Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Esmu ļoti izbrīnīts un ļoti sašutis

Veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs*
07.06.2015.
Komentāri (21)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mani izbrīna medijos pieejamā informācija, ka, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) skatījumā, neesmu bijis tiesīgs pieņemt lēmumu par disciplinārsodu atbilstoši disciplinārkomisijas konstatētajiem faktiem par sistemātiskiem pārkāpumiem Zāļu valsts aģentūras (ZVA) rīcībā.

Tādēļ vērsīšos pie KNAB vadītāja ar aicinājumu skaidrot biroja darbinieku darbības, neļaujot man sniegt situācijas izvērtējumam visu ministrijas rīcībā esošo informāciju par ZVA konstatētajiem pārkāpumiem. Tāpat aicināšu KNAB vērtēt ZVA direktores iespējamo atrašanos interešu konfliktā saistībā ar sistemātisku informācijas sniegšanu ārvalstu farmaceitiskajiem uzņēmumiem par Latvijas farmaceitisko uzņēmumu komercdarbību.

ZVA daudzu gadu garumā un sistemātiski ir izpaudusi Latvijas farmācijas jomas komersantu informāciju tieši ārzemju uzņēmumiem. Ārvalstu farmaceitisko uzņēmumu maksājumi ZVA veido 95% no tās kopējā budžeta. Vienlaikus ZVA izsniedz un ir tiesīga anulēt licences visiem vietējiem farmaceitiskās darbības uzņēmumiem. Ņemot vērā šos faktus, būtu jāvērtē ZVA vadības realizētā darbība interešu konflikta kontekstā.

Dienā, kad biju uzaicināts ierasties KNAB, to nevarēju izdarīt, jo atradis Ženēvā notiekošajā Pasaules Veselības organizācijas 68. Pasaules Veselības asamblejā, par ko savlaicīgi telefoniski tika informēts arī KNAB. Diemžēl KNAB darbinieks - Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenais speciālists Jānis Bautris - neuzskatīja par nepieciešamu nozīmēt citu laiku, lai uzklausītu Veselības ministrijas argumentus.

Solu izvērtēt KNAB lēmuma pamatotību pēc tam, kad būšu to izprasījis no KNAB, jo līdz šim man ir bijusi liegta iespēja ar to iepazīties. Līdz, piektdienas, 5.jūnija plkst.12:00 nedz veselības ministrs, nedz Veselības ministrija nebija saņēmusi nekādu oficiālu informācija par KNAB pieņemto lēmumu.

* Tekstā saglabāta oriģinālā rakstība

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Ezotēriķi bez atsaucēm – kā Gundariņš disertāciju rakstīja

Foto2019. gada janvārī pasauli pāršalca ziņa, ko varēja lasīt arī Latvijas ziņu slejās, ka “Indijas zinātnieku kopiena skarbi kritizējusi vairākus runātājus ikgadējā Indijas Zinātnes kongresā par neracionālu, galvenokārt reliģijā balstītu pieņēmumu izteikšanu”. Sašutumu izraisīja, piemēra, Āndhra Pradēšas centrālās universitātes vicekanclera Nagešvara Rao apgalvojums, ka “dēmonu dievam Rāvanam savulaik bijuši lidlauki mūsdienu Šrilankas teritorijā un 24 veidu lidmašīnas,” (“Vadošā Indijas zinātnieku konferencē vadību pārņem reliģisku teoriju sludinātāji”, Delfi, 2019, 7. janvāris).
Lasīt visu...

21

Vai iespējams iemācīt āzi dot pienu?

FotoPietiek vairākkārt publicēja Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (NĪLA) stāstus par "Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likuma" (Nr. 158.Lp13, turpmāk – Likumprojekts)[1] veidošanas gaitu[2][3][4]. 
Lasīt visu...

21

Protestu nebūs jeb tautas dekadence

FotoVai ir gaidāmi protesti – mītiņi, piketi, tautas sapulces vai citas protesta akcijas? Vai latvieši samierināsies, ka viņu valstī prezidents būs cittautietis? Vai latviešiem patiks, ka Valsts prezidents ir ļoti nekaunīgs un aprobežots ebrejs, no kura jau sen ir novērsusies ebreju tauta un kurš tagad, lai tiktu ievēlēts, demonstrē šausmīgu sava etnosa necieņu? Latvijā vēl nav bijis tik nekaunīgs un nelietīgs Valsts prezidenta kandidāts. Vai latvieši protestēs?
Lasīt visu...

21

Latvija gaida nākamo vadoni

FotoEsošais prezidents Raimonds Vējonis ir paziņojis, ka nekandidēs prezidenta vēlēšanās, kaut arī viņu atbalsta ZZS. Tas uzskatāms par racionālu un saprātīgu lēmumu, jo ir skaidrs, ka Saeimā trūkst balsu viņa ievēlēšanai.
Lasīt visu...