Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tuvākajā laikā gaidāmas izmaiņas bijušās Parex bankas slikto aktīvu pārvaldītāja, AS Reverta padomē, jo iesniegumu par aiziešanu no amata uzrakstījis padomes priekšsēdētāja vietnieks, vienlaikus Valsts kases vadītājs Kaspars Āboliņš (attēlā), liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Saskaņā ar Komerclikumu, ja pirms padomes termiņa beigām no amata aiziet vai tiek atsaukts viens tās loceklis, akcionāru sapulcei jālemj par visas padomes pārvēlēšanu. Līdz ar to Revertas padomē gaidāmas plašākas izmaiņas, un padomes locekļa amatā varētu netikt pārvēlēts arī tās loceklis, kādreizējais DNB bankas valdes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Līdz šim Revertas padome darbojās četru cilvēku sastāvā, lai gan akciju sabiedrības statūti paredz piecus padomes locekļus. Līdz ar to pēc jaunas padomes vēlēšanām, tās sastāvs varētu papildināties ar vēl vienu amatpersonu. Šobrīd Revertas padomes priekšsēdētāja amatā ir Maikls Borks, kuru saskaņā ar akcionāru līgumu šim amatam virzījusi Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), kas ir 12,74% akciju turētāja Revertā. Akciju vairākumu - 84,15% - pārvalda Latvijas valsts Privatizācijas aģentūras personā.

Starp ERAB un Privatizācijas aģentūru noslēgtais līgums paredz arī, ka bankas padomē darbosies viens neatkarīgs speciālists, bet faktiski izveidojusies prakse, ka šim amatam kandidātu de facto virza ERAB. Otrais ārzemnieks Revertas padomē ir Meri Elena Kolinsa.

Revertas padomes locekļu atalgojums mēnesī ir vidēji 2,8 -3,5 tūkstoši eiro. Par pārlieku dāsnu atalgojumu, ņemot vērā bijušās Parex bankas slikto aktīvu pārvaldītāja lielajiem zaudējumiem, vairāk kritizēta Revertas valde. Tā darbojas trīs cilvēku sastāvā, un Revertas valdes priekšsēdētājas Solvitas Deglavas atalgojums par 2013. gadu pārsniedza 162 tūkstošus eiro gadā, tas ir 13,5 tūkstošus mēnesī, kas viņu ierindoja starp valsts labāk apmaksātajām amatpersonām.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...