Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Esmu ļoti izbrīnīts un ļoti sašutis

Veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs*
07.06.2015.
Komentāri (21)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mani izbrīna medijos pieejamā informācija, ka, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) skatījumā, neesmu bijis tiesīgs pieņemt lēmumu par disciplinārsodu atbilstoši disciplinārkomisijas konstatētajiem faktiem par sistemātiskiem pārkāpumiem Zāļu valsts aģentūras (ZVA) rīcībā.

Tādēļ vērsīšos pie KNAB vadītāja ar aicinājumu skaidrot biroja darbinieku darbības, neļaujot man sniegt situācijas izvērtējumam visu ministrijas rīcībā esošo informāciju par ZVA konstatētajiem pārkāpumiem. Tāpat aicināšu KNAB vērtēt ZVA direktores iespējamo atrašanos interešu konfliktā saistībā ar sistemātisku informācijas sniegšanu ārvalstu farmaceitiskajiem uzņēmumiem par Latvijas farmaceitisko uzņēmumu komercdarbību.

ZVA daudzu gadu garumā un sistemātiski ir izpaudusi Latvijas farmācijas jomas komersantu informāciju tieši ārzemju uzņēmumiem. Ārvalstu farmaceitisko uzņēmumu maksājumi ZVA veido 95% no tās kopējā budžeta. Vienlaikus ZVA izsniedz un ir tiesīga anulēt licences visiem vietējiem farmaceitiskās darbības uzņēmumiem. Ņemot vērā šos faktus, būtu jāvērtē ZVA vadības realizētā darbība interešu konflikta kontekstā.

Dienā, kad biju uzaicināts ierasties KNAB, to nevarēju izdarīt, jo atradis Ženēvā notiekošajā Pasaules Veselības organizācijas 68. Pasaules Veselības asamblejā, par ko savlaicīgi telefoniski tika informēts arī KNAB. Diemžēl KNAB darbinieks - Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenais speciālists Jānis Bautris - neuzskatīja par nepieciešamu nozīmēt citu laiku, lai uzklausītu Veselības ministrijas argumentus.

Solu izvērtēt KNAB lēmuma pamatotību pēc tam, kad būšu to izprasījis no KNAB, jo līdz šim man ir bijusi liegta iespēja ar to iepazīties. Līdz, piektdienas, 5.jūnija plkst.12:00 nedz veselības ministrs, nedz Veselības ministrija nebija saņēmusi nekādu oficiālu informācija par KNAB pieņemto lēmumu.

* Tekstā saglabāta oriģinālā rakstība

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jaunā konservatīvā partija šūpo valdību

FotoParasti politikas vērotājiem vasara ir diezgan garlaicīgs laika posms, jo Saeimas deputātiem ir garās brīvdienas un arī citi politiķi un vadoši ierēdņi izbauda atvaļinājumu. Tomēr šī vasara ir atšķirīga – to nosaka ne tikai izveidojusies krīze Rīgas domē, bet arī skandāli un skaļās emocijas valdībā.
Lasīt visu...

12

Totālā kontrole

FotoDaudz ir dzirdēts par sazvērestībām, un ir pat tāds ironisks apzīmējums – sazvērestību teorijas. Vai tiešām jūs domājat, ka sazvērestības nekad nav notikušas? Teiksiet - ir, bet tas bija sen un vairs nav taisnība.
Lasīt visu...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas grorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...