Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tuvākajā laikā gaidāmas izmaiņas bijušās Parex bankas slikto aktīvu pārvaldītāja, AS Reverta padomē, jo iesniegumu par aiziešanu no amata uzrakstījis padomes priekšsēdētāja vietnieks, vienlaikus Valsts kases vadītājs Kaspars Āboliņš (attēlā), liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Saskaņā ar Komerclikumu, ja pirms padomes termiņa beigām no amata aiziet vai tiek atsaukts viens tās loceklis, akcionāru sapulcei jālemj par visas padomes pārvēlēšanu. Līdz ar to Revertas padomē gaidāmas plašākas izmaiņas, un padomes locekļa amatā varētu netikt pārvēlēts arī tās loceklis, kādreizējais DNB bankas valdes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Līdz šim Revertas padome darbojās četru cilvēku sastāvā, lai gan akciju sabiedrības statūti paredz piecus padomes locekļus. Līdz ar to pēc jaunas padomes vēlēšanām, tās sastāvs varētu papildināties ar vēl vienu amatpersonu. Šobrīd Revertas padomes priekšsēdētāja amatā ir Maikls Borks, kuru saskaņā ar akcionāru līgumu šim amatam virzījusi Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), kas ir 12,74% akciju turētāja Revertā. Akciju vairākumu - 84,15% - pārvalda Latvijas valsts Privatizācijas aģentūras personā.

Starp ERAB un Privatizācijas aģentūru noslēgtais līgums paredz arī, ka bankas padomē darbosies viens neatkarīgs speciālists, bet faktiski izveidojusies prakse, ka šim amatam kandidātu de facto virza ERAB. Otrais ārzemnieks Revertas padomē ir Meri Elena Kolinsa.

Revertas padomes locekļu atalgojums mēnesī ir vidēji 2,8 -3,5 tūkstoši eiro. Par pārlieku dāsnu atalgojumu, ņemot vērā bijušās Parex bankas slikto aktīvu pārvaldītāja lielajiem zaudējumiem, vairāk kritizēta Revertas valde. Tā darbojas trīs cilvēku sastāvā, un Revertas valdes priekšsēdētājas Solvitas Deglavas atalgojums par 2013. gadu pārsniedza 162 tūkstošus eiro gadā, tas ir 13,5 tūkstošus mēnesī, kas viņu ierindoja starp valsts labāk apmaksātajām amatpersonām.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...