Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada 26.oktobrī Latvijas ārstu biedrība ir izplatījusi savu paziņojumu. Šim paziņojumam un veselības ministra demisijas pieprasījumam ir pievienojušās arī citas mediķu profesionālās asociācijas. Šāda situācija acīmredzami norāda uz jūsu valdības rīcībnespēju risināt un pieņemt adekvātus un pamatotus lēmumus saistība ar aktuālajiem izaicinājumiem veselības aprūpē.

Tādēļ lūdzam Jūs skaidrot sekojošo:

1. Vai Jums ir jel kāda nojausma, kādi ir patiesie jūsu valdības rīcības mazspējas iemesli? Lūdzam tos uzskaitīt un pamatot.

2. Vai uzskatāt par pamatotu, atbilstošu un atbildīgu šādu Jūsu veselības ministra rīcību, kad “mediķu mobilizācijas” plāns netiek apspriests ar pašiem mediķiem un veselības nozare uzzina par to tikai no medijiem, kuri savukārt šo informāciju iegūst jau no jūsu valdības sēdes? Lūdzam pamatot savu atbildi.

3. Kā jūs vērtējat šādu Jūsu valdības veselības ministra rīcību? Lūdzam pamatot savu atbildi.

4. Kādēļ Jūs esat pieļāvuši situāciju, kad jau kopš 2021. gada jūlija Veselības ministrija nav apstiprinājusi “pacientu prioritizēšanas vadlīnijas”, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi?

5. Kurš ir atbildīgs par šādu radušos situāciju?

6. Aicinām paskaidrot, kādēļ saskaņā ar mediķu pausto paziņojumu, paredzot mobilizāciju, nav tikusi veikta “mērķtiecīga resursu plānošana, kā arī Covid-19 pacientu ārstēšanā iesaistīto mediķu apmācība”?

7. Kā jūs vērtējat šādu Jūsu valdības veselības ministra rīcību? Lūdzam pamatot savu atbildi.

8. Vai uzskatāt, ka Jūsu valdība par iespējamo “mediķu mobilizāciju” var lemt bez atbilstoša “mobilizācijas plāna” un, neapspriežot to ar veselības aprūpes nozari? Lūdzam pamatot savu atbildi.

9. Vai uzskatāt, ka valdības rīcībā ir pietiekoša informācija (mobilizācijas plāns), kas ļauj pieņemt atbildīgu un adekvātu lēmumu saistībā ar mobilizāciju?

10. Ja šādas informācijas nav Jūsu rīcībā, kādai ir jābūt Jūsu kā atbildīga valdības vadītāja rīcībai šādā situācijā? Lūdzam uzskaitīt paredzētās nepieciešami veicamās darbības.

11. Vai uzskatāt, ka Jūsu valdības veselības ministrs ir spējīgs veikt tam uzticētos pienākumus, un joprojām tiesīgs baudīt jūsu uzticību? Lūdzam pamatot jūsu pozīciju.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...