Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Domājams, pretēji prokuratūras iecerēm trešdien Rīgas apgabaltiesā digitālās TV lietas ietvaros tomēr nesāksies būtiskā liecinieka – „pastkastītes” uzņēmuma Kempmayer Media Ltd. direktora Tonija Flanagana pratināšana liecinieka statusā videokonferences formā. Vēl vairāk – „pateicoties” tiesneša, iespējams, neapdomātajam solījumam apmaksāt Flanaganam advokāta pakalpojumus, lietas iztiesāšana var vēl vairāk ievilkties, bet Latvijas valstij Flanagana advokāts var izmaksāt pat vairākus simtus tūkstošu latu.

Kā zināms Pietiek, aizvadītajā nedēļā Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Juris Stukāns (attēlā), kas izskata lietu, veicis sagatavošanās darbus Flanagana pratināšanai un visiem tiesas zālē klātesošajiem par lielu izbrīnu britam videokonferences režīmā uzdevis jautājumu – vai viņam būtu nepieciešams advokāts.

Flanagans acīmredzami bijis pārsteigts par šādu piedāvājumu, taču faktiski nekavējoties paziņojis, ka, protams, advokāts viņam nepieciešams. Rezultātā šonedēļ gaidāma skaidrība gan par to, kas šis advokāts varētu būt, gan arī par to, cik ilgs laiks viņam būs nepieciešams, lai iepazītos lietas materiāliem, kas pieejami lieciniekiem, un kādu honorāru viņš varētu pieprasīt no Latvijas valsts.

Tas nozīmē, ka, pateicoties Stukāna izteiktajam solījumam Flanaganam, ko fiksējuši arī britu tiesībsargi, Latvijas valsts var šķirties pat no vairākiem simtiem tūkstošu latu, ko varētu izmaksāt kvalitatīvi britu advokāta pakalpojumi, kas var maksāt ne tikai daudzus simtus mārciņu stundā vien.

Rīgas apgabaltiesa gan apgalvo, ka tiesneša Stukāna izteikums neesot vērtējams kā skaidrs Latvijas tiesas solījums britu pilsonim. „Tiesnesis vēl lēmumu par šo lietu nav pieņēmis. Vēl ir jāgaida apstiprinājums no Tieslietu ministrijas, jo izmaksu veic Tiesu administrācija,” skaidro apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš.

Taču aprakstītās ainas aculiecinieki Pietiek apgalvo, ka situācija bijusi pilnīgi nepārprotama – tiesnesis solījis Flanaganam iespēju izmantot advokāta pakalpojumus, ko apmaksātu Latvijas valsts. Flanagans arī nekavējoties uzdevis jautājumu, kā tad būs ar advokāta apmaksu, un saņēmis Stukāna apliecinājumu, ka pakalpojumi tiks apmaksāti.

Arī apgabaltiesa apliecina, ka, „protams, ka viņš varēs ņemt britu advokātu. Uz valsts apmaksātu advokātu ir tiesības jebkuram lieciniekam, to paredz Kriminālprocesa likuma 110.panta 5.daļa. Savukārt, pievienojoties Eiropas 2000.gada 29.maija konvencijai par savstarpējo palīdzību krimināllietās, Latvija ir apņēmusies šādu palīdzību nodrošināt un apmaksāt”.

Taču gluži citās domās ir Tieslietu ministrija. „Lai nodrošinātu tiesības uz taisnīgu tiesu, likumdevējs personām, kurām ir tiesības uz aizstāvību, ir paredzējis tiesības pieaicināt valsts nodrošināto aizstāvi, ja šīs personas to ir lūgušas. Attiecībā uz lieciniekiem, likumdevējs nav paredzējis tiesības nodrošināt valsts aizstāvi. Līdz ar to, ja liecinieks ir izmantojis tiesības un uzaicinājis juridiskās palīdzības saņemšanai advokātu, visi izdevumi ir sedzami lieciniekam pašam,” ministrijas oficiālo viedokli sniedz tās preses pārstāve.

Tāpat izrādās, ka pretēji apgabaltiesas uzskatam Tiesu administrācija nebūt neuzskata, ka tā būtu institūcija, kas apmaksā liecinieku advokātu pakalpojumus. Tiesu administrācijas pārstāve Līva Rancāne apliecina: „Atbildot uz Jūsu jautājumu, informējam, ka Tiesu administrācija neatlīdzina izdevumus advokātiem saistībā ar cietušo vai liecinieku pārstāvību.”

Savukārt Rīgas apgabaltiesas piesauktais Kriminālprocesa likuma 110. pants nosaka nevis to, ka valsts apmaksā lieciniekiem advokāta pakalpojumus, bet tikai to, ka lieciniekam ir tiesības juridiskās palīdzības saņemšanai uzaicināt advokātu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

12

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

Foto7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems izbijušais, bet joprojām slavu un uzmanību alkstošais “žurnālists” un vienlaikus politiķis Ansis Pūpols. Cilvēks, kurš kopš aiziešanas no svētdienas vakaru raidījumiem naudu pelna ar pasūtītām filmām, bet paralēli kandidējis arī vēlēšanās un nu arī ticis pie ilgi kārotā deputāta krēsla labi apmaksātajā EP kā Nacionālās apvienības kandidāts.
Lasīt visu...