Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trīs būvkompānijas – SIA “RST Company”, SIA “Inženierkomunikācijas” un SIA “Siriha GP” - apvienojušas spēkus un kopā vēsīsies ar iesniegumu policijā, prasot uzsākt kriminālprocesu par krāpšanu pret vairākām juridiskām personām un īpaši pret šo juridisko personu “vienojošo faktoru” - būvnieku aprindās nu jau labi zināmo Ediju Ekmani.

Šobrīd jau skaidri zināms, ka apkrāpto saraksts patiesībā ir daudz garāks – vēl vismaz piecas būvfirmas ir zaudējušas ievērojamus līdzekļus, uzticoties E. Ekmanim. Tādēļ vēl jo vairāk būtu svarīgi, lai tiesībsargājošās struktūras beidzot sāktu pētīt “biznesmeņa” E. Ekmaņa īstenotās shēmas pēc būtības, nevis atkal censtos tās “paslaucīt zem tepiķa”, aizbildinoties uz lietu it kā civiltiesisko aspektu.

Izmanto apakšuzņēmēja resursus un labo reputāciju

Pietiek jau bija lasāms par divu uzņēmumu (SIA”Inženierkomunikācijas” un SIA “Siriha GP”) cīņu pret negodīgo ģenerāluzņēmēju E. Ekmani. Abas nelielās būvfirmas, noticot E. Ekmaņa solījumiem un neapdomīgi piekrītot vairākiem nosacījumiem, šobrīd faktiski ir nonākušas bankrota priekšā. (sk. https://pietiek.com/1 “Pats “uzmet”, pats piestāda līgumsodu” 27.12.2020. un https://pietiek.com/2 “Edijs Ekmanis, apkrāptie uzņēmēji un interešu konflikts Smiltenes domē” 16.05. 2021.)

 Abiem uzņēmumiem nule kā pievienojies vēl trešais E. Ekmaņa shēmu upuris – SIA “RST Company”. Tās zaudējumi lēšami jau pavisam iespaidīgā apmērā – pēc uzņēmuma aprēķiniem šobrīd “ģenerāluzņēmējs” E. Ekmanis nav samaksājis vairāk nekā ceturtdaļmiljonu eiro (precīzi – 254 323 eiro).

Visas krāpnieciskā rakstura darbības, par kurām pastāstīja SIA “RST Company” valdes loceklis Edgars Kozaks, ir apbrīnojami līdzīgas tām, ar kurām saskārās abi iepriekš minētie cietušie uzņēmēji, lai gan šajā reizē E. Ekmanis bijis arī “radošs” un savu shēmu īstenošanā iekļāvis vairākas “inovācijas” - atklātus melus, mēģinājumus tiešā veidā apmuļkot partnerus un pat manipulācijas ar pasūtītāja (šajā gadījumā Rīgas Domes Īpašuma departementa (RD ĪpD)) vārdu.

Sākums, kā jau ierasts, bija skaists un daudzsološs. Kārtējā E. Ekmaņa pārstāvētā firma SIA “IMG Constructor” (E. Ekmanis dažādos konkursos startējis ar daudzu un dažādu firmu nosaukumiem, lai gan būtībā tās visas ir vienas “hidras” vairākas galvas.) 2020. gada rudenī piedalījās un spoži uzvarēja RD ĪpD rīkotajā iepirkumā par vairāku Rīgas skolu jumtu renovācijas darbiem. Interesanti, ka jau pirms startēšanas konkursā E. Ekmanis uzrunājis SIA “RST Company”, piedāvājot piedalīties projektā kā apakšuzņēmējam, kam tiktu uzticēts paveikt lielāko daļu no plānotajiem darbiem.

