Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts dzelzceļa administrācijas direktors Juris Iesalnieks melo, apgalvojot, esot vērsies Satiksmes ministrijā ar sūdzībām par it kā notiekošu viņa un viņa vadītās iestādes diskreditācijas kampaņu, - šāda pēc būtības ir oficiālā ministrijas atbilde saistībā ar paša Iesalnieka un viņu publiski aizstāvošās, Šveices advokāta Rūdolfa Meroni slepus kontrolētās AS Baltijas ekspresis paziņojumiem.

Pret Valsts dzelzceļa administrāciju (VDA), kas ir nozares uzraugošā iestāde, „tiek veikta nozarei nepieredzēta valsts pārvaldes iestādes diskreditācija, vēršot pret iestādes vadītāju apmelošanas un diskreditēšanas kampaņu”, - ar šādu publisku paziņojumu nesen nāca klajā savus patiesos labuma guvējus joprojām slēpjošā tranzītkompānija Baltijas ekspresis.

Pats Iesalnieks apgalvo, ka ne viņa, ne viņa vadītajai iestādei neesot zināms, kāpēc tās pārraudzītais uzņēmums meties to publiski aizstāvēt. „Ne pie viena nozares uzņēmums neesam vērsušies, taču esam par to vairākkārt snieguši informāciju dzelzceļa pārvadātāju Konsultatīvās padomes sanāksmēs.

AS Baltijas ekspresis aktivitāšu iemesls mums nav zināms, taču iespējams, ka tas saistīts ar apstākli, ka diskreditācijas kampaņā ir mēģināts ieraut arī viņus, izplatot melīgu informāciju, ka esam šai kompānijai kaut kādā veidā pazeminājuši infrastruktūras maksu, kaut gan patiesībā viņu vēlmes šajā sakarā tika noraidītas,” skaidro VDA direktors.

Iesalnieks apgalvo, ka Meroni paslepus kontrolētā Baltijas ekspreša sniegtā informācija atbilstot patiesībai. Tiesa, tiesībsargāšanas iestādēs saistībā ar apmelošanu un diskreditāciju iestāde neesot vērsusies, jo, kā skaidro Iesalnieks, „visa nepieciešamā informācija par to kampaņas sastāvdaļu, kas būtu šo iestāžu kompetencē, jau ir viņu rīcībā”.

Toties Iesalnieka vadītā administrācija esot pat vairākkārt vērsusies Satiksmes ministrijā, turklāt gan ar iepriekšējo, gan ar jauno vadību. „Esam par minēto jautājumu vērsušies Satiksmes ministrijā gan mutiski 2018.gada jūlijā, gan rakstiski 2018.gada septembrī,” apgalvo Iesalnieks. Savukārt šā gada maijā viņi Satiksmes ministrijā saistībā ar „apmelošanas kampaņu” esot vērsušies vēlreiz.

Tomēr izrādās, ka Iesalnieks melo, - tā vismaz liek domāt Satiksmes ministrijas oficiālā atbilde. „Satiksmes ministrija (SM) nav saņēmusi oficiālas Valsts dzelzceļa administrācijas (VDA) sūdzības par iestādes diskreditācijas kampaņu, bet ir informēta par nesaskaņām saistībā ar tiesvedības procesu, kur iesaistīta VDA. Ņemot vērā, ka pašreiz noris tiesvedība, SM neiejauksies un nekomentēs komerciāla rakstura strīdus un to izpausmes veidus,” informē ministrija.

Ministrija arī diplomātiski norāda uz Iesalnieka izteikumu iespējamo iemeslu: „Valsts dzelzceļa administrācija ir publiska iestāde, kas saskaņā ar ‘Dzelzceļa likuma” noteikumiem pilda regulatora funkcijas dzelzceļa nozarē. VDA administratīvos lēmumus var pārsūdzēt tiesā, kā rezultātā VDA tiek iesaistīta tiesvedībās, kur puses izmanto dažādus līdzekļus, lai aizsargātu savas likumīgās intereses. Tiesvedību ietvaros nereti notiek asas pušu pārstāvju un juridiskās palīdzības sniedzēju viedokļu apmaiņa. SM nevērtē katru tiesvedībā iesaistītās puses izteikumu kā “nozarei nepieredzētu valsts pārvaldes iestādes diskreditāciju”, kuras risināšanā ir jāiesaista sabiedrība un plašsaziņas līdzekļi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...