Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Viens no reāli panākamiem kompromisiem, kas apmierinātu ekspremjeru Valdi Dombrovski (Vienotība) un atbilstu arī Latvijas interesēm, varētu būt Eiropas Savienības reģionālās attīstības komisāra postenis. Tomēr īstais pārbaudījums Dombrovskim būs noklaušināšana Eiropas Parlamentā pēc divām nedēļām, kas draud arī ar nepatīkamiem jautājumiem un vismaz teorētiski - arī "izgāšanas" iespēju.

Līdz nākamās nedēļas sākumam, kad sola skaidrību par eirokomisāru portfeļu sadalījumu starp ES dalībvalstīm, konkrēta amata prognozēšana Latvijas eirokomisāra kandidātam būs tikai spekulācijas, kā to ceturtdien uzsvēra arī pats Dombrovskis.
Tomēr uz reģionālās attīstības komisāra portfeli jaunās Eiropas Komisijas sastāvā kā reāli iegūstamu Pietiek pēdējā laikā norādījuši divi Dombrovska komandas cilvēki, uzsverot, ka tas ietekmes ziņā netiktu uzskatīts kā zaudējums, lai gan prioritāte vēl aizvien ir ar savienības ekonomisko un finanšu politiku saistīts amats.
Tālāk Dombrovski kā katru no nākamās Eiropas Komisijas sastāva gaida noklaušināšana Eiropas Parlamentā, kas pašlaik plānota laikā no 22. līdz 25. septembrim.

Vismaz viena eirokomisāra kandidāta neizlaišana cauri kritisku jautājumu sietam katrā Eiropas Komisijas sastādīšanas ciklā bijusi Eiropas Parlamenta goda lieta. Dombrovskim noklaušināšana draud ar nepatīkamiem jautājumiem par viņa ģimenes nekustamā īpašuma biznesa kreditēšanu un sievai Ārijai Dombrovskai daļēji piederošā uzņēmuma kredīta aizslepenoto pārdošanu no valstij piederošās Hipotēku bankas privātajai Rietumu bankai. Tas noticis ar Dombrovska valdības ziņu uz neskaidriem un sabiedrības acīm noslepenotiem nosacījumiem, par ko Pietiek jau daudz rakstījis.
Vairāki Briseles "insaideri" Pietiek apgalvojuši, ka Eiropas Parlamenta un topošās Eiropas Komisijas aizkulisēs šis skandāls ir pamanīts, bet šķiet pārāk specifisks, par maz pierādītos faktos balstīts un tādēļ neizprotams. Līdz ar to Dombrovsku kredītportfeļa lietas ietekmi uz viņa apstiprināšanas izredzēm var ietekmēt tas, vai pēdējās nedēļās šajā lietā gaidāmi kādi pavērsieni.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...