Stāsta Edgars Kozaks: ”Faktiski mēs paši jau plānojām piedalīties šajā iepirkumā, tomēr E. Ekmanis mūs pārliecināja (un pārliecināšanas spējas viņam tiešām piemīt), ka labāks būtu viņa variants – tas garantēšot uzvaru. Lai gan šādi izteikumi jau tolaik likās mazliet dīvaini, piekritām, jo pasūtījums bija kārdinošs, turklāt ne jau mums būtu jānodarbojas ar cita uzņēmēja taktikas analīzi, gatavojoties startam iepirkumā. Jau nedaudz vēlāk kļuva zināms, ka E. Ekmanis mūs norādījis kā apakšuzņēmēju, kam tiktu uzticēti 100% (!!!) no veicamajiem darbiem. Tādējādi faktiski E. Ekmanis izmantoja tikai un vienīgi mūsu iespējas un mūsu nevainojamo reputācija, lai panāktu pozitīvu iepirkuma rezultātu.”

Te rodas loģisks jautājums – ja jau E. Ekmanis sākotnēji paredzēja 100% darbu deleģēt apakšuzņēmējam, tad kāda vispār ir viņa kā “ģenerāluzņēmēja” loma? Vai spējā “sarunāt” rezultātu? Šīs situācijas izpēte noteikti būtu ar attiecīgu kompetenci apveltītu struktūru ziņā, jo ne jau Rīgā vien “ģenerāluzņēmējs” guvis tik galvu reibinošus panākumus – neskatoties uz nu jau visai apšaubāmo reputāciju, E. Ekmaņa spožais iepirkumu uzvarētāja ceļš ved gandrīz pa visu Latviju. Rodas iespaids, ka gan valsts, gan pašvaldību struktūras burtiski “kūst” E. Ekmaņa šarma (vai piedāvājuma?) priekšā un nekādai reālai analīzei netiek pakļauti ne viņa iepriekšējie veikumi, ne neskaitāmās tiesvedības, kurā E. Ekmanis ierauts, ne apkrāpto apakšuzņēmēju garā rinda...

Manipulācijas, noklusēšana, spiediens, sodu piemērošana

Viena raksta pieļaujamais apjoms pārsniedz visu E. Ekmaņa un SIA “RST Company” tālāko attiecību aprakstīšanas iespējas – dažādi dokumenti, savstarpējās pretenzijas, iesniegumi utt. vien apkopoti uz 78 lappusēm (tie ir raksta autora rīcībā). Īsi par būtiskāko – jau tūlīt pēc līguma parakstīšanas E. Ekmanis panāca līguma kopējās summas samazinājumu, un, pakļaujoties E. Ekmaņa spiedienam, “RST Company” bija spiesta piekrist šai korekcijai.

“Faktiski E. Ekmanis mūs zināmā mērā šantažēja – vai nu piekrītiet, vai es meklēju citu partneri. Nekāda līguma saskaņošana nebija iespējama – E. Ekmanis uzstāja uz nekavējošu darbu uzsākšanu, tādēļ beigās parakstījām, pēc E. Ekmaņa teiktā ,“šablonlīgumu”, kurā ietvertās normas, kā tagad redzam, jau sākotnēji tika iecerētas kā ieroči pret mums iespējamo pretenziju gadījumā,” skaidroja Edgars Kozaks.

“RST Company” uzsāka ievērojama apjoma nepieciešamo materiālu iepirkumu. Lai gan piegādes objektīvu iemeslu dēļ nedaudz aizkavējās, “RST Company” tomēr uzsāka darbu vairākos objektos, veicot nelielākus sagatavošanās darbus. “Visu laiku tikām pakļauti spiedienam no E. Ekmaņa puses – ātrāk, ātrāk, ātrāk. Darījām visu iespējamo, tomēr kopējais aizkavējums objektīvu apstākļu dēļ bija apmēram viens mēnesis. Protams, ka pēc tam saņēmām pretenziju no E. Ekmaņa par soda piemērošanu 10 % apmērā no kopējās līguma summas. Bijām spiesti piekrist, lai gan uzskatījām, ka nav taisnīgi piemērot šo līgumsodu no visas kopējās līguma summas. (Gluži tāpat notika arī abu pārējo uzņēmēju gadījumā.)

