Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts dzelzceļa administrācijas direktors Juris Iesalnieks melo, apgalvojot, esot vērsies Satiksmes ministrijā ar sūdzībām par it kā notiekošu viņa un viņa vadītās iestādes diskreditācijas kampaņu, - šāda pēc būtības ir oficiālā ministrijas atbilde saistībā ar paša Iesalnieka un viņu publiski aizstāvošās, Šveices advokāta Rūdolfa Meroni slepus kontrolētās AS Baltijas ekspresis paziņojumiem.

Pret Valsts dzelzceļa administrāciju (VDA), kas ir nozares uzraugošā iestāde, „tiek veikta nozarei nepieredzēta valsts pārvaldes iestādes diskreditācija, vēršot pret iestādes vadītāju apmelošanas un diskreditēšanas kampaņu”, - ar šādu publisku paziņojumu nesen nāca klajā savus patiesos labuma guvējus joprojām slēpjošā tranzītkompānija Baltijas ekspresis.

Pats Iesalnieks apgalvo, ka ne viņa, ne viņa vadītajai iestādei neesot zināms, kāpēc tās pārraudzītais uzņēmums meties to publiski aizstāvēt. „Ne pie viena nozares uzņēmums neesam vērsušies, taču esam par to vairākkārt snieguši informāciju dzelzceļa pārvadātāju Konsultatīvās padomes sanāksmēs.

AS Baltijas ekspresis aktivitāšu iemesls mums nav zināms, taču iespējams, ka tas saistīts ar apstākli, ka diskreditācijas kampaņā ir mēģināts ieraut arī viņus, izplatot melīgu informāciju, ka esam šai kompānijai kaut kādā veidā pazeminājuši infrastruktūras maksu, kaut gan patiesībā viņu vēlmes šajā sakarā tika noraidītas,” skaidro VDA direktors.

Iesalnieks apgalvo, ka Meroni paslepus kontrolētā Baltijas ekspreša sniegtā informācija atbilstot patiesībai. Tiesa, tiesībsargāšanas iestādēs saistībā ar apmelošanu un diskreditāciju iestāde neesot vērsusies, jo, kā skaidro Iesalnieks, „visa nepieciešamā informācija par to kampaņas sastāvdaļu, kas būtu šo iestāžu kompetencē, jau ir viņu rīcībā”.

Toties Iesalnieka vadītā administrācija esot pat vairākkārt vērsusies Satiksmes ministrijā, turklāt gan ar iepriekšējo, gan ar jauno vadību. „Esam par minēto jautājumu vērsušies Satiksmes ministrijā gan mutiski 2018.gada jūlijā, gan rakstiski 2018.gada septembrī,” apgalvo Iesalnieks. Savukārt šā gada maijā viņi Satiksmes ministrijā saistībā ar „apmelošanas kampaņu” esot vērsušies vēlreiz.

Tomēr izrādās, ka Iesalnieks melo, - tā vismaz liek domāt Satiksmes ministrijas oficiālā atbilde. „Satiksmes ministrija (SM) nav saņēmusi oficiālas Valsts dzelzceļa administrācijas (VDA) sūdzības par iestādes diskreditācijas kampaņu, bet ir informēta par nesaskaņām saistībā ar tiesvedības procesu, kur iesaistīta VDA. Ņemot vērā, ka pašreiz noris tiesvedība, SM neiejauksies un nekomentēs komerciāla rakstura strīdus un to izpausmes veidus,” informē ministrija.

Ministrija arī diplomātiski norāda uz Iesalnieka izteikumu iespējamo iemeslu: „Valsts dzelzceļa administrācija ir publiska iestāde, kas saskaņā ar ‘Dzelzceļa likuma” noteikumiem pilda regulatora funkcijas dzelzceļa nozarē. VDA administratīvos lēmumus var pārsūdzēt tiesā, kā rezultātā VDA tiek iesaistīta tiesvedībās, kur puses izmanto dažādus līdzekļus, lai aizsargātu savas likumīgās intereses. Tiesvedību ietvaros nereti notiek asas pušu pārstāvju un juridiskās palīdzības sniedzēju viedokļu apmaiņa. SM nevērtē katru tiesvedībā iesaistītās puses izteikumu kā “nozarei nepieredzētu valsts pārvaldes iestādes diskreditāciju”, kuras risināšanā ir jāiesaista sabiedrība un plašsaziņas līdzekļi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...