Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Darbam Starptautiskās lidostas Rīga valdē, kurā pēc četru valdes locekļu atkāpšanās šonedēļ palika tikai viens cilvēks, uzrunāts Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija no avotiem valdībā. Piektdienas rītā to Latvijas Televīzijā oficiāli apstiprināja arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss, minot, ka tieši Liepiņš būs lidostas valdes priekšsēdētājs.

Jautājumus rada tas, ka Liepiņš ir vēl citas Satiksmes ministrijas (SM) kapitālsabiedrības - lidsabiedrības airBaltic padomes priekšsēdētājs. Starp airBaltic un lidostu Rīga, kas arī ir SM pārvaldīta kapitālsabiedrība, norit tiesvedība. Tādēļ Liepiņam visticamāk būs jāpamet amats airBaltic.

airBaltic tiesājas ar lidostu, uzskatot, ka tās biznesam kaitējusi īru mazcenu lidsabiedrības Ryanair ienākšana Latvijā, kurai lidosta Rīga devusi īpaši labvēlīgus noteikumus, kas diskriminēja citas lidsabiedrības.

Auditorfirmas Ernst&Young Baltic sagatavotajā atzinumā ar zaudējumu aprēķiniem, kuru tiesa maijā nepieņēma, lēsts, ka airBaltic zaudējumi ir desmitkārt lielāki nekā esošā prasījuma summa - proti, ap 140 miljoniem eiro.

Savukārt lidosta Rīga iesniegusi pretprasību pret airBaltic, kurā no lidsabiedrības tiek prasīta vairāk nekā 16 miljonu eiro lielā parāda apmaksa par lidostas sniegtajiem pakalpojumiem, - arī to tiesa noraidījusi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...