Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirmkārt, lai uzsāktu zemes izpirkuma likuma pieņemšanu, likumdošanā (šajā likumā vai citos) vajadzēja:

- novērst dalītā īpašuma zemes kadastrālo vērtību izkropļojumus, nosakot dalītā īpašuma zemes vērtību atbilstoši šīs zemes apgrūtinājumiem un 1918.gada Republikas taisnīgās 1938.gada nodokļu likumdošanas, zemes reformas pilsētās likuma, Satversmes un Eiropas Cilvēktiesību tiesas principu satvarā;

- likumā šeit ar attiecīgu formulu noteikt mājām nepieciešamo zemes lielumu, lai izslēgtu amatpersonu korupciju un patvaļu, sazvērestības teorijas par šī jautājuma saskaņošanu ar zemes īpašnieku, izslēdzot no šīs „spēles” dzīvokļu īpašniekus, kuru mājā nav pārvaldnieka, nav zināšanu un nav naudas līdzekļu, kuri atrodas svešu personu rīcībā, kurš no mājas šajā procesā un citos iestāsies savu tiesību aizstāvībai;

 - kas, kā, kad organizēs māju pārvaldīšanu un finanšu līdzekļu apsaimniekošanu, pārņemšanu, lai sekmīgi organizētu zemes izpirkumu un mājas naudas līdzekļu izmantošanu, lai pārtrauktu to izsaimniekošanu, kā tas notiek tagad, kur mājas apsaimniekotājs un zemes īpašnieks, atrodoties interešu konfliktā pret dzīvokļu kopību, „tīksminās”, cik no šīm dezorganizētām „dzīvokļu kopībām”, atvainojos, nokāst.

(1) Šajā likumā, kā jau teikts vai citos, bezierunu kārtībā jāatrisina māju pārvaldīšana.

Piebilde: Pārvaldnieka vietā likumā noteikts mistisks veidojums - "dzīvokļu kopība", kurā nav neviena atbildīgā - viens par visiem, visi par vienu, kas ir tas pats, ja noteiktu - „deputātu kopība”, „valdības kopība”, uzņēmuma „valdes kopība” utt.? Ar šādu veidojumu ieviesta it kā kolektīvā atbildība, bet faktiski radīta pilna "likumiska" anarhija. Šādos apstākļos organizēt zemes izpirkumu nav pieļaujams, jo tas saistīts ar nopietniem finansiāliem izdevumiem un mājas finanšu saudzēšanu un uzraudzību, ko pašlaik interešu konflikta apstākļos pārvalda svešas personas.

(2) Likumā jānosaka nosacījumi, ka funkcionāli nepieciešamās zemes gabala robežu plānā jānorāda citu zemes lietotāj, visu apgrūtinājumu atzīme ar šādu pagrūtinājumu reģistrāciju zemesgrāmatā – dzīvojamā māja, visu uzņēmumu komunikācijas, kas ierobežo zemes lietošanu, caurbraucamie ceļi, ko lieto pat visi, kam vajadzība, proti, kas ir viens no pamatiem, lai VZD pareizu noteiktu šīs zemes gabala kadastrālo vērtību un ko VZD būs jāievēro pie kadastrālās vērtēšanas par šo zemes daļu.

Piebilde: Ievērojiet, zemesgrāmatā ieraksta zemi, bet tajā nav par tādas atzīmes, ka uz tās atrodas dzīvojamā māja, nerunājot par to, ka zemi izmantoto virkne uzņēmumu komunikācijām, kas ir apgrūtinājums rīkoties ar zemi un ir zemes vērtējuma falsifikācija.

(3) Likumā noteikt, ka jānovērš dalītā īpašuma zemes pirmpirkuma tiesību krāpšana - Zemesgrāmatu likumā vai šajā noteikt, ka zemes pirkuma gadījumā zem dzīvojamās mājas nepieciešams pievienot mājas īpašnieku piekrišanu, ka dzīvokļu kopība neiebilst par zemes pārdošanu vai atteikt pirkuma reģistrāciju, ja tādas nav, noteikt, ka zemes pārdošanas pa daļām vai dāvināšanas gadījumā ir jāpiemēro pirmpirkuma tiesības, bet zemes nomas gadījumā arī līgumā ir jāieraksta pirmpirkuma tiesība un zemes lietošanas tiesības atbilstoši CL 2134.pantam.