Diemžēl nekāda komunikācija ar E. Ekmani nebija iespējama un tikai vēlāk atklājās, ka E. Ekmanis mūs faktiski ir krāpis un muļķojis – pirmkārt. RD ĪpD kā pasūtītājs bija piekritis termiņa pagarinājumam. E. Ekmanis mums to noklusēja. Otrkārt, tikai tagad nāca gaismā, ka E. Ekmaņa uzņēmums uz to brīdi nemaz nebija saņēmis tā saucamo renovācijas darbu karti no Būvvaldes un faktiski bez tās nekādus darbus nemaz nedrīkstēja uzsākt. Tādējādi juridiski mēs vispār neko nekavējām, jo darbu sākšanu var skaitīt tikai no tā brīža, kad šāda karte ir saņemta,” stāsta E. Kozaks.

Meli, viltība un totāla ignorance

Neskatoties uz visām peripetijām, SIA “RST Company” izpildīja visus plānotos darbus, un pagājušā gada decembrī objekti tika pieņemti (klātesot arī ģenerāluzņēmēja pārstāvim). Tika arī konstatēts, ka būvniecības procesa ietvaros veikta arī virkne iepriekš neparedzētu papildu darbu (tādi praktiski vienmēr ir lielu būvniecības objektu realizācijā).

„Lieki teikt, ka šo papilddarbu tāmes un iesniegtās formas E. Ekmanis pat netaisījās apmaksāt. Viņš stingri pastāvēja uz to, ka pasūtītājs – RD ĪpD – neatzīst šo darbu veikšanu un viņam kā ģenerāluzņēmējam nemaksāšot, tādēļ viņš nemaksāšot arī mums. Šodien ir noskaidrojies (mūsu rīcībā ir rakstisks RD ĪpD apliecinājums), ka visi darbi no domes puses tika apmaksāti pilnā apjomā un E. Ekmanis mums vienkārši nekaunīgi meloja. Turklāt arī visi tie maksājumi, ko esam saņēmuši no E. Ekmaņa firmas, vienmēr notika ar vismaz mēnesi ilgu kavēšanos – tas mums nemitīgi radīja problēmas ar līdzekļu apgrozību, jo bija jānorēķinās ar piegādātājiem, jāmaksā algas utt. Arī šajā gadījumā E. Ekmanis vienmēr atsaucās uz maksājumu kavējumiem no pasūtītāja puses, kas, arī izrādījušies salti meli – dome visus E. Ekmaņa iesniegtos aktus ir apstiprinājusi un maksājumus veikusi laikā – arī par to mums ir rakstiski apstiprinājumi,” tā Edgars Kozaks.

Tālākās E. Ekmaņa darbības jau pavisam precīzi sāk atgādināt literatūras klasikā atrodamu leģendāru krāpnieku piekoptos paņēmienus. Vispirms notika mēģinājums “iesmērēt” galējo darbu pieņemšanas aktu, kurā bija iepīta norma, ka starp uzņēmējiem nav savstarpēju pretenziju. Turklāt aktā vispār nebija ietverts atzinums ne par izpildīto darbu kvalitāti, ne citas normas, kas šādos dokumentos vienmēr tiek ietvertas. Edgars Kozaks saprata, ka, parakstot šādu aktu, viņa uzņēmums vispār zaudēs iespēju cīnīties par savu taisnību, tādēļ aktu neparakstīja un nosūtīja to atpakaļ ar veiktām korekcijām.

