Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) turpina iestāties par brīvprātības principu vakcinācijas jautājumā, lai gan valdība ir gatava apstiprināšanai Saeimā virzīt likuma grozījumus, kas vakcināciju pret Covid-19 izglītības nozarē strādājošajiem, kuri vēlēsies turpināt darbu, varētu uzlikt par obligātu.

LIZDA atgādina, ka arodbiedrībā ir vienlīdz daudz gan vakcināciju aizstāvošu biedru, gan to, kuri vakcināciju pagaidām neizskata vai iepauzē ar to. Tāpat LIZDA uzskata, ka ir pēdējais brīdis pārtraukt sabiedrības šķelšanu un biedēšanu, bet tā vietā ar pārdomātiem informēšanas un motivēšanas instrumentiem ir jāveicina saliedētība un vienotība.

Valdības izveidotā operatīvā vadības grupa pēc divu dienu darba un konsultācijām ar nozares organizācijām tomēr sliecas izskatīšanai Saeimā virzīt likumprojektu, kas izglītības nozarē strādājošajiem uzliks par obligātu pienākumu vakcinēties pret Covid-19.

Neraugoties uz iebildumiem gan no pedagogu arodbiedrības, gan no arodbiedrību savienības puses, politiķi pagaidām nav ņēmuši vērā ierosmi atļaut strādāt ne tikai pārslimojušajiem vai vakcinētajiem, bet arī testētajam personālam.

LIZDA ir par brīvprātīgu vakcinēšanos un uzskata, ka jādod iespēja strādāt gan par, gan pret vakcinēšanos esošajiem, gan tiem, kuri pagaidām vēl nav izlēmuši.

LIZDA aicina pārtraukt agresiju pret nozarē strādājošajiem un veidot cieņpilnu komunikāciju un veicināt sabiedrības izpratni, ka klātienes mācības nav tikai pedagogu atbildība, bet visas sabiedrības kopīgs uzdevums.

LIZDA iestājas par sabiedrības saliedēšanu, savstarpējo atbalstu, individualizētas informācijas sniegšanu, kā arī cieņu pret dažādām izvēlēm. Visiem ir jānomierinās un dažādu viedokļu paudējiem jāapsēžas pie viena galda, jāmeklē kompromisi, lai katra puse justos sadzirdēta.

Mums jādzīvo kopā, jāstrādā kopā un jāizglīto jaunā paaudze kopā fiziski un emocionāli veselīgā vidē. Mums jāpārtrauc Latvijas iedzīvotāju "karš" Covid-19 dēļ.

To, ka viedokļu sadursmes ir saasinātas, un to, ka jautājums par obligāto vakcināciju ir katra izglītības sfērā strādājošā degpunktā, apliecina arī sakāpinātā interese par LIZDA pirmdien izglītības iestāžu tīklā izplatīto aptaujas anketu, kurā pedagogi tiek lūgti atbildēt uz jautājumiem par vēlmi vakcinēties, kā arī gatavību iesniegt atlūgumus, ja vakcinācija nozarē tiktu noteikta par obligātu.

Nepilnu divu dienu laikā aptaujas anketu jau ir aizpildījuši 3743 respondenti, un sagaidāms, ka turpmākajās divās dienās, kas atvēlētas aptaujas veikšanai, dalībnieku skaits pārsniegs vismaz 5-6 tūkstošus.

* Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...