(4) Ar šo vai citu likumu vienlaicīgi ir jānosaka, ka no šī likuma pieņemšanas brīža zaudē spēku 1992. gada 7. jūlija likums „Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un kārtību“ un šī likuma 14. pantā ietvertais dalītā īpašuma princips.

Piebilde 2: Tiesiskais pamats zemes zem mājām iegūšanai īpašumā jau pastāvēja uz Civillikuma 847., 968., 998., 999. un 1024.panta pamata - ar 04.05.1990. "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" 8.pantu, CL 3.pantu un citiem likumiem.

(5) Likumā jānosaka, ka zemes izpirkums tiek pamatots arī uz likuma par zemes reformas 3. pantā un citos noteikto, ka zemes reformas uzdevumi ir:

1veidot tiesisku pamatu zemes attiecību regulēšanā un zemes īpašnieku un lietotāju tiesību aizsardzībā un pienākumu šajā likumā nosakot nosacījumu, ka izpirkuma cena un principi tiek pamatoti ar Latvijas Republikas 1938.gada likuma “Par dalīta īpašuma tiesību atcelšanu“ (135.-139.lpp.) 1.pantā noteiktajam, ka dalīta īpašuma tiesības uz nekustamiem īpašumiem tiek atceltas un… ka īpašumtiesīgs lietotājs var samaksāt izpirkuma maksu virsīpašniekam līdzīgos gadskārtējos maksājumos 5 gadu laikā.

Un likuma izstrādē ir jāņem vērā princips (VZD pārskatā noteikto), ka mājas dzīvokļu īpašnieki, nomājot zemi, tās vērtību apmaksā 13 gados jeb 100 gadu laikā zemi izpērk 7,5 reizes.

(6) Latvijas Republikas 1938.gada nodokļu likumdošana 140.pantā noteica, ka „nodokļi ņem no nekustamas mantas ienesīguma vērtības, kuru noteic pa trīsgadīgiem laika sprīžiem … 1. piezīme. Zeme zem ēkām ar attiecīgu pagalmu nav atsevišķi no ēkām un apliekama ar nodokli …

(7) Likumā jānosaka kritēriji par izpērkamās zemes lielumu un izpērkamās zemes cenu ar formulu un skaidriem nosacījumiem, lai novērstu pašvaldību un VZD amatpersonu korupciju un neierobežotas izvēles tiesības.

Piebilde. Pētījumu materiālos www.lanida.lv „Konstitucionālā kontrole īpašumu tiesību aizsardzībā”, analizējot ECT spriedumu lietā Malons pret Lielbritāniju, 1984.g., norāda, ka, ja izpildvarai tiek piešķirtas neierobežotas izvēles tiesības kā neierobežota vara, tas neatbilst tiesiskas valsts principiem.

No augstāk minētā izriet, ka tieši neierobežotas varas dēļ likumdošanas ceļā tika nostiprinās salīdzinoši nelielas iedzīvotāju kopas - ap 1700 atgūto zemju zem ēkām īpašnieku īpašuma tiesības un netika ievērots samērīguma princips starp atgūto zemju īpašnieku skaitu, kas sastāda tikai nelielu sabiedrības kopu, pret uz šo atgūto zemju ēkās dzīvojošo personu skaitu, kas ir salīdzinoši ievērojamāka sabiedrības daļas, kas sastāda ap 420 000 cilvēku vai 1 zemes īpašnieks pret 427 dzīvokļu īpašniekiem.

(8) PIRMS lēmuma pieņemšanas par zemes izpirkšanu, ar attiecīgu FORMULU jānosaka un jāizstrādā jauns zemes robežu plāns, kurā ierakstīti apgrūtinājumi - dzīvojamā māja, kanalizācija, Lattelekom, Ūdens, Siltums u.c. komunikācijas, caurbraucamie ceļi, civilās aizsardzības objektu grausti, Latvenergo būves utt.

 Piebilde: Vai tas nav likuma fenomens, ka zeme ir ierakstīta zemesgrāmatā un nav redzams, ka uz tās uzbūvēta dzīvojamā māja un VZD vērtē zemi zem mājas, būves kā brīvu zemi, kuru krāpnieciski (dāvinot, pārdodot pa daļām, apejot pirmpirkuma tiesības utt.) pērk un pārdod.