“Pēc tan E. Ekmanis burtiski satrakojās, un komunikācija ar viņu arī ieguva visai savdabīgu formu – kad mēs nosūtījām E. Ekmanim mūsu pielaboto aktu (kuri sākotnēji vispār bija jātaisa mums, bet E. Ekmanis to “laipni” uzņēmās darīt mūsu vietā, jo tā esot vieglāk saskaņot ar pasūtītāju), saņēmām tiešu ziņu no “ģenerāluzņēmēja” - paņemiet to, ko dod, citādi, ja cīnīsieties, vispār neko vairāk nedabūsiet. Neesam jau arī dabūjuši, vismaz šajā ziņā E. Ekmanis ir turējis doto vārdu,” ironizē Edgars Kozaks.

Vienīgais, ko “RST Company” ir saņēmusi no E. Ekmaņa, ir pretenzijas par it kā nepabeigtiem, neveiktiem un nenodotiem darbiem, lai gan viss ir izdarīts, paveikts un nodots atbilsoši visām prasībām un, klātesot arī E. Ekmaņa firmas pārstāvjiem. Kad “RST Company” lūdza rakstiski pamatot šīs pretenzijas, E. Ekmaņa puse vispār vairs nav iesaistījusies nekādā komunikācijā.

Jau teikts, ka rakstā nav sīkāk analizēta visa notikumu gaita un nav pieminēti visi tie paņēmieni, kurus izmantojis E. Ekmanis, lai izvairītos no saistību pildīšanas – detalizēts to apraksts tiks pievienots iesniegumam Valsts policijai. Vēl tikai jāpiebilst, ka pēdējos mēnešos arī pret pārējiem uzņēmējiem no E. Ekmaņa puses tiek piekopta absolūta ignorances politika.

Būtiski saredzēt shēmu un apzinātu nolūku

Visu E. Ekmaņa būvēto krāpniecisko shēmu pamatā acīmredzot ir likta viņa paļaušanās, ka civiltiesiskas tiesvedības gadījumā viņam izdosies izvairīties no saistību pildīšanas, pastāvot uz dažiem formāliem juridiskiem aspektiem. Tādēļ šobrīd visus uzņēmējus, kuri kopā sagatavojuši iesniegumu policijai, visvairāk satrauc jautājums, vai likumsargātāji spēs paraudzīties uz situāciju kopumā un pēc būtības. Tikai ierosināta kriminālprocesa ietvaros visu situāciju varētu objektīvi izvērtēt tieši no krimināltiesiskā aspekta, jo tas ļautu procesa virzītājam detalizēti apkopot pierādījumus par iespējamu apzinātu un plānotu krāpšanas ieceri (nolūku) un vēlāku īstenošanu.

Nobeigumā vēl kāds fakts. Iepriekšējā rakstā minētais uzņēmējs Igors Vaimans šobrīd cīnās, lai tiesu izpildītāji neatņemtu viņam piederošo māju. Finansiālā katastrofa I. Vaimanam sākās tieši pēc “sadarbības” ar E. Ekmani. Tikmēr pats E. Ekmanis Ādažos ir ielicis pamatus apjomīgai privātmājai (skat. attēlu)...

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Kā būtu, ja šis parlamentārais negadījums izbeigtu apsaukāt un pazemot cilvēkus?

FotoKā būtu, ja šis parlamentārais negadījums izbeigtu apsaukāt un pazemot cilvēkus? Levita kungs, ja Jums nepatīk šī tauta, ja uzskatāt Latvijas iedzīvotājus par nepareizi domājošiem, tad varbūt pameklējiet sev citu tautu?
Lasīt visu...

21

Vēstule ārstiem

FotoCienījamie kolēģi, ar šo jūsu steidzamai uzmanībai ir nodotas četras nesenas zinātniskas atziņas. Tās maina visu Covid-19 pandēmijas ainavu, un tās liek mums pārvērtēt vakcinācijas pret SARS-CoV-2 priekšrocības.
Lasīt visu...

