Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šobrīd aktīvi uzsākusi Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformas procesu, plānojot atsevišķas tās funkcijas nodot Valsts vides dienestam. Ir radušās pamatotas šaubas, ka šis process tiek virzīts steigā un var radīt draudus dabas aizsardzības sistēmai Latvijā kopumā.

Latvijas Dabas fonds vienmēr iestājies par dabas aizsardzības institūciju kapacitātes stiprināšanu, jo tā ir būtiski nepieciešama pilnvērtīgai dabas aizsardzības nodrošināšanai Latvijā. Dabas aizsardzības pārvalde, kas ir galvenā iestāde, kura īsteno dabas aizsardzības politiku, jau ilgāku laiku strādā ar milzīgu slodzi, veicot nozīmīgus projektus, pildot kritiski svarīgas dabas aizsardzības funkcijas, un ir skaidrs, ka DAP kapacitāte nav pietiekama. Līdz ar to dabas aizsardzības institūciju reforma būtu nepieciešama, ja tās mērķis ir stiprināt un atbalstīt dabas aizsardzības īstenošanu.

Nav pieļaujams, lai DAP reforma notiktu sasteigti un neargumentēti. Aplūkojot procesu, kādā šobrīd notiek reforma, redzam, ka darba grupa ir strādājusi sasteigti, neatbilstoši labas pārvaldības un pārmaiņu vadības principiem, tāpat nav veikts pilnvērtīgs DAP funkciju izvērtējums.

Reforma, iespējams, ir nepieciešama, taču aicinām to īstenot pārdomāti, caurspīdīgā un demokrātiskā procesā, atceroties par to, ka pats būtiskākais ir pilnvērtīga dabas aizsardzības nodrošināšana.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Troļļi

FotoTroļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.
Lasīt visu...

21

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

FotoSavulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par banku paradīzi tā netapa, drīzāk – par banku likvidatoru paradīzi. Sekoja sapnis par “tiltu starp Austrumiem un Rietumiem”, kas arī palicis neizsapņots. Vīzija par miljoniem Rīgas šprotu visā Krievijā palojošajās Latvijas piena upēs pamanījās izplēnēt ne vienreiz vien, neraugoties uz Latvijas uzņēmumu spītīgo vēlmi pēc katras krīzes tirgū atgriezties no jauna.
Lasīt visu...

6

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

FotoSaskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā". Satversmes 22.pantā ir noteikts, ka "Saeimas sēdes ir atklātas".
Lasīt visu...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...