Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijā pēc Drošības policijas aplēsēm esot gandrīz simt organizāciju, kas realizē Krievijas tautiešu politiku un kuru dalībnieki periodiski saņem finansējumu arī no Krievijas, - kā izrādās pēc sīkākas noskaidrošanas, šis Drošības policijas vadītāja Normunda Mežvieta marta sākumā izteiktais publiskais paziņojums ir tikai "pīle": Drošības policija jau precizē Mežvieta teikto un ne simt, ne pat divdesmit naidīgo organizāciju nosaukt nespēj vai nevēlas.

Pēc tam, kad Mežviets nāca klajā ar šo paziņojumu, Pietiek Drošības policijai lūdza iepazīstināt ar to gandrīz simt Latvijai naidīgo organizāciju sarakstu, kuras saņem finansējumu no Krievijas. Taču uz šo lūgumu Drošības policija pēc ilgākām pārdomām paziņoja, ka esot svarīgi "korekti atspoguļot valsts drošības iestāžu un to amatpersonu paziņojumus, lai nerastos pārpratumi".

Patiesībā esot tā, ka "Drošības policijas vērtējumā Latvijā ir līdz 100 dažādām organizācijām, kas atbalsta Krievijas īstenotās tautiešu politikas aktivitātes. Šo organizāciju dalībnieku skaits un aktivitāšu līmenis ir atšķirīgs un attiecīgi arī to radītie riski. Ne visas no šīm organizācijām saņem finansējumu no Krievijas Federācijas vai saņem to regulāri".

Pēc šī paziņojuma Pietiek lūdza Drošības policijai tādā gadījumā sniegt iespēju iepazīties ar to "līdz 100" organizāciju sarakstu, kuras Latvijā "atbalsta Krievijas īstenotās tautiešu politikas aktivitātes". Taču izrādījās, ka Drošības policija nespēj vai nevēlas arī to.

"Nosaucot visas organizācijas, kas Latvijā atbalsta Krievijas īstenotās tautiešu politikas aktivitātes, tiktu atklāta valsts noslēpumu saturoša informācija. Mūsuprāt, nozīmīgākas organizācijas un personas, kas atbalsta Krievijas īstenoto tautiešu politiku, ir minētas Publiskajā pārskatā par Drošības policijas darbību 2013.gadā," skanēja jaunais Drošības policijas skaidrojums.

Savukārt publiskajā pārskatā par Drošības policijas darbību 2013.gadā šai saistībā ir minētas nevis simt vai piecdesmit, bet tikai 13 organizācijas, no kurām daļa nav reģistrētas vai jau ir sašķēlušās neveiksmīgas darbības dēļ, - Latvijas Sabiedrisko organizāciju padome, Nepilsoņu kongress, Pasaule bez nacisma, Latvijas Antifašistiskā komiteja, organizācija Par dzimto valodu!, biedrība Sargāsim mūsu bērnus!, biedrības Russkaya Zarya, Rodina un Cilvēktiesību Līgu Starptautiskās Federācijas Latvijas Cilvēktiesību komiteja, Liepājas Krievu kopiena, Ventspils Krievu biedrība, Jelgavas Krievu kultūras biedrība Veče un Daugavpils Kislorod.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...