21

Robežas plūstošās smiltīs

FotoLemjot par Ilūkstes novada iekļaušanu jaunajā Augšdaugavas novadā, likumdevējs nav ievērojis administratīvi teritoriālās reformas (ATR) mērķi un kritērijus un ir rīkojies patvaļīgi - tā secinājusi Satversmes tiesa (ST).
Lasīt visu...

12

Asins upes

FotoKāpēc tu domā, ka sludina tikai Dievs? Velns arī sludina, un viņam ir bezgala daudz izpalīdzīgu apustuļu, kuri neatlaidīgi popularizē sātanismu. Velnam arī ir daudz sātanisku apustuļu un brīvprātīgo palīgu, kuri par kalpošanu tam neprasa samaksu, tie pat ir gatavi piemaksāt, lai izplatītu ierēkšanas un ļaunuma vēsti.
Lasīt visu...

21

Otro reizi tik sāpīgi uz grābekļa kāpt nevajadzētu

FotoTas, ka mūsu valdības lēmumi nereti atgādina to pašu bardaku, par ko bieži smejam lielajā kaimiņvalstī, un reizēm daži aizliegumi muļķībā var konkurēt ar Turkmenistānas vadoņa garadarbiem (1), nenozīmē, ka mums ar atbildību nav jāizturas pret citiem. Mūsu ģimenē visas potes arī līdz Ķīnas vīrusa izlaišanai bija pašsaprotamas.
Lasīt visu...

21

Par Rīgas domes plāniem pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu

FotoSaistībā ar izskanējušo ieceri pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu esam vērsušies pie Rīgas Domes deputātiem. Mums nav pieņemami, ka Centrāltirgus un tā apkaimes attīstību Rīgas dome vēlas veicināt uz mūsu apkaimju rēķina. Šis ir pilns vēstules teksts, ko nosūtījām Rīgas mēram Mārtiņam Staķim, vicemēram Edvardam Smiltēnam un citiem Rīgas domes deputātiem:
Lasīt visu...

21

Kāpēc tautai jāatbild par valdības “murgiem”?

FotoValsts kancelejas direktors, pandēmijas ierobežošanai izveidotās  Starpinstitūciju koordinācijas grupas vadītājs Jānis Citskovskis (attēlā) COVID-19 krīzes pārvaldību nosaucis par “murgu”.
Lasīt visu...

21

Aktīvāko personību iznīcināšana un sabiedrības kontrole – “Zersetzung” Latvijā

FotoStāsts nav tikai par VDR, Zersetzung metodi izmantoja visā PSRS un arī tagad izmanto Latvijā. Zersetzung ir cēlonis, kāpēc Latvijas skolās ir augstākais mobinga līmenis pasaulē – bērni ir sabiedrības spogulis. VDR Stasi arhīvus pārņēma VFR drošības dienesti un pieļāva Stasi arhīvu publicēšanu un izpēti, bet Latvijā Atmodu organizēja VDK darbinieki, kuri pat līdz šai dienai ir ar ietekmi mūsu valstī un rīkojas tā, lai VDK lietotās psiholoģiskā terora metodes noklusētu. Patiesībā šīs metodes tika lietotas tieši tāpat kā VDR. Plaši šajās darbībās tika iesaistīti arī VDK aģenti un to tīkli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Samaksā man rublīti, es tev parādīšu "īstās vērtības"!

"Ja jau Ogres Helmanim tik loti patīk Ungārija un nepatīk geji, kāpēc viņa pilsētā ir Zilie kalni?" Vairākas...

Foto

Mārcis Bendiks: Pleca sajūta ir atpakaļ! Prātojums par žesta spēku, deputātu Lagzdiņu atceroties

Kad pagājušo nedēļu interneta duļķainajos viļņos ieraudzīju jaunumu par Veselības ministrijas (VM) jauno...

Foto

Iesniegts pieteikums tautas nobalsošanai par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē

16. jūlijā “Latvijas vīru biedrība” valdes priekšsēdētājs Andars Ignacs iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā likumprojektu, lai ierosinātu tautas nobalsošanu...

