Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Egils Borats

Pietiek lasītājs
18.01.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.

Savā diezgan īsajā video uzrunā par vakcināciju, kuru pārraidīja lielākie mediji, prezidents Levits četras reizes runā par lietām, kas personīgi man šķita vismaz dīvainas.

Uzrunas sākumā, runājot par C19 vakcīnu piegādi Latvijā, viņš izmanto frāzi "vakcīnas porcija". Saskaņā ar tezaurs.lv vārdnīcu vārda „porcija” galvenā nozīme ir šāda - vienai ēdienreizei vienam cilvēkam (retāk cilvēku grupai) paredzēts (ēdiena, dzēriena) daudzums.

Jāatzīmē arī tas, ka lielākā daļa cilvēku vārdu "porcija" saista ar pārtiku. Pamatojoties uz to, rodas jautājums, vai prezidents Levits zina, ka vakcīnas pret koronavīrusu tiek ievadītas ar šļirci augšdelmā? Vai viņš zina, ka koronavīrusa vakcīnu neēd ar karoti?

Interesanti, ka LTV redakcija, apzinoties absurdu, lietojot vārdu "porcija" attiecībā pret vakcīnu, ziņojuma titros vārdu "porcija" aizstāja ar vārdu deva.

Tālāk prezidents Levits saka, ka vakcīna tiks nogādāta lidostā. Interesanti, ka pirmā vakcīnas piegāde, no kuras plašsaziņas līdzekļi veica īstu šovu, tika piegādāta pa autoceļu. Pirmo sūtījumu piegādāja Polijas transporta uzņēmums SL Express, izmantojot Mercedes mikroautobusu. Mikroautobusu divas Latvijas Iekšlietu ministrijas automašīnas pavadīja uz noliktavu, kur nu jau izbijusī ministre Ilze Viņķele personīgi paņēma kurjera piegādi.

Ja prezidents Levits zinātu, ka vakcīna pirmo reizi tiek piegādāta pa ceļu, vai viņš savā ziņojumā izmantotu vārdu „lidosta”? Visticamāk, prezidentam Levitam nebija ne jausmas, kā tika piegādāta pirmais vakcīnas sūtījums. Lai kā arī būtu, uz pirmās vakcīnas partijas piegādes apstākļu fona ir vismaz nepiemēroti runāt par piegādi tikai uz lidostu.

Kāds teiks, ka valsts prezidentam nevajadzētu zināt par tādiem sīkumiem kā zāļu piegādes  transporta veids, un viņiem būs taisnība, kad runa būs par parastām zālēm. Runājot par glābšanu no pandēmijas, kuru noliktavā personīgi pieņem valsts veselības ministre, turklāt tiešajā ēterā, personīgi es domāju, ka pat prezidentam būtu jāzina svarīgākās šī notikuma detaļas.

Tālāk, runājot par jauno veselības ministru, prezidents Levits viņu nesauc vārdā. Runājot par Danielu Pavļutu vairākas reizes pēc kārtas, prezidents Levits viņu sauc vienkārši - ministrs. Ņemot vērā, ka prezidents Levits nezina, kā vakcīna tiek ievadīta cilvēka ķermenī, un nezina, kā vakcīna nonāca Latvijā, vai ir iespējams secināt, ka viņš nezina jaunā veselības ministra vārdu? Vai mēs varam secināt, ka viņš divas reizes nesauc Danielu Pavļutu vārdā vai vismaz uzvārdā vienkārši tāpēc, ka nezina (vai neatceras), ka sauc jauno veselības ministru?

Prezidents Levits uzrunu noslēdz, sakot, ka arī valdības locekļi ir jāvakcinē. Prezidents Levits uzsver nepieciešamību vakcinēt valdības locekļus, sakot, ka jāvakcinē valsts vadība, lai tā būtu atgriezusies valsts starptautiskajā apritē, kura tūlīt sāksies”.

Un šeit atkal prezidents Levits mani personīgi nopietni mulsināja. Saskaņā ar statistiku koronavīrusa  inficēto un upuru skaits turpina pieaugt. Karantīnas pasākumi lielākajā daļā Eiropas valstu ir ieviesti līdz janvāra beigām, un šo valstu līderi jau atklāti runā par to, ka karantīnas vienā vai otrā pakāpē tiks pagarinātas vēl vismaz 8-10 nedēļas pēc pašreizējo karantīnu beigām. Piemēram, Anglijā karantīna būs spēkā līdz 31. martam.