(9) Jānosaka likumā, to starp, ka VZD nosaka jaunā zemes gabala kadastrālo vērtību, pamatojot to ar apgrūtinājumiem un ka tā nerada jaunu vērtību, ienākumus;

Piebilde 4: Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumā (lietā Broniowski v. Poland, ka ņemot vērā, to, ka normatīvais regulējums pieņemts plašu reformu laikā, kas paredzēja īpašuma tiesību regulējuma izmaiņas saistībā ar valsts politiskās sistēmas maiņu un pāreju uz tirgus ekonomiku, tiesa atzina, ka valstij ir tiesības tās ekonomisko un sociālo mērķu vārdā īpašā veidā aizsargāt nomnieku tiesības, un konkrētajā gadījumā zemes īpašnieku tiesību ierobežošanu, paredzot īpašuma tiesību uz zemi pāreju no zemes īpašniekiem uz nomniekiem, par rīcību, kas var būt atbilstoša sabiedrības interesēm.

(10) Likumā jānosaka, ka dzīvokļu kopība pieņem lēmumu pirkt zemi vai nē, kur ņemt naudu, uz cik gadiem notiks kreditēšana TIKAI TAD, KAD katram dzīvoklim un kopā BŪS noteikts ZEMES LIELUMS un tās CENA, atbilstoši Civillikuma 2002. pantam, ka pirkums ir līgums, ar ko viena puse apsola otrai par norunātas naudas summas samaksu atdot zināmu lietu vai tiesību.

(11) Likumā jānosaka, ka neatkarīgi no "dzīvokļu kopības" balsojuma - 51 % "PAR" vai vairāk, mājas kopībai ir jāizpērk visa zeme vienlaicīgi, jo kopīpašumā nevar iestāties aplams dalījums – tā ir mana zeme, tā ir cita īpašnieka - nomas zeme. Likums šo jautājumus noklusē. Ar kādu nolūku?

Saeimas deputātus LŪDZAM SAGATAVOTO LIKUMPROJEKTU „Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums” bez tā radikālas pārstrādes, mūsu un/vai visu citu ieinteresēto personu priekšlikumu ievērošanas un iestrādes NEVIRZĪT UZ PIEŅEMŠANU, jo likumprojekts ir pretrunā ar Satversmi un ar vairākām minētām un neminētām spēkā esošam tiesību normām, pretējā gadījumā var lēst, ka šādā redakcijā likums nestrādās, paliks vienīgi kā deputātu pirmsvēlēšanu reklāmas triks – oktobrī balsojiet par mums, mēs par jums rūpējamies?!

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Nē seksuālai vardarbībai!

FotoIzskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek ar attiecīgiem noturības solījumiem un liecinieku (eparaksta) klātbūtnē. Paga, nevaru atcerēties, nebija šitāda štelle jau iepriekš izgudrota?
Lasīt visu...

21

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

FotoLatvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu.
Lasīt visu...

21

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

Foto2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās jēdziens “post patiesība” tik bieži un enerģiski tika lietots un analizēts visā Rietumu pasaulē, ka “Oxford dictionary” to atzina par gada vārdu. 
Lasīt visu...

21

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

FotoNesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir citās NATO dalībvalstīs, kuras nerobežojas ar krieviju, piemēram, Spānijā, Francijā vai Itālijā”, tautu nevis nomierināja, bet gan lika vēl vairāk satraukties par to, kas īsti valstī tiek darīts aizsardzības spēju stiprināšanā. Tā vietā, lai mierinātu iedzīvotājus ar tukšpļāpību, Polija intensīvi bruņojas. Bet ko šajā jomā dara Latvija?
Lasīt visu...

6

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

FotoKļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko mediju darbību. Padomes mājaslapā varam vien iepazīties ar 14 punktiem, kas vispārīgi iezīmē padomes darba jomas. Taču pēdējie skandāli un cilvēku neizpratne par sabiedrisko mediju izpausmēm liek uzdot daudzus jautājumus.
Lasīt visu...

20

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

FotoValdība 19. marta sēdē izskatīja Kultūras ministrijas (KM) sagatavoto informatīvo ziņojumu „Par Latvijas Republikas pievienošanos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) 1992. gada 9. maija Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām** Kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupai” un atbalstīja šo iniciatīvu.
Lasīt visu...

21

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

FotoŠī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa teikto lūdz vērtēt Saeimas komisijā” tās autors Ģirts Zvirbulis apgalvo:
Lasīt visu...

12

Uzmācīgie IRši

FotoPagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”
Lasīt visu...

21

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

FotoPazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara to dekādēm, dara to profesionāli, legāli un, pats galvenais, selektīvi (atšķirībā no 90% Latvijas mednieku) kuri šauj pa visu kas kustās.
Lasīt visu...