Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Arī nevakcinētie nonāks debesīs. Tikai krietni ātrāk. (Autors - Māris Antons.) Es esmu ļoti nogurusi no vakcīnu komunikācijas publiskajā un privātajā telpā.

Publiskajā - no tā, ka jau vairāk nekā gadu valsts dedzina miljonus komunikācijas kampaņām, kas vispār nav tēmētas uz mērķauditoriju. Smieklīgi, stilīgi? Jā. Pārliecinošas, vērstas uz uzvedības maiņu? Nē.

Vai tiešām īstajiem viedokļu līderiem par vakcinēšanās nepieciešamību bija jābūt mūziķiem, aktieriem un sportistiem? Varbūt tieši otrādi, par vakcīnām bija jārunā visu jomu mediķiem. Bet informatīvo troksni rada visi, kam vien nav slinkums. Beidzot nenoturējos un ballītei pieslēdzos arī es.

Nenoniecinot kolēģu darbu reklāmas un PR aģentūrās, es tomēr pajautāšu arī šeit - vai jums tiešām šķiet, ka šīm kampaņām, kurām būtu totāli jāmaina sabiedriskā doma, NEVAJADZĒJA piesaistīt klīniskos psihologus, terapeitus, sociālantropologus, arī pieredzējušus polittehnologus?

Premjers tikai plāta rokas un baida ar trešo vilni rudenī. Es arī no viņa baidos. Pat, ja es esmu vakcinēta, mans mazais puisīts tāds nav. Jums varbūt tie 70+ ar covid19 slimie bērni BKUS ir kaut kāda statistika, turklāt "neliela", bet ziniet, katram tam bērnam ir vārds, uzvārds un lieli plāni izaugt lielam.

Nu veidojiet mērķētu komunikāciju, aiciniet uz grupu psihoterapijas seansiem pedagogus, jūs taču redziet, ka hipsterīgas un ironiskas kampaņas šo situāciju ne tikai neglābj, bet padara vēl sliktāku, nekā bijis.

Par privāto - man vienkārši ir ļoti, ļoti skumji. Es esmu pieņēmusi daļēji zinātniski pamatotu, daļēji emocijās balstītu lēmumu maksimāli izvairīties no nevakcinētiem cilvēkiem. Zinātniski pamatotu - vakcinēšanās samazina vīrusa pārnēsajamību. Emocijās balstītu - jo, kad jāizdara izvēle starp mana bērna veselību un pieaugušā bailēm/ aizspriedumiem no c19 vakcīnas... tur pat nav nepieciešama nekāda izvēle.

Kāpēc man ir skumji? Jo it kā izglītoti pieaugušie nespēj filtrēt informāciju. Atsevišķās sabiedrības grupās jau iepriekš valdošais naratīvs "Latvijā viss ir slikti" ir tik pieņemams un saprotams, ka uz šīm iebrauktajām sliedēm var iestāstīt pilnīgi visu, kas saskan ar viņu pasaulsuzskatu.

Valdība mums melo. Valdība grib mums sliktu. Valdība padara mūsu dzīvi par elli. Valdība grib būs iznīdēt. Un tā tālāk. Es nesaprotu, kāpēc kaut viens no šiem cilvēkiem neuzdod sev jautājumus - tieši kāpēc valdības interesēs būtu noslaktēt rindu nodokļu maksātāju?

Tieši kā ir izdevies no sabiedrības noslēpt tik milzīgu sazvērestību starp pasaules valstu un valdību vadītājiem (ja pat t.s. valsts noslēpumi regulāri nonāk uz žurnālistu galdiem). Ā, jūs teiksiet, ka tajā sazvērestībā iesaistās arī mediji, simtiem un tūkstošiem žurnālistu. Un tagad padomājiet vēlreiz.

Vai tiešām covid19 noliegšana balstās bailēs atzīt, ka visi mēs esam mirstīgi? Vai tas ir kāds specifisks veids, kā pierādīt sev, ka esi īpašs, izcils un gudrāks par visiem? Vai tev tava patmīlība un egoisms ir svarīgāks par to, kuri šobrīd nevar vakcinēties, veselību un dzīvību? Kā jums šķiet, vai visi tie, kuri šobrīd ir kapiņos, tostarp Ivars un Rolands, nebūtu atdevuši visu, lai savlaicīgi tiktu pie vakcīnas un viņiem nebūtu jāmirst pašos spēka gados?

Es nediskutēšu par vakcīnu specifiskajām īpašībām, jo man nav medicīniskās izglītības. Katram ir jādara savs darbiņš, katram ir jāizmanto savas profesionālās spējas un iemaņas. Es uzticos oficiālajai informācijai par vakcīnām un to nepieciešamību, tieši tāpat kā es uzmanīgi izlasu visas iespējamās blaknes medikamentiem, ko lietoju. Starp citu, ziniet, kas ir viena no blaknēm daudzām sievietēm tik pazīstamajam Flukonazolam? Pēkšņa nāve.

Šobrīd pasaulē no c19 ir miruši 4 miljoni cilvēku. Latvijā - divarpus tūkstoši. Jā, procentuāli tas varbūt nav ļoti daudz. Bet tās ir divarpustūkstoš dzīves. Divarpus tūkstoši nepiepildītu sapņu. Un galu galā tā ir gandrīz viena Roja. Ja nevakcinēšanās ir jūsu izvēlētais pasīvais pašnāvības veids, lai tā būtu, bet neraujiet līdzi tos, kuri vēlas dzīvot.

Pārpublicēts no Facebook

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...