Neskatoties uz pieaugošo inficēto skaitu un ilgtermiņa karantīnām visā pasaulē, prezidents Levits uzskata, ka Latvijas valdībai būs jāsāk atgriezt mūsu valsti starptautiskajā apritē - pēc viņa vārdiem, jau tūlīt. Visa Eiropa, visticamākais, turpinās strādāt no mājām vismaz līdz pavasarim, bet Latvijas valdība ceļos no valsts uz valsti, atgriežot mūsu dzimteni starptautiskajā apritē.

Pabeidzot rakstīt šo tekstu, es jutos mazliet jokaini. Ņemot vērā valsts tēva vārdu nepietiekamību šajā konkrētajā uzrunā, viņš man atgādināja Sašu Koenu, kas vienā no savām filmam spēlē Boratu. Skumji ir tas, ka Saša Koens noteikti saprot, ka Borats ir neadekvāts un absurds, taču prezidents Levits acīmredzami pilnībā neapzinās savu vārdu atbilstību.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/levits-mudina-ikvienu-vakcineties-pret-covid-19.a388781/?fbclid=IwAR1p_UarUxGCuc32dg_8Xy7b2uFWSZVVLEc41fFdcmoq4LOxaiuKhl7Muvo

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Konstitucionālā sūdzība: Latvijā prokuratūrai pretlikumīgi piešķirta tiesu vara

FotoPamatojoties uz Satversmes tiesas likuma 16.panta 1. un 6. punktu, 17.panta 1.daļas 11.punktu, es prasu Satversmes tiesu izskatīt atbilstību Satversmes 82., 84., 86. un 92.pantiem un Latvijas noslēgtajiem starptautiskajiem līgumiem (t.sk. ANO 1948.gada "Vispārējā cilvēktiesību deklarācija" 8. un 10. pantiem, un 29.panta 2.daļai; EP 1950.gada "Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija" 6.panta 1.daļai un 13.pantam; ANO 1985.gada "Tiesu varas neatkarības pamatprincipi" 5.pantam; ANO 1990.gada "Prokuroru lomas vadlīnijas" 10.pantam), Prokuratūras likuma 1.panta 1.daļu, 6.panta 3.daļu un Kriminālprocesa likuma 373.panta 7.daļu, kas ir pamatota uz pirmo.
Lasīt visu...

12

Vērtēsim paši, kur ir tā robeža, kuru nevar pārkāpt, un kur ir jāpārkāpj, lai saglabātu savu ticību un skaidru sirdsapziņu

FotoIr cilvēki, kas nosoda disidentus, sakot, ka likums visiem viens un Dievs pieprasa pakļāvību valsts likumiem. Lai paustu šo viedokli, bieži tiek izmantota Bībeles rakstu vieta no Titam 3:1 "Atgādini viņiem, lai padodas un paklausa valdībām un varām..."
Lasīt visu...

21

Maģisko rituālu varā

FotoBet, kad svētki jau bija pusē, Jēzus uzgāja Templī un sāka mācīt. Tad jūdi izbrīnījās un sacīja: «No kurienes šis pazīst rakstus, būdams bez izglītības?» Jēzus viņiem atbildēja: «Mana mācība nav Manis paša, bet Tā, kas Mani sūtījis. Ja kāds grib darīt Viņa prātu, tas sapratīs, vai Mana mācība ir no Dieva vai Es runāju pats no Sevis. Jāņa evaņģēlijs, 7. nod.
Lasīt visu...

12

Neticu

FotoNeticu! 1) Tiem, kas sākumā sludina, ka maskas nepalīdz, bet pēc īsa laika sprīža liek tās valkāt, bargi sodot tos, kas maskas uzskata par infekciju perēkli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības deputāta Riharda Kola palīdzība Krievijai

Foto2019. gads ir zīmīgs ar to, ka ES Parlaments novērtēja valstu atbildību, sākot II Pasaules kara ārprātu. Eiropas Parlamenta 2019. gada 19. septembra rezolūcija (turpmāk Rezolūcija) par Eiropas atceres nozīmi Eiropas nākotnei, - par to nobalsoja 535, pret 66 (Putina aģenti), un bija arī 52 svārstīgie.
Lasīt visu...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs...

Foto

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

Pieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība...

Foto

Dzīves jēga

Pēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to...

Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...