Foto

Es uzticos oficiālajai informācijai par vakcīnām un to nepieciešamību

Arī nevakcinētie nonāks debesīs. Tikai krietni ātrāk. (Autors - Māris Antons.) Es esmu ļoti nogurusi no vakcīnu...

Foto

Ķīna un ķīnieši nez kāpēc neuzvedas tā, kā mums gribētos

Latvija pauž bažas par nepārtrauktām ļaunprātīgām kiberdarbībām, kas gan valsts, gan privātu uzņēmumu un organizāciju līmenī...

Foto

Singapūra prezentē jaunu politiku, kas pilnībā maina pieeju, kā cīnīties ar televīrusu

Singapūra izturēsies pret COVID-19 tāpat kā pret jebkuru citu pastāvīgu slimību. Piemēram, pret gripu...

Foto

Esam globālo korporāciju sistēmas pakalpiņu varā un varam to viņiem pateikt tieši acīs

Visu laiku gribas teikt – ko ņemamies? Covids ir globāla – nē, neteiksim...

Foto

Rīkojums par naida aizliegšanu

Kādi tik mums iekšlietu ministri nav bijuši! Kas visus atcerēsies, tikai spilgtākie paliek prātā. Savādnieks Māris Gulbis pats skrēja uz tirgu...

Foto

NBS priekšniecība šauj pār strīpu

Globālā konglomerāta NATO Latvijas meitasuzņēmums Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šauj pār strīpu. Jau prasības pamest dienestu militārpersonām, kas atsakās no vakcinācijas...

Foto

"Olainfarm" obligātais akciju atpirkums ir prettiesisks un tiks apstrīdēts

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm,...

Foto

Četras vakcīnas, trīs mutācijas, divi pianisti, tik viena nelaime

Ažiotāžu sacēlušie Vestarda Šimkus izteikumi no skatuves par savu klausītāju nedalīšanu vakcinētajos un nevakcinētajos parāda, līdz kam...

Foto

Covid-19 vakcinācijas jautājums: aicinām pārtraukt agresiju pret nozarē strādājošajiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) turpina iestāties par brīvprātības principu vakcinācijas jautājumā, lai gan valdība...

Foto

Vēl cīņa nav galā un nebeigsies – „Progresīvie” ir neapmierināti, un viena velojosla Aleksandra Čaka ielā ir sāpīgs pagaidu kompromiss

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu...

Foto

Mēs atnācām paskatīties, ko tas Šimkus prot, nevis klausīties viņa sprediķus

2019. gadā “Oskara” balvu par gada labāko filmu ieguva režisora Pītera Farelija “Zaļā grāmata”. Filma...

Foto

Kā var zināt, ka tik ātri izstrādātas vakcīnas ir efektīvas un drošas?

Runājoties ar radiem un draugiem par aktuālo tēmu, ik pa brīdim gadās dzirdēt jautājumu:...

Foto

Rīgas infrastruktūra ir jāveido tā, lai velobraukšana kļūst par patiešām nopietni apsvērtu izvēli

Satiksmes organizēšana Aleksandra Čaka ielā, kas ir viena no Rīgas maģistrālajām ielām, šobrīd...

Foto

Ko Latvijas iedzīvotājiem ar šo žestu cenšas pateikt Daniels Pavļuts?

Veselības ministrs Daniels Pavļuts nolēmis pie mums vērsties ar jaunu reklāmas kampaņu, kā pats saka, „ar...

Foto

Mīļo Lotār, diskriminē, lūdzu, d...st!

“Neesmu ne par, ne pret vakcināciju, bet tūlīt pastāstīšu, kādēļ man ir kruta imunitāte un visi vakcinētie ir aitas!” nosprieda Lotārs,...

