargi,...

Foto

Provinces pensionāra atbalsta vēstule b.Pavļutam

Interneta duļķainie viļņi atnesuši jaunu cilvēku sašutumu par vakcinācijas avīzi nezciktursimttūkstošu tirāžā, kas nāca pa virsu vakcinācijas biroja algu fondiņam 0,6...

Foto

Tiesiskuma konveijers

Tiesiskā valstī visiem un ikvienam ir tiesības uz taisnīgu tiesu saprātīgos termiņos. Tiesiskā valstī izmeklēšana un pratināšana nedrīkst līdzināties spīdzinăšanai. Vai prokurori pie mums...

Foto

Lūdzam atsaukt Latvijas dalību 2021.gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā

Es vēlos norādīt un uzsvērt, ka Latvijas tauta NAV deleģējusi šogad nevienu pārstāvi ar konkrētu dziesmu un...

Foto

Andra Šķēles informācija plašsaziņas līdzekļiem

2021.gada 19.martā man ir uzrādīta apsūdzība kriminālprocesā, kas pazīstams kā ""Lattelekom" digitālās televīzijas lieta". Uzskatu apsūdzību par nepamatotu....

Foto

Meroni miljoni, Kariņa darījums un Vonsoviča „draugs” virsprokurors – kad, Stukāna kungs?

Es biju nolēmis vēl kādu laiku klusēt. Taču Ventspils stāsts, kur grasās tiesāt baseinā...

Foto

Mums ir daudz svarīgas slepenas informācijas par ēnu ekonomiku Latgalē, bet mēs to neatklāsim

Finanšu izlūkošanas dienests 2021. gada 9. martā ir saņēmis vēstuli, ar kuru...

Foto

Laime

Katrs cilvēks, sasniedzot apzinīgo vecumu, tiecas pēc laimes. Lai spētu laimīgi dzīvot, viņš izmēģina un meklē dažādas metodes....

Foto

Andri Šķēle, pietiks

Andri Šķēle, pietiek izsaimniekot valsti, neesi gana naudu sagrābies?! Nepietiks?! Tieši tādu kangaru kā tu dēļ Latvija lēni tuvojas bankrotam, izmirst un tiek...

Foto

Kudors turpina priecēt lasītājus ar prastu propagandu

Amerikas valdības finansētais bijušais sektants Andis Kudors turpina priecēt lasītājus ar to, ko viņš sauc par politisko analīzi. Iesaku ielūkoties...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam: par prettiesiska likuma “Dzīvojamo telpu īres likums” neizsludināšanu

Biedrība “Ausma” uzskata, ka denacionalizēto namu īrnieku īres līgumi, kas bija noslēgti līdz dzīvojamo...

Foto

Kā mēs esam nonākuši līdz mirklim, kad visi ir vienlīdzīgi, bet citi vienlīdzīgāki par citiem?

No 16. marta stājās spēkā jaunie ierobežojumi, kas nosaka man un...

Foto

Jau gadu “uzņēmējdarbības nāves lokomotīve” ir traukusies pretēji situācijai citās valstīs

364 dienas ir pagājušas kopš valdības lēmuma sasiet rokas procentuāli lielākajai daļai mūsu valsts uzņēmēju:...

Foto

Ja tu esi “pret mums, pret mūsu uzskatiem un jauno kārtību”, mēs tevi tik un tā izslēgsim

Kamēr Nācijas tēvs pārdomā (vai nepārdomā), kāda nākamā alegorija...

Foto

Samanta Tīna un Latvijas Televīzija iespļauj dvēselē Latvijas sabiedrībai

Pirms dalos ar savu sāpi, vēlos pateikt, ka nenoliedzu dziedātājas Samantas Tīnas milzīgās darba spējas izvēlētajā profesijā...

Foto

Aicinājums veselības ministram godīgi un ātri atbildēt uz jautājumiem

Augsti godātais Pavļuta kungs! Ņemot vērā to, ka savās atbildēs uz deputātu jautājumiem Jūs mēdzat būt visai...

Foto

Izgāzušos Vakcinācijas biroju mēs tagad mēģināsim paslēpt Nacionālajā veselības dienestā

Veselības ministrija (VM) uzlabos vakcinācijas procesa pārvaldību, tostarp reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju....

Foto

Haoss vakcinēšanā – kā tas izskatās praksē

Šodien, 12.martā saņēmu termiņu uz pirmdienu vakcīnas "AstraZeneca" potēšanai. Mulsinošs tikai fons, kā joprojām notiek šī pasākuma organizēšana....

Foto

Gaisma

Šis nav feļetons, kuru izlasot ir jāsmaida, šī ir «atklāsme», par kuru ir vērts ierēkt pat nelasot, bet, ja izlasīsi, tad spēj tik turēt vēderu,...

Foto

Trīs iemesli, kādēļ vakcinēties pret COVID19 ir bīstami

Cilvēki, kuri vakcinējas pret COVID19, pietiekami nopietni riskē ar savu veselību, jo ir vismaz trīs būtiski iemesli, kuri...

Foto

Par TV sižetu saistībā ar Valsts policijas "katastrofālo" darbinieku trūkumu

Neatkarīgā policistu arodbiedrība noskatījās ironisko TV sižetu par katastrofālo Valsts policijas (VP) darbinieku iztrūkumu un Jūsu...

Foto

VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei: atklāta vēstule ar aicinājumu sniegt detalizētāku informāciju par publiski paustiem apgalvojumiem

Šī gada 1.marta TV3 ziņu sižetā par akcīzes nodokļa likmes pieaugumu...

Foto

Cik ilgi šis perēklis vēl valdīs Ventspils domē?

Vakar izlasīju, ka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki ir sasaukuši ārkārtas domes sēdi un nu tika stāstīts -...

Foto

Progresīvā cilvēka monologs par mīlestību

Īstenībā visa pasaule ir pilna mīlestības. Mēs visi mīlam labi paēst. Gandrīzi visi no mums mīl naudu. Tie, kuri tikuši pie...

Foto

Lai šie pāris tūkstoši cilvēku ar savu "pareizo domāšanu" kontrolē viens otru, bet neļausim viņiem kāpt mums uz galvas

Šodien mani uz tikšanos pilī uzaicināja LR...

Foto

Es pārstāvu partiju ar vislielāko dibinātāju skaitu kopš Tautas frontes laikiem, tāpēc man ļoti gribētos savākt 10 000 domubiedru

Levita kungs, šī vara sevi ir izsmēlusi....

Foto

Vārda brīvība

Ko grib vārda brīvības aizstāvji? Viņi vēlētos, lai viņu – konservatīvais vai liberālais – viedoklis netiktu apliets ar apsaukāšanas un vārdiski emocionālas vardarbības samazgām....