Foto

Rokas nost no mūsu stabiņiem – Tērbatas ielā negadījumos cieš vidēji veseli divi gājēji gadā

Šogad aprit jau trešais gads, kad Rīgā beidzot tiek domāts par...

Foto

Stabiņu invāzija Rīgas ielās

Pēdējās dienās daudzi rīdzinieki noteikti ir pievērsuši uzmanību apstāklim, ka vairākās Rīgas ielās veiktas dažādas satiksmes organizācijas izmaiņas, turklāt, šķiet, ir sākusies...

Foto

Loterija uz dzīvību un nāvi

Zināt krievu ruletes principu? Tev tiek iedota pistole ar tikai vienu lodi, un tev nav ne jausmas, kurā brīdī tā vienīgā...

Foto

„Progresīvo” virtuve kļūst izvien smirdīgāka un smirdīgāka: jautājumi kārtējai aizmuguriskai “Atklātai sarunai par Roberta Putņa izslēgšanu”

1. Kāds tieši ir tiesiskais pamatojums, kāpēc netiek dota iespēja...

Foto

Ja runāšu – “mazgāšu netīro veļu", būs “nesmuki”: šo argumentu esmu dzirdējis neskaitāmas reizes savā pretkorupcijas darbā

Politiķe, kura par pašas sastrādātajām cūcībām lūdz neuzlikt viņai...

Foto

Attopieties!

Vakcinēšanās būšot obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs. Darba devējiem būšot tiesības atlaist darbinieku, kurš nevarēs uzrādīt Covid-19 sertifikātu. Tā vienojusies valdība. Tas...

Foto

Nav pieļaujama piespiedu vakcinācijas pret Covid-19 noteikšana

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde neatbalsta valdības ieceres īstenot pedagogu vai citu jomu darbinieku piespiedu vakcinēšanu pret Covid-19, tā vietā...

Foto

Lielā nauda – „koalicionāru” vai visas sabiedrības atbalstam?

Latvijai uz galvas tuvākajos piecos gados uzkritīs milzīga nauda. Gandrīz divi miljardi eiro no Eiropas Atveseļošanas un noturības...

Foto

Īstenojot savu „satiksmes mierināšanas” eksperimentu, Staķis un Ķirsis bojā Rīgas vēsturiskā centra pilsētvides tēlu

Esam veikuši Tērbatas ielas apsekošanu un konstatējuši satiksmi norobežojošu elementu nesaskaņotu izvietošanu,...

Foto

Palīdziet! Pret mums veselam saprātam neiedomājamā veidā un apjomos tika izplatītas nomelnojošas, falsificētas, neslavu ceļošas, godu un cieņu aizskarošas nepatiesas ziņas

Pašvaldību vēlēšanu laiks ir noslēdzies...

Foto

Mūsu satiksmes mierināšanas pārvērtības ir lieliskas un būs vēl lieliskākas, jums tikai jāizturas cieņpilni

Rīgas centrs ir pārvērtību priekšā. Un šīs pārvērtības ir jau sākušās. Pakāpeniski...

Foto

Juraša un Bordāna sapņi par sev pakļāvīgu tiesu sāk aizvien biežāk piepildīties

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 22. jūnijā attaisnoja par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu apsūdzēto...

Foto

Naudas kripatiņas

Pirms dažiem gadiem man kāds draugs jautāja par kriptovalūtu (naudas kripatiņām). Nopratu, ka viņš grib tajā, tā teikt, investēt. Pirms to darīt, viņš tomēr...

Foto

Andrejs Ēķis izkalpojas varnešiem

Latviskais un inteliģentais Andrejs Ēķis, lietojot vārdu “atpakaļ” laika nozīmē, kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP 5” sūrojas: “Bet man kaut kādas trīs, četras...

Foto

Paturot apcietinājumā Ādamsonu, tiesa uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību

Paturot apcietinājumā Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu, tiesa, manuprāt, uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību. Vienā svaru...

Foto

Mēs tikām cauri Covidam, bet es nezinu, vai mēs tiksim cauri Reiram vai Kariņa cinismam

No rīta VID telefons vienkārši pīkstēja aizņemto pīkstienu. Beidzot pēc pusstundas...

Foto

Stājas spēkā mans lieliskais likums ar pietiekamiem horizontālās politikas instrumentiem

Atbilstoši Satversmes ievadam viens no Latvijas valsts uzdevumiem ir garantēt latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu...

Foto

Jūlija man pievienojās pēdējā naktī un tagad lielisko mani pamet par labu Aināram, ar kuru viņai ir saites

„Likuma un kārtības” valdes vārdā vēlos sniegt izvērstu...

Foto

Gobzems ar mani nepareizi un nelabi komunicēja, tāpēc es no viņa eju prom

Mīļie draugi! Ar smagu sirdi paziņoju, ka esmu spiesta izbeigt savu darbu partijā...

Foto

„Repharm” kontroli „Olainfarm” pārņēmusi pretlikumīgi

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm, uzsver, ka Repharm grupas paziņojums par...

Foto

Ir īstais brīdis, lai es jums atkal kaut ko pastāstītu – šoreiz par vīrusu

Vai kovids atgriezīsies? Īsā atbilde ir – jā. Turklāt tas jau nekur nav...

Foto

„Facebook” mani ir pilnībā banojis

Tātad - Facebook mani ir pilnībā banojis*. Kas interesanti, bans ir pēc raksta par to, ka valdībai būtu jāpiedāvā apdrošināšana tiem, kuri vakcinējas,...

Foto

Brīvības simbols diemžēl būs dzeltena zvaigzne, jo viss sākas ar šķietamu sīkumiņu

Vakar tvitera pseidointelektuāļi un varas apoloģēti uzsprāga, jo mans piemērs ar dzelteno zvaigzni [publicēts...

Foto

Čekas ziņotājs, kolaborants, LU katedras vadītājs: brīvības ierobežošana ir dabisks [normāls] process

“Es domāju, ka šajā situācijā brīvības ierobežošana ir dabisks process, ne lai kādam nodarītu...

Foto

Viss ir daudz vienkāršāk

Kāds ir cilvēka materiālās vajadzības? Īstenībā nemaz tik daudz mums dzīvē nevajag. Mums vajag ērtu mājokli, kur varam labi justies, kādu personīgo...

Foto

Ceļš uz nekurieni

Daudzi brīnās, arī es, par to, ka cilvēkus nav iespējams pārliecināt, viņiem ir grūti izskaidrot, un viņi bieži nespēj saprast pat vienkāršas un...

Foto

Nē, cilvēki Latvijā nav dīvaini un neizvairās no vakcinēšanās!

Par spīti masīvai antivakcinācijas kampaņai soctīklos, ko uzkurina Kremļa troļļi kopā ar visādiem vietējiem dīvainīšiem, un par...

Foto

Viena mācība gan, ja jebkad “ejat politikā” – rūpējieties par sevi!

PROGRESĪVO valde aizmuguriski un negaidīti ir izslēgusi mani no partijas par neseno interviju. Manuprāt, lēmums...

Foto

Omega vēlētāja vilšanās

Aizritējušajās Saeimas vēlēšanās balsoju par KPV LV, pieliekot plusiņu Aldim Gobzemam. Diemžēl, nokļūstot Saeimā, partija neattaisnoja lolotās cerības. Tās suņu būdas cerbers kļuva par Šveices...

Foto

Ja jums ir tikai gurķis, tad nevar uztaisīt gurķu un tomātu salātus

Dārgā Latvijas tiesu vara! Vai arī man jūs tagad jāsauc par likumdevēja varu? Rakstu,...

Foto

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

Teikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka...

Foto

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

Vispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta...

Foto

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

